Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvér nem testvér?

A féltestvér nem testvér?

Figyelt kérdés

Párom azt állítja! Kicsit felháborodtam rajta. Szerintem egy féltestvért is lehet ugy szeretni mint a verszerintit. Nevelés kérdése. Ti mit gondoltok?


N


2019. aug. 16. 07:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
96%

Nevelés kérdése valóban. Ha soha nem találkoznak, és egymás ellen vannak nevelve, akkor csak papíron testvérek. Viszont ha szeretetteljes környezet veszi őket körbe, mindennél jobban szerethetik egymást.


Nekem nincs testvérem. Hatalmas kincsnek tartanám, ha lenne.

2019. aug. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
73%
En a féltestvéreimet csak az esküvön làttam egyetlen egyszer.Szoval messze vannak a testvér fogalmàtol tényeg.
2019. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
95%

Ez nyilván sok mindentől függ


Szerintem a testvéri szeretetet nem az határozza meg, hogy milyen vérségi kapcsolat van közöttetek.


Ha édes testvéreket korán szétválasztasz, akkor max haverok lesznek. Ha két örökbefogadott, egymással semmilyen genetikai kapcsolatban álló gyerek együtt nő fel, együtt sírnak, nevetnek, megszokják, hogy a másik mindig ott van, számíthatnak rá, akkor féltestvérnek sem kell lenni ahhoz, hogy meglegyen a kötelék.



Ha ezt a genetika határozna meg, akkor Nen léteznének olyan testvérek, akik felnőttként teljesen elhisegülnek, évek óta nem is látták egymást, és azok az örökbefogadott gyerekek, akik nem tudják magukról, sosem éreznének mély szeretetet/ragaszkodást a család felé

2019. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%

Ember és nevelés függő. Ismerek olyan családot ahol apukának van már 4 felnőtt gyereke (a legkisebb is egyetemista már) az első házasságából, aztan elváltak (már nagyon régen) lett még 3 másik gyerek szintén nem kicsik (a legkisebb itt középiskolás) szóval pár évente kb. születtek a gyerekek (nem prolik, mindenki nagyon rendes, értelmiségiek, mérnök gyerekek stb.).

Összesen vannak heten testvérek és ők pl nagyon jóban vannak, szoros a kapcdolatuk. Olyan részleteket nem tudok, hogy jobban szeretik-e az édestestvérek egymást mint a féltesókat, de az biztos hogy nagyon szoros a kapcsolatuk, sőt az első feleség is nagyon jóban van a másik házasságból született gyerekekkel is.

Szóval van ilyen is. Nyilván nem mindenhol van így, van ahol alih ismerik egymást.

Ha a szülő úgy áll hozzá, arra neveli a gyerekeit hogy ugyanúgy álljon hozzá a féltesókhoz, akkor valószínűleg jobb lesz a kapcsolat.

2019. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim válasza:
95%

“Szoval messze vannak a testvér fogalmàtol tényeg.”


De nem azért van messze, mert csak féltestvér, akár ikrek is lehetnétek, ha 2 hónapos korotok óta nem láttátok volna egymást, akkor az esküvőn 20-30 év múlva sem lesz testvéri szeretet első látásra

2019. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Van egy lányom az első házasságomból és most születik majd a második. De csak felőlem lesznek testvérek. Nekem rosszul esett hogy párom így gondolja.
2019. aug. 16. 08:17
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Nàla külön lapra tartozik a két gyerek. Csak ezt ne éreztesse majd a gyerekekkel.kezdödik a megkülönböztetes...
2019. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem itt a pároddal lesz gond, nem a gyerekekkel.

Nálunk két nagy van az előző házasságomból, és egy közös kicsi. Ugyanúgy állnak egymáshoz, mint az édestesók. De a férjem is úgy tekint a két nagyra, mint a sajátjára. Sose azt mondja, hogy a nevelt gyerekei, hanem fiam, lányom.

2019. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Na hát nálunk ez non hogy lányának mondja. Nevelt lánya inkább. De ebből a szempontból talán jobb is. Azt mondta hogy ő nem fosztja meg a gyerekét attól hogy legyen édestestvére így kell mégegy. Arról meg nem tehet hogy én a lányomat az édestestvértől megfosztottam. Már gondoltam rá hogy ilyen hozzáállás miatt inkább elhagyom mert ez fájó dolog nekem. Bár szerintem fel sem fogja.
2019. aug. 16. 08:34
 10/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem a vérvonal számít, de mégcsak nem is nevelés kérdése. Az a lényeg, hogy Te hogyan érzed.

Nekem nincs tesóm, viszont vagy egy barátom közel 30 éve. Olyan, mintha a bátyám lenne.

2019. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!