Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa a saját édeslányát...

Ha egy apa a saját édeslányát 17 és fél éves koráig időnként megveri, arról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem naponta, lehet, hogy nem is hetente, de időnként megüti közel nagykorúságáig.


Az anya látja, és nem lép közbe.



2019. júl. 16. 02:30
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
58%
Időnként megpróbálta mikor 16 voltam. Alkesz volt. Egyszer meguntam és visszaütöttem. Abbahagyta.
2019. júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
40%
Ha 100- szor megcsinálod ugyanazt a marhaságot akkor jogos. Kinek van türelme annyiszor elmondani a kölyöknek hogy mi helyes, mi nem? Legtöbb itt rinyáló tini megérdemli néha a pofont,ugyhogy azt ajánlom kérdező hogy nézz magadba, te hogy viselkedsz a szüleiddel.
2019. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
45%

Hacsak nem olyan a lánya, mint a szomszédasszonyom(reggeltől estig visít, őrjöng, a gyerekeit püföli, a férjéhez hajigál holmikat) akkor valamennyire érthető lenne a dolog, de én akkor is csak elhúznék a helyszínről, ha valaki verne engem.

Ott valami agyilag nincs rendben, kezelést igényel.

Anyuka meg gondolom meg se mer mukkanni, de gondolatban már ő is kifilézte a férjét.

2019. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
63%
Ha engem vert volna meg az "apám" 17 éves koromban, eltörtem volna a kezét, pedig békés természetű ember vagyok. Mondjuk meg is van az okom rá, hogy ezt írjam.
2019. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
47%

Én nem vagyok az erőszak híve. Azt gondolom, hogy a nevelésnek nem szabadna, hogy része legyen a testi fenyítés. De az is benne van, hogy létezik olyan személyiségű ember aki másból "nem ért" csak egy pofonból. Egy visszahúzódó csendes, érzékeny emberben tényleg egy életre szóló sebet hagyhat akár egy pofon is, de vannak olyan (kicsit talán deviáns, harsány) emberek akikre egyszerűen nem lehet ész érvekkel hatni.

Szerintem az a fontos, hogy a szülő megtalálja azt a módszert ami a gyermeke fejlődését legjobban szolgálja. És ha ehhez kell (nagyon indokolt esetben) egy-egy pofon akkor én nem tudom emiatt elítélni emiatt a szülőt.

2019. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
45%

"Le lehet pontozni, de ti nem tudtok a megveri es az elveri kozott kulonbseget tenni."

Ma már nem is lehet. Ha csak hangosan szólsz a gyerekre, rád küldik a gyámhatóságot. Az iskolában ugyanez van, a tanárok nem is fegyelmezhetnek, ezért szaporodtak meg a tanérverések is. Nem küldheti ki a rendzavarót se az óráról.

Nemrég voltunk strandon és az egyik családnál a tízéves forma gyerek engedetlen volt, dobált, zavart másokat.

Az apa bevitte a sátorba és adott a shegghére párat, csak úgy csattogott. Na azt a sok felháborodott női pampogást kellett volna hallani mindenfelé. Pedig nagyon szépen működött a dolog és onnantól viselkedett a kölök.

Az a 17 "édeslány" se ártatlan bárányka, ha nem akar pofont akkor viselkedjen úgy.

De látni a frusztrációt a válaszolókon, eltörni kezét-lábát meg hasonlók.. teljesen normális lelkiállapotot tükröz, biztos jó volt a nevelés. :D

2019. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
45%
#20 mintha apamat jellemezted volna. Mondjuk szerencsere egy kezemen meg tudom szamolni, hanyszor ütött meg eletemben.
2019. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
70%

#21

20-as vagyok. Sajnos az én apám is ilyen. Engem nagyon ritkán bántalmazott (szintén lány vagyok), de a nővéremet rendszeresen mert ő 'lázadt' vagyis nem azt csinálta mindig amit ő mondott (pl.: nem az ő kedve szerint választott párt, egyetemet, munkát). Sosem volt képes semmiért bocsánatot kérni, mintha 'rangon alulinak' tartaná h ő 'megalázkodjon egy taknyos gyerek előtt.' Már egyikünk sem gyerek a tesómmal, mindketten külön élünk. Jellemző még rá a 'gaslighting' ami az érzelmi zsarolás egyik legundorítóbb fajtája: megpróbálja veled elhitetni h te gondolod túl a dolgokat, 'ááá, csak túlreagálod h megütöttelek' nem is úgy volt, pedig ott volt a keze nyoma a karomon...

2019. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
59%

apám ezt csinálta velem, 18 éven át vert, de amint betöltöttem a 18-at elmentem a rendőrségre és feljelentettem.

Ez soha nem évül el.


Igaz nem kapott börtönt, de lett távol tartási végzésem ellene.


19/L

2019. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
43%
És egy újabb sztori ahol a gyerek maga az ártatlan bárány, akit vétlenül bántanak. Mint mindig, lefelejtik a sztori felét.....
2019. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!