Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni? Velem van a...

Mit tudnék tenni? Velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Nos, 16 éves lány vagyok edesanyukammal élek és az ő élettársával, sosem szerettem ezt a férfit (anyukám párját) de tiszteletben tartottam hogy vele élünk és sajnos mindig úgy kell történnie a dolgoknak ahogy ő szeretné. Minden nap locsoltam elmosogattam tanítottam kutyat etettem vasaltam teregettem porszivoztam kiszolgaltam anyukám élettársát de minap két napra elmentem a barátommal Egerben és a bőröndnek az alja amit elvittem egy kicsit elszakadt semmi lyuk sincs rajta csak az anyaga kicsit szétment haza tértem és az első probléma az volt hogy mi van a bőrönddel miért nem tudtam vigyázni rá

Én erre azt válaszoltam hogy mivel murvás kavicsos úton kellett huznom kicsit szétment

Anyukám mellém állt mint általában amikor igazam van és ma este anyukám párja leüvöltoötte a fejem hogy mert én nem csinálok semmit nagyoofaju kis senki vagyok és hogy nem tudok viselkedni semmire se vigyázok ezt ő üvöltve mondta én nagyon megijedtem és vissza uvoltottem neki (amiért meg most is sírok) mert nem szabadott volna tehát vissza uvoltottem hogy a kavicsos murvás úton nem tudtam máshogy húzni a bőröndöt anyukám mondta ha ennyin múlik ez az egész vesz egy újat csak ne veszekedjunk erre anyukám párja azt mondta hogy szeptemberbe 1.-től már nem lakhatok itt én 16 éves létemre anyukám természetesen azt mondta ha kidobod a kislányomat én is megyek vele. Igazából nincs hova mennünk anyukám 230 ezer Ft-os bruttó fiezetésével.... apukám pedig nem segít külföldön van és csak 30 ezer Ft gyermektartást hajlandó fizetni.... ilyenkor anya párja szerint én vagyok a hibás azért mert Anyuval veszekszenek mert mindig én vagyok a hibás én mindig mindnet rosszul csinálok csak ezt hallom pedig én minden tőlem telhetőt megteszek de sajnos már nem bírom eddig tűrtem hallgattam de mostmár nem megy kétségbe vagyok esve és csak magamat hibáztatom hogy minden rossz miattam történt... legutóbb azért veszett össze velem anyukám párja mert rosszul locsoltam a kertet 40 Percig kell locsolnom kertet és nem értem hogy mit ronthattam el. Meg annyit hozza tennék hogy az étkeztetésemet sem ő fizeti hanem vagy én vagy anyukám a számlákba is anyukám bele ad pénzt hogy nehogy az legyen a problémája hogy mennyi vizet fogyasztok... nagyon elvagyok keseredve szinte remegek a felelmtol amikor a közelemben van hogy megint mibe fog bele kötni mit fog mondani amit rosszul csináltam.... :( szerintetek mit tegyek? Sajnálom hogy ilyen hosszú voltam előre is köszönöm a válaszokat



2019. júl. 22. 22:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt anyukádnak kellene a sarkára állnia :(

Te nem vagy hibás, csak áldozat!!! Sajnos rajtad csattan anyukád kedves párjának a frusztráltsága....Amit bármi kiválthat! Pl. lehet a munkahelyén gáz a helyzet...vagy anyukáddal is állandó a feszültség s végül rajtad csattan :(

Sajnállak mert te semmiről nem tehetsz...De itt egyedül csak anyukád tudna segíteni!!!

Ha otthagyja a pasit akkor mint egyedül nevelő anya, az önkormányzattól kérhet lakást!!!! Egy olyanban már el tudnátok lenni ketten!

2019. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Kiszolgáltatott helyzetben vagyunk nem olyan könnyű elköltözni de én is elszeretnék menni innen nagyon...
2019. júl. 22. 23:12
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak kiszolgáltatott helyzetben, de a bántalmazásba beleragadni nem megoldás! Ennyi pénzből meg lehet élni. Kell keresni egy albérletet. Össze vannak házasodva? Akkor el kell válni. Hol laktatok az összeköltözés előtt? Az anyai nagyszüleid vannak külföldön? Mégis hogy képzeli az anyukád: hogy benne hagy téged egy kapcsolatban, ahol szidalmaznak, semmibe vesznek téged meg őt is? Felnőtt ember, találja már ki, hogy merre van az út kifelé! Piszkáld, mondd neki, amíg meg nem teszi a szükséges lépéseket! Semmilyen más megoldás nincs, mint a költözés, összebútorozott egy bántalmazó állattal, csak hogy ne legyen egyedül! Nagyon felelőtlen, buta és szerencsétlen volt!

Apádtól a bíróság útján ki lehetne perelni a nagyobb tartásdíjat. Van valami olyan is, de ehhez nem értek, hogy ha meg van ítélve, mégse küldi, akkor az állam megelőlegezi. Ennek bírósági jogsegélyszolgálaton utána lehetne érdeklődni, vagy lehet, hogy itt is tudja valaki a gyakorin.

2019. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Alberlet megoldhato ebbol a penzbol is, szegenyesen de meg elnetek viszont nem pesten! Ott az egekben vannak az arak.... ha minden kotel szakad, anyaotthonba tudtok menni ideiglenesen utcara semmikepp sem kerulhettek hiszen kiskoru vagy (ebben csaladsegito tud majd segiteni ha anyukad belatja hogy koltoznotok kell) illetve azt tudom elkepzelni hogy esetleg a parod szuleihez menj te, ugy hogy anyukad ezt tamogatna penzzel (azaz a reszed a rezsiben fizeti ilyenekre gondolok hiszen a parod ha nem is tini mar valoszinu szulei tamogatjak meg nagyreszt anyagilag ha meg meg kozepiskolas o is akkor foleg) ez igy jogilag nem tudom mennyire tiszta de en 16 evesen kb havonta ket hetveget toltottem otthon a tobbit a paromnal, igazabol majdnemhogy mar veluk eltem akkor is.


Azt viszont tudd ez a helyzet nem a te hibad es nagyon okos vagy hogy latod a problemat , de megoldani ezt nem neked kell hanem anyukadnak.

2019. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nincsenek össze házasodva hála a jo istennek de már 10 éve együtt vannak de ezt a buta viselkedést 5 éve kezdte azóta tűröm, apukám szülei vannak kint külföldön anyukám szülei már nem élnek
2019. júl. 22. 23:29
 16/35 A kérdező kommentje:
De tehernek érzem ha a páromnál laknék nem akarom hogy zavarjam az ő családi állapotukat....
2019. júl. 22. 23:31
 17/35 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy anyukám azt mondogatja hogy hátha megváltozik és hogy mindenkinek vannak hibái...
2019. júl. 22. 23:32
 18/35 anonim ***** válasza:

Ha regebb ota egyutt vagytok egy probat meger, hogy beszelj errol a paroddal es az o szuleivel, ha teher lennel nekik nyilvan nem mennek majd bele, de legalabb megprobaltal tenni valamit. (Amit meg mindig ugy gondolom nem neked kene, hanem anyukadnak alberletet keresnie...)

Ha ezek nem, akkor csaladsegito, anyaotthon ezek lehetosegek. Kirakni nem rakhat a pali teged az utcara ha megteszi azzal buncselekmenyt kovet el, hiszen kiskoru vagy (de anyukad is, mert o erted a felelos)

2019. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Azt mondta anya párja hogy koltozzek ki apahoz.... igazából ha minden kötél szakad ez a megoldás marad csak az iskolát itt hagyni a páromat itt hagyni 1,5 éve vagyunk együtt
2019. júl. 22. 23:37
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyád egy gyáva társfüggő. Képtelen felnőtt módra végiggondolni, hogy mit kell tennie, vagyis hogy albérletbe költöznie és ott élni veled a férfi nélkül. Nehezen, de meg lehet csinálni és sokkal boldogabbak lennétek. Ez a pasi soha nem fog megjavulni, mert nem egy jó ember, és csak egyre rosszabb lesz! Ahogy viselkedik, az nem hiba, az bűn! De harmadszor kérdezem a lakást: hol laktatok előtte, és mi van a meghalt nagyszüleid lakásával?
2019. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!