Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa a saját édeslányát...

Ha egy apa a saját édeslányát 17 és fél éves koráig időnként megveri, arról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem naponta, lehet, hogy nem is hetente, de időnként megüti közel nagykorúságáig.


Az anya látja, és nem lép közbe.



2019. júl. 16. 02:30
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
57%

Abszolút nem vagyok az erőszak híve, szerencsére a szüleim se. Egyszer se vertek még meg, de igaz, olyan rosszul se viselkedtem soha, hogy ez legyen az egyetlen hatásos módszer.

Nyilván vannak kirívó esetek a gyerek részéről (pl ha meglopta a szomszédod, vagy valami olyasmi, amit nem minden kamasz követ el), amikor megérdemli a pofont, de a kérdező azt írta, hogy azért is kapott pofont, mert hármast vitt haza. Aki ilyen miatt megveri a gyerekét, az nagyon agresszív. Egy rossz jegyre nem a verés a megoldás, hanem, ha átbeszélik (miért lett csak ennyi, mi nem megy, stb) és segítenek neki, pl a tanulásban.

Egy gyerek csak félni, később utálni fogja azt a szülőt, akiről az első dolog ami az eszébe jut, hogy verte meg.


18/L

2019. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
48%

ma 11:11

Kamu. Apa megvert, csukják le! Brühüühühühü! Utólag nem ítélnek el senkit, csak konkrét eset alapján. Jobb sztorit.

2019. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
64%
Ez a magyar társadalom. Rendben van a testi fenyítés...Ejj de hatott ránk a felvilágosodás. 😂 Legalább még 3x kellene egy "felvilágosodás", mert ami most van az bortányos. Aztán az itt lepontozók meg ha látják a tv-ben hogy a férj hogy elverte meg terrorban tartotta a családot, meg hogy leszúrta a feleségét és a gyerekeit, akkor ki vannak akadva. Pedig aki képes megverni egy gyereket egy hármas jegy miatt az teljesen nem normális. Lehet lepontozni, de ha ti kapnátok pofont, mert nem tanultok rendesen vagy mert nem mosogattátok el a bögréket vagy mert kicsit kupi van a szobában, akkor ti is kilennétek akadva. 2019-et írunk nem 1940-et. A testi fenyítés csak depressziós, érzelmileg gyenge embereket nevel ki. Tudom, mert nem egy ismerősömet verték még 18-20 évesen is, aztán egy kis visszahúzódó, gyenge idegzetű lett belőle!! Ez nem normális!!
2019. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy meg: az odacsap ha nagyon pofátlan, arrogáns, vagy agresszív a kölök, meg megveri, nem ugyanaz.
2019. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
65%
A magyar nők többsége gyáva, megalkuvó társtettes, akik engedik a gyerek verését. Kettőn áll a vásár.
2019. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
58%

Jézus... Úgy érzem lassan a családon belüli szexuális erőszak is normális lesz ebben a nyomorult országban.


Nem, most nem arra gondolok, mikor pl. a gyerek már századjára is kiszalad az útteste és kap egy kis pofont, hogy észhez térjen. Ezt megtudom érteni. De hogy ha egy apa hetente megüti a gyerekét, ráadásul tényleg ilyen hülyeségek miatt, akkor az egyszerűen undorító és elég szánalmas, aki szerint ez teljesen normális.


Tudom, ez az a téma, amiben soha nem fog egyezni az emberek véleménye... Sajnos.


F

2019. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
41%
Ha csak veri, üti a gyerekét valaki és nem beszéli meg vele, mit kéne máshogy csinálnia, az tényleg nagyon gáz. De ha a gyerek nem hallgat a szép szóra, akkor indokolt, mármint nem a jól elagyabugyálás, hanem pofon, vagy kisebb testi fenyítés. Ez nem egyenlő a terrorban tartással. Vannak dolgok, amiket meg kell tanulni az életben, és ha a gyereknek nagyon nem akaródzik, akkor az ő érdekében is ezt meg kell tenni.
2019. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
59%
Engem Édesapám egyszer nem ütött meg, 27 vagyok. kaptam a fenekemre paskolást gyerekként, én nem emlékszem, mesélték. De pofon? Az megalázó a gyereknek. Nevelni nem így kell. Az a véleményem, hogy sem az anyának sem az apának nem való a gyerek. A lány pedig üljön le a szüleivel és beszélje ezt meg velük, hátha van annyi eszük, hogy felfogják. Mivel lesz bármi jobb, ha megütik? Számomra felfoghatatlan. Érdekes módon és gyerekként is felfogtam, hogy mi a jó és mit lehet, mit nem.
2019. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
57%
Gyermekbántalmazásnak hívják, mert 18 éves koráig kiskorú a lány. Az anya nem lép közbe, azaz maga is agresszor. Ő nem teszi meg, de nem védi meg a gyerekét, azaz valójában helyesli azt, amit az "apa" (nem nevezem az ilyen férget apának) tesz. Az apát fel lehet jelenteni, az anyát is, azonnal, a traumákat pedig fel kell dolgoztatni szakemberrel. Minél hamarabb.
2019. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
60%
"Az anya látja, és nem lép közbe." Na itt két eset lehetséges. Vagy meg van félemlítve az anya, vagy tudja hogy a gyerek nagyon is okkal kapta a pofont.
2019. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!