Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek hogy ez változzon?

Mit tehetek hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Kisfiunk megszületett 4 hónapja viszont azóta a kapcsolatunk nagyon megromlott, az egy dolog hogy nem foglalkozik velem azóta kb semennyire de ezt betudom annak hogy anya és a gyerek az első.


viszont mint apja semmit nem csinálhatok a gyerekkel ha felvenni akarom annal is az engedélye kell, olyat hogy ház körül egyedül kiveszem sétálni??? áá esélyem sincs .


Ez a fajta nézete pedig szó szerint az egész kapcsolatot tönkreteszi úgy hogy bármikor szóba hozom Ő mindig fáradt, 4 fal közé van zárva, kegyetlen sors az ővé de az hogy bármilyen segítséget adjak neki azt nem engedi és szó szerint kisajátítja a gyerekünket.


Sajnos ez alatt az idő alatt ezzel a dologgal tönkretesz mindent.


Mielött félreértés történik. Sosem voltam nagy csavargó de a 8. hónap végétől nekem minden fajta kapcsolatom a külvilággal megszünt. Csak dolgozni járok 10 től 18:00 ig és innen meg haza.


1x sem fordult elő hogy én bármilyen programot is csináljak magamnak otthonról munkahelyre munkahelyről haza járok sajnos ennél nem tudok többet tenni mert szó szerint barátaim sincsenek ( nem mintha elötte sok lett volna vagy sokszor mentem volna el) de a baba miatt és a család miatt én fürdetésre 19.00 ra mindig hazaérek.



A megbeszélést mint megoldás nem működik, folyamatosan csak probálom de semmi nem hat.



2019. júl. 19. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszicholológus.

El kéne beszélgetni az anyjával vagy azzal aki közel áll hozzá, bárki belátja hogy ez nem normális dolog. Ha többen mondják neki hogy pszichológushoz kellene mennie akkor talán belemenne.


Ha nem, akkor mondd meg neki hogy ez nem sokáig fog működni. A te gyereked is. Ugyanolyan jogod van foglalkozni vele. Ha nem bírja felfogni akkor a kapcsolatotok végleg rámegy

2019. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen szülés utáni depi, állando kontrol a gyerek felé és persze hogy ebbe belefárad, aztán abból még több kontrol... ezt kéne megszakitani. Ha a gyerek körüli dolgokat egyelöre nem engedi át, házimunka? Próbálj abba besegíteni többet, nyilván sok mindent meg tudsz csinálni, hátha picit kipihentebb lesz. Esetleg az ö anyja nem tud segíteni a kicsi körül? Hátha elfogadná. Pár nap pihenés tuti sokat javitana a helyzeten csak nem tudom hogy veszed rá. Szivem szerint ajánlanék pszichológust de kétségeim vannaak elfogadja-e.
2019. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

mondjuk hogy a házimunkába tudnék segíteni, nem mintha nagy disznóolat csinálnék de igen azt ő csinálja ezt meg tudom próbálni hogy munka utána ezeket elvégzem, csak félek hogy mivan ha nem javul.?



Amúgy egy nőnél mikor kellene visszajönnie annak a vágynak hogy lefeküdjön a párjával, ezesetben velem? Mert sajnos 1 éve nem akar az első hónap vége óta és ezt is bárhogy kérem vagy inkább csak felhozom és megkérdezem mindig valami kifogást mond hogy miért nem én meg nemtehetek mást elfogadom mert veszekedni a gyerek miatt nem akarok.

2019. júl. 19. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A terhessége első hónapja óta nem hajlandó veled szexelni? És azóta meg ezek a dolgok...Van ám türelmed és bizalmad, hogy nemcsak egy pénzkereső spermadonornak kellettél...

Nem tudnál valamelyik barátnőjével beszélni, aki beszélne a fejével, ha már Te nem tudsz rá hatni? Ez nagyon durva! A gyereknek se tesz jót, ha ennyire ránő.

2019. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de azt kell mondanom, hogy ez az ügy reménytelen. A feleséged nőből anyává változott. Az, hogy te is elzárod magad mindentől, nem old meg semmit. Mindenesetre próbáld meg szembesíteni a helyzettel, és ultimátumot adni. Ha nem hajlandó változtatni, ennek a házasságnak vége.

72N

2019. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon enyhén fogalmaztam még, ennél sokkal több nagyobb bajok is vannak de valóban terhesség előtt tökéletes volt minden onnantól pedig minden csak romlott.


Mint barátnő / feleség azóta teljesen 0 már egyszerűen nem tudok mit csinálni, mindig a mosoly maszkot veszem fel miközben belül már nagyon rosszul vagyok.


Nem tudok beszélni vele mert akkor veszekedés lesz és olyan dolgot nem lehet megmagyarázni neki ami teljesen evidens kell hogy legyen.


Ultimátum is volt már de akkor ő fogta magát és 2 hétre elvitte a gyereket vidékre és otthon fogtam a fejem és teljesen szét törtem.



amit csinál azt senki sem bírná ki egyszerűen látni kell hogy az ember elhidje.


Ha meg ezt csinálom és bekeményítek ( hozzáteszem jogosan) akkor viszi a gyereket

2019. júl. 19. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerencséje van hogy te ilyen türelmes és jámbor alak vagy. Én lekevertem volna már neki 1-2 pofont.

Azt meg se engedtem volna, hogy elvigye a gyereket.


Milyen alapon viszi el hetekre?

Te tényleg csak egy sperma donor voltál. Nem kellettél neki másra.

Én beszélnék egy ügyvéddel hogy válás esetén milyen esélyeim vannak a felügyeleti joggal kapcsolatban. Ha közös felügyeletet ítélnek meg, de nem biztosítja a láthatást akkor gondolom csak bíróságra lehetne vinni az ügyet és nálad landolna a gyerek..de nem akarok hülyeséget mondani, egy ügyvédet kéne megkérdezni. Nem veszítesz vele semmit.

Így legalább lenne esélyed, hogy a saját gyerekeddel foglalkozni tudj. Ha együtt maradtok, akkor csak annyi szereped lesz hogy eltarthatod mindkettőjüket örökre....a gyerekhez meg hozzá se érhetsz, csak távolról csodálhatod.

2019. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!