Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám fenyegetőzik, hogy...

SSS Máté kérdése:

Anyám fenyegetőzik, hogy reagáljam le?

Figyelt kérdés

Most végeztem az iskolával(22/F),van egy szakmám illetve egy érettségim. Az előző évemben külföldön dolgoztam,most haza jöttem be fejezni az iskolát,ami sikerült is. Gondoltam, a barátnőmmel elmennék fesztiválra augusztusba 2 napra. De anyám fenyeget egy ideje, azzal hogy szerezzek munkát, és egy hónapom van rá. Megmutattam neki mennyi munka lehetőségem van, hány helyre tudnék jelentkezni. Azt mondta megértette,erre megint elkezdte ugyan azt mondani.

Előttem már felnevelt 2 gyereket, az egyik testvérem külföldön tartózkodik és nem hajlandó anyámmal szóba állni.a másik itt él a közelben. Azt mondja anyám hogy ő csak jó szandékból mondja ezt nekem,de képtelen megérteni hogy ez szimpla fenyegetés és nem létezik jó szándékú fenyegetés, egyből el hord mindennek. Majd holnap újra kezdődik minden.

Mit lehetne kezdeni ilyenkor, ha a szülő hozzáállásán nem lehet változtatni, és megérteni sem lehet vele, hogy KERESEK ill. Kerestem már munkát de még nem jelentkeznék ezekre, mert szeretném az utolsó nyaramat itthon tölteni?


2019. júl. 17. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
A fenyegetes az ha peldaul azt mondja egy honapod van kulonben repulsz az utcara. Ez nem fenyegetes. Oke nem az o dolga van e munkad es azt sem kellene meghataroznia hogy mennyi idod van erre, lehet hogy azert mondja hogy menj dolgozni hogy beszallj a rezsibe es ne bulikba jarkalj nem?
2019. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szokásom bulikba járkálni, és ameddig dolgoztam , sőt ameddig a vizsgámat nem tettem le, be szálltam a rezsibe , volt hogy minden számlát én fizettem ki, ezzel nincs semmi baj, teljesen érthető hisz itt élek.

Nyár kezdetekor nem kért pénzt mikor felajánlottam akkor sem szerette volna elfogadni.


Miképp fogjam fel másképp akkor amit mondott? Ha ez nem fenyegetés akkor micsoda?

"Egy hónapod van munkát keresni"

2019. júl. 17. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Léhűtő vagy.. nőlj fel 22 éves vagy ne anyukád szoknyáját fogd. Dolgozni kell nincs ilyen hogy utolsó nyár.. nem is értem.

Üdv a felnőttek világában

2019. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Látom a 2. Válaszoló kihagyta azt a részt amiben le írtam hogy külföldön dolgoztam és csak utána jöttem haza befejezni az iskolát. Nem értem mi azzal a probléma hogy 22 évesen szeretnék elmenni egy fesztiválra 2 napot. Anélkül hogy problémázni kellene bármin is.
2019. júl. 17. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

“Nem értem mi azzal a probléma hogy 22 évesen szeretnék elmenni egy fesztiválra 2 napot.”


Az, hogy anyukád élete nem átjáróház, ahol kedvedre jössz-mész, aztán hol adsz bele pénzt, hol még a fesztiválodat is vele fizettetnéd. Nem 12 éves vagy, ne játszd el a dühödt kamaszt.

2019. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Én teljesen egyet értek a kérdezővel, pedig én 18 éves kori óta magamat tartom el.Igen is élvezze ki az utolsó nyarat, aztán meg dolgozhat még úgyis eleget. Is pihenés kijár a suli után.

32 N

2019. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
22 évesen van 1 évnyi munka tavalyról és egy érettségi a hátad mögött? Kiesett 3 év, nem? És anyu esetleg azért aggódik, hogy már megint azt csinálod amit legutóbb, hogy évekre eltunyulsz, se munka se tanulás. Így kívülállóként is úgy néz ki. Az első terved a jövőre pályakezdőként, 22 évesen egy fesztivál, meg hogy majd egyszer keresni fogsz munkát. De most még nem, mert fontosabb a fesztivál. És nem érted mi a baj ezzel a töketlen, férfiatlan, picsogós viselkedéseddel, komolyan nem?
2019. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem esett ki 3, évem.

Szakács szakmám van az egy 4 éves képzés volt.

Majd azután mentem el érettségire, majd az utolsó évemben az egyik tantárgy nem sikerült. Így elmentem inkább dolgozni külföldre, majd haza jöttem le érettségizni abból a tantárgyból.

Saját döntésem volt hogy ki megyek dolgozni.

A pénzt haza küldtem szüleimnek alltalaban. egyáltalán nem elmondható rólam hogy nem adok bele az otthoni dolgokba.

És igen, nem érzem komoly problémának hogy ezek után szeretnék itthon tölteni egy nyarat.

Penzem van még bőven, szüleimet kisegítettem eddig is.

2019. júl. 17. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Elmennel augusztusba 2 napra fesztivalozni, ezert nem akarsz munkabaallni? En nem ertem az osszefuggest.
2019. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Idiota kerdezo akkor elmagyarazom megegyszer mert ugylatom nemtudod felfogni! Amit anyukad mondott az NEM minosul fenyegetesnek. A fenyegetes az ha azt mondta volna hogy egy honapod van kulonben.... Mivel csak annyit mondott egy honapod van nem fenyegetes. Ne legyel mar ekkora nyomi. Ha nem jarkalsz bulikba akkor fesztivalra se menj hanem fogd a popod es sicc dolgozni!! A munkanelkulieknek az ilyen ember keresi a penzet amit kap,miattatok adozik mindenki.
2019. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!