Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összegyűjtöttem 40 000ft-ot,...

Összegyűjtöttem 40 000ft-ot, és anyámnak kölcsön adtam belőle 35kt. Azóta se láttam belőle vissza semennyit. Ha célozgatok rá közli, hogy majd vissza kapom. Nem merek vele összeveszni ez miatt mert kb hozzám vágna mint a kutyának. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 16. 19:01
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
22%

"ha eléggé megszégyenül"

A szülők megalázása teljesen rendben van (főleg a saját gyereke részéről), csak a 16 évesek lelkére kell vigyázni annyira?

2019. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
19%

"pénzben van egy gyerek. ... magát sem tudja eltartani, az ne vállaljon gyereket."

A gyerekvállalás idején még nem tudhatja, hogy milyen anyagi helyzetben lesz másfél évtized múlva.


"Undorító dolog egyáltalán az is, hogy kölcsön kért tőle."

Miért? Szerinted 16 évesen még túl kicsi ahhoz, hogy elkezdje megtanulni, hogy adni jobb, mint kapni, hogy mi az a szolidaritás, felelősségvállalás meg hasonlók?


"16 évesen hadd ne kelljen már beszállnia a rezsibe"

Ha olyan a család anyagi helyzete, akkor 16 évesen már igenis beszállhat, semmi baja nem lesz tőle. Sőt. Jobban meg fogja becsülni a meleg vizet, azt, hogy ég a villany, ha felkapcsolja, stb.

2019. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
76%

Akkor megkérdezem újra,másként, mert látom nem világos. Tudod mi az, hogy fiatal korú? Korlátozottan cselekvőképes? Tudod mi az, hogy felelősség? Törvényi kötelesség? Lopás?


Megpróbálhatsz megvédeni egy tolvajt, aki nem tesz eleget a törvényi kötelezettségének,attól még nem lesz igazad. A gyereket kötelessége eltartani, lopni pedig tilos. Ha valakinek ez erkölcsileg kifogásolható, az a magyar törvényhozó hatalmat kritizálja.

2019. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
56%

41-es: Én úgy gondolom, hogy ha az anya képes azt megtenni a saját gyerekével, hogy zsebreteszi a hosszú idő alatt összegyűjtött zsebpénzét, akkor nem érdemli azt meg, hogy a gyerek mindezt lenyelje és ne is próbálja meg visszaszerezni a pénzt.


42-es: Amikor az ember gyereket vállal, illik előre gondolkodnia. Nyilván nem fogja előre látni, hogy tizenöt-húsz év múlva milyen anyagi helyzetben lesz, lesz-e munkája vagy lakható háza, de bizonyos dolgokat akkor is meg kell változtatnia, amikor családot bővít. Ilyen például az, hogy ha alapvetően sosem volt képes félretenni, spórolni, éppenhogy csak kijött hónap végére a fizetéséből, akkor könyörgöm, ne akarjon gyereket, mert a pelenka, tápszer, kéthavonta új ruhatár, iskolai könyvek bizony drágák. Egy minimálbérből már kérdéses, hogy képes-e fizetni egy gyerek igényeit is, vagy csak a sajátját.

Már 5 évesen is lehet egy gyereknek tanítgatni, hogy adjon is, ne csak elvárjon, de azért 16 évesen durva azt látnia egy gyereknek, hogy még a saját anyjában sem bízhat meg, mert az is kihasználja és megkárosítja.

Egy gyereket nem azért szülök, hogy levegye a vállamról a kötelezettségeim egy részét. Akkor vagyok felelősségteljes szülő, ha nem a szüleim házába vagy a disznóólba vállalom azt a gyereket, hanem egy olyan helyre, ahol már megteremtettem a neki is megfelelő körülményeket, hosszú távra. Ha valaki csak azért akar gyereket, hogy amint munkába állhat, hozza haza a pénzt a házhoz, akkor ki kell ábrándítanom, a gyerekvállalás veszteséges vállalkozás.

2019. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
68%
Bizonyos válaszolók nem semmik. SEMMI nem jogosíthat fel SENKIT, hogy bárkitől is lenyúlja a pénzét, és azt sose adja neki vissza. Még akkor sem, ha rossz anyagi helyzetben élne.
2019. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ez a "hozzám vágna, mint a kutyának" mit jelent?

Nem értem. Mit vágna hozzád?

2019. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ez az ötezresével törlesztés jónak tűnik. Egyelőre meg is úszhatná a lopást röpke tizennégy hét alatt. ;)
2019. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Tanulópénz volt, de ennyire nem kell mellre szívni, ezután el kell dugni a pénzt oda, ahol semmiképpen nem talál rá a mama. Nekem nagyanyám amikor bélyeges takarékkönyvből, még a Kádár-korban sok idő után összejött annyi, hogy vehessek belőle egy használt biciklit, elkérte a bicajt, hogy hadd legyen az övé. Nem volt szegény, csak mindent elkért, ami megtetszett neki, mert a szüleim válása után szegények voltunk és nála laktunk. Attól fogva én avval nem bicikliztem. Akinél laksz, az bármit megtehet veled, ha van képe hozzá, ez a nagy helyzet. Olyan szakmát tanulj, amivel keresel majd annyit, hogy elköltözhess, nincs más megoldás.
2019. szept. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!