Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni? Velem van a...

Mit tudnék tenni? Velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Nos, 16 éves lány vagyok edesanyukammal élek és az ő élettársával, sosem szerettem ezt a férfit (anyukám párját) de tiszteletben tartottam hogy vele élünk és sajnos mindig úgy kell történnie a dolgoknak ahogy ő szeretné. Minden nap locsoltam elmosogattam tanítottam kutyat etettem vasaltam teregettem porszivoztam kiszolgaltam anyukám élettársát de minap két napra elmentem a barátommal Egerben és a bőröndnek az alja amit elvittem egy kicsit elszakadt semmi lyuk sincs rajta csak az anyaga kicsit szétment haza tértem és az első probléma az volt hogy mi van a bőrönddel miért nem tudtam vigyázni rá

Én erre azt válaszoltam hogy mivel murvás kavicsos úton kellett huznom kicsit szétment

Anyukám mellém állt mint általában amikor igazam van és ma este anyukám párja leüvöltoötte a fejem hogy mert én nem csinálok semmit nagyoofaju kis senki vagyok és hogy nem tudok viselkedni semmire se vigyázok ezt ő üvöltve mondta én nagyon megijedtem és vissza uvoltottem neki (amiért meg most is sírok) mert nem szabadott volna tehát vissza uvoltottem hogy a kavicsos murvás úton nem tudtam máshogy húzni a bőröndöt anyukám mondta ha ennyin múlik ez az egész vesz egy újat csak ne veszekedjunk erre anyukám párja azt mondta hogy szeptemberbe 1.-től már nem lakhatok itt én 16 éves létemre anyukám természetesen azt mondta ha kidobod a kislányomat én is megyek vele. Igazából nincs hova mennünk anyukám 230 ezer Ft-os bruttó fiezetésével.... apukám pedig nem segít külföldön van és csak 30 ezer Ft gyermektartást hajlandó fizetni.... ilyenkor anya párja szerint én vagyok a hibás azért mert Anyuval veszekszenek mert mindig én vagyok a hibás én mindig mindnet rosszul csinálok csak ezt hallom pedig én minden tőlem telhetőt megteszek de sajnos már nem bírom eddig tűrtem hallgattam de mostmár nem megy kétségbe vagyok esve és csak magamat hibáztatom hogy minden rossz miattam történt... legutóbb azért veszett össze velem anyukám párja mert rosszul locsoltam a kertet 40 Percig kell locsolnom kertet és nem értem hogy mit ronthattam el. Meg annyit hozza tennék hogy az étkeztetésemet sem ő fizeti hanem vagy én vagy anyukám a számlákba is anyukám bele ad pénzt hogy nehogy az legyen a problémája hogy mennyi vizet fogyasztok... nagyon elvagyok keseredve szinte remegek a felelmtol amikor a közelemben van hogy megint mibe fog bele kötni mit fog mondani amit rosszul csináltam.... :( szerintetek mit tegyek? Sajnálom hogy ilyen hosszú voltam előre is köszönöm a válaszokat



2019. júl. 22. 22:00
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Előtte Balatonalmádiban laktunk a saját kis lakásunkban de azt eladtuk és a penz anya párjának ment merthogy mi itt élünk....

a nagymama lakása is el lett adva abból talán még van 2-3 millió Ft

2019. júl. 22. 23:40
 22/35 A kérdező kommentje:
Azt le se írtam hogy akárhányszor rosszul érzem magam vagy beteg vagyok a mostoha apám azt mondja hogy hazudok és semmi bajom csak direkt csinálom hogy sajnáltassam magam pár hónapja tüdőgyulladásom volt de már olyan végleges státuszban hogy a jobb tüdőm nem dolgozott eleget na mindegy is és akkor is azt mondta a mostoha hogy én ezt csak kitalálom és direkt csinálom azóta már nem merem mondani hogy faj a fejem vagy bármi probelmam van mert úgyis azt a választ kapom hogy neked mindig van valami bajod...
2019. júl. 22. 23:44
 23/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem 260ból élnek, ezt benézte, aki anyut szidja... BRUTTÓ 230, ez minden gyerek után járó adókedvezménnyel se sokkal több 150nél nettó... Pesti albérlet árak meg 110nél kezdődnek (de legyen 90, és akkor optimista voltam, hogy elvannak egy kis lyukban és nem gond a külkerület), plusz rezsi, aligha élnek meg ketten. És akkor még nem vettük számításba a kauciót.


Igen, anyuka társfüggő, és buta volt, hogy kiszolgáltatott helyzetbe hozta magát, de ezen a kérdező nem tud változtatni.


Esetleg diákmunkával hozzá tudsz járulni az otthoni kasszához, illetve inkább magadnak lenne érdemes félretenni, hogy minél hamarabb a saját lábadra állhass.

2019. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Ez az egész stresszhelyzet az egészségi állapotomra is ráment sajnos nálam betelt a pohár de Anyaval nem tudom megértetni.... ha elkezdem mondani a problemaimat elsirom magam és ő meg azt mondja ne sajnaltasd magad majd egyszer jobb lesz
2019. júl. 22. 23:51
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

Fú, de elrontotta az életeteket az anyád! De ha bruttó (ó, bocsánat, nem memorizáltam minden szót)keres ennyit, vagyis keveset, de adókedvezménnyel az is 200 fölött van, akkor is keresnie kéne vagy jobban fizető munkahelyet vagy másodállást, és te is valamennyit kereshetnél. A lakásból maradt összeg jó lesz kauciónak illetve kiegészítésnek addig, amíg nincs nagyobb bevétel. És apádon a nagyszüleiden keresztül be kéne hajtani a tartásdíjat, nem csak az anya a szülő, az apának kötelességei vannak. És még családi pótlék is van, még ha nem is sok.

Ne hagyd, hogy terrorizáljon, felelj neki vissza, majd hagyd ott! Ő magától nem akar kirakni, ha akarna, már megtette volna. Kell neki az anyád cselédnek és ágyasnak.

2019. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
16%
Ez az en 16-17 éves életem kérdező.Engem kitettek utána közösen.Egy szál ruhamba jöttem el onnan.Velünk is ezek voltak amiket te irtal csak nálunk a ház anyume volt,mégis minkett tett/tettek ki tesommal az utcára.A faszi mai napig ott poffeszkedik es rendesen rosszul van ha lemegyek (ezek után még? ?!!) 10 percre.
2019. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Hol laknak a nagyszüleid pontosan melyik országban?
2019. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, sajnos ez nem olyan szitu, amiből egyik napról a másikra ki lehet keveredni.

Nem értem mire fel akar a pasi kirakni 16 évesen, néha itt a gyakorin olvasok olyat, hogy valaki 18 éves lesz és a szülei közlik, hogy menjen el otthonról.

Valaki javasolta a kollégiumot, de írtad, hogy arra nincs lehetőséged. Pontosan miért nincs? Oké, hogy nem laksz nagy távolságra a sulitól, de kollégiumba szociális alapon is be lehet kerülni. Azt nem tudom, hogy ez az a kategória-e már, esetleg jobb lenne, a családsegítőt megkérdezni.

2019. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Nagyiék Svájcba élnek
2019. júl. 23. 10:59
 30/35 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ők támogathatnának anyagilag, mert nekik ott aprópénz, amivel kiegészítve ti itt rendesen megélnétek. Egyáltalán kapcsolatban vagy velük? Szeretnek? Meghívtak már magukhoz?
2019. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!