Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvér nem testvér?

A féltestvér nem testvér?

Figyelt kérdés

Párom azt állítja! Kicsit felháborodtam rajta. Szerintem egy féltestvért is lehet ugy szeretni mint a verszerintit. Nevelés kérdése. Ti mit gondoltok?


N


2019. aug. 16. 07:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy lányom az első házasságomból és most születik majd a második. De csak felőlem lesznek testvérek. Nekem rosszul esett hogy párom így gondolja."


Ilyen embernek elvből nem szülnék gyereket.

2019. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim válasza:
93%

Hány év van a lányod és a Bana között?


Nálunk a családban van több olyan testvérpár, ahol hatalmas 6-8+ év volt a korkülönbség, és hiába bőven felnőttek már, nincs igazi testvéri összetartozás, akkora a generációs/életkori szakadék.


Ez szerintem sokkal nagyobb probléma lehet, mint az, hogy testvérek vagy féltestvérek e.



(Btw, az ilyen kérdéseket célszerű a gyerekvállalás előtt tisztázni, és eldönteni, hogy azonos e a világkép).

2019. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
6 év lesz köztük. Lányom már nagyon várja a kistesót. Elitte ilyen fel sem merult hogy ilyet mondott volna a párom. Szerintem ezt csak azért mondja mert mondtam neki hogy egyenlőre ne tervezzünk még egy babát. Ő még nem nevelt gyereket és kitudja hogy fogja gondolni később.
2019. aug. 16. 08:55
 14/44 anonim ***** válasza:
96%
Dehogyisnem! Vérvonallal is (fél oldalon), jogilag is és érzelmileg is. Na nem a te párodnál. És ettől az érzelmi eszemínusztól akarsz gyereket?
2019. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
95%

Én egy ilyen embert már rég elhagytam volna. Az előző házasságodból született gyermekedet máshogyan fogja kezelni, kivételezni fog a sajátjával, hangoztatni fogja hogy ők egymásnak nem igazi testvérei stb, ez pedig borzalmasan fog esni az idősebb gyereknek.


Nekem hivatalosan csak féltestvérem van de számomra ő az édestesóm, és a barátaim, párom, a családtagok is simán testvérként, hugiként hivatkoznak rá.


Butaság is lenne ezt a féltesós dolgot erőltetni mert ha együtt élnek és a szülők sem hangoztatják hogy "csak fél" (nálunk soha nem hangzott ez el, már terhesség alatt is úgy hivatkoztak rá hogy jön a tesó) akkor nem lesz semmivel sem másabb a kapcsolatuk mint édestesók között. Sőt tudok olyan édestesókat akik felnőttként is kb gyűlölik egymást, és tudok nem egy féltesót akik pedig imádják és bármiben számíthatnak egymásra, szóval nemcsak nevelés kérdése hanem személyiségé is.


Azért gondold át hogy biztosan tervezel-e ezzel az emberrel még bármit is, mert innen nézve az is jobb lenne a gyerekek számára ha egyedülálló anyaként nevelnéd őket.

2019. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
79%
Valami fogalomzavar van itt... a féltestvér vér szerinti testvér, meg édestestvér is, hiszen vér szerinti testvérek....
2019. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
92%

De testvér. Főleg, ha együtt élnek. Nekem apukámnak volt két féltestvére, együtt nőttek fel, úgyhogy számomra, meg a család többi tagja számára is, ők mind testvérek voltak. Nem is mondták soha sehol, hogy a féltestvérem. Ők is testvérként tekintettek egymásra.

Ha nem együtt nőnek fel, akkor is lehet jó a kapcsolat.

Nekem is rosszul esne, ha a férjem már eleve ilyen negatívan állna a dologhoz.

2019. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
84%

3 feltesom van es egy 2 edes. Mindig az szoktam mondani, hogy 5 testverem van. Minket igy neveltek, osszetartottunk, soha nem tettunk kulonbseget!


A parod egy igazi taho! Sajnos a kislanyod issza majd ennek a levet, amikor a draga parod elkezdi neki magyarazni a dolgokat..Fuj, milyen ember az ilyen! Szepen allitsd le idoben, es szogezd le, hogy alljon le de k**** gyorsan! Tonkre fogja tenni a csaladot! Ennek a palinak nem szulnek az biztos. Nem akarom, hogy a kislanyom abban nojjon fel, hogy napi szinten azt kell hallgatnia, hogy :" jaj, x es y milyen jo testverek..neked sajnos nincs tesod, mert ilyen onzo anyukad van, aki megfosztott attol, hogy legyen egy igazi testvered..".


Olyan rossz olvasni, amikor a gyerek hatan csattan az ostor. Kerlek Kerdezo,soha ne engedd, hogy a kislanyod hatterbe szoruljon vagy kevesebbnek erezze magat a buta parod miatt. Ne veszekedj, egyszer brutal hatarozottan mond el, hogy ezt nem akarod tobbet hallani!

2019. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Az jobban számít, kivel nő fel az a gyerek. Nekem van egy féltesóm, neki meg még két féltesója a másik oldalról. Mi ketten együtt laktunk anyukánknál, teljes jogú tesókként, a két másik tesójával 2-3 hetente találkoztak a láthatásokon, felnőtt korukra sokat lazult a kapcsolatuk.
2019. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
91%
Ehh most olvastam a kommentjeidet. Ekkora egy tahót, már bocs. Erősen gondolkoznék a szakításon, mert marha nagy sérüléseket fog okozni a már meglévő gyerekednek az ilyen szövegeivel.......
2019. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!