Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvér nem testvér?

A féltestvér nem testvér?

Figyelt kérdés

Párom azt állítja! Kicsit felháborodtam rajta. Szerintem egy féltestvért is lehet ugy szeretni mint a verszerintit. Nevelés kérdése. Ti mit gondoltok?


N


2019. aug. 16. 07:30
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele beszélni de ő akkor is csak azt állítja hogy a féltestvér nem testvér.
2019. aug. 16. 13:50
 32/44 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, azzal tényleg nem tudsz mit kezdeni, ha másképp néz majd a közös gyermeketekre, mint a Te gyermekedre. De azt azért határozottan meg kellene neki mondani, hogy ezt a "féltestvér" dolgot ne erőltesse. Ne oltogassa (először a Te gyermekedet, majd amikor már érteni fogja, akkor a Ti gyermeketeket) azzal, hogy ők "csak" féltesók, ne verjen éket közéjük. Csak azért, mert ő egy érzelmi nulla, ne mérgezze már a dolgokat. Ezt azért jó lenne megbeszélni vele (aztán hogy mit érez, abban úgysem tudod befolyásolni.)
2019. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Mondtam neki de hasztalan. Ha tovább folytatja biztos elhagyom a két gyerekemmel együtt.
2019. aug. 16. 17:48
 34/44 anonim ***** válasza:
83%
22 évesen tudtam meg, hogy akiről azt hittem, hogy az édes testvérem "csak" féltestvérem. Semmit nem romlott emiatt a kapcsolatunk. Sok édes testvérnél jobb kapcsolatunk van.
2019. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
83%
Ha a két gyerek együtt nevelkedik, szerethetik úgy egymást, mintha édestestvérek lennének.
2019. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

Felfogás kérdése, én például abszolút egyet tudok érteni a pároddal. Nekem is van egy féltestvérem hivatalosan, viszont ahol nincs jogi következménye a dolognak, ott tagadom a létezését is. Számomra az nem testvér semmilyen szinten, akinek az egyik szülője más. Természetesen épp így nem várom azt, hogy ő tudomást vegyen rólam.


Jöhetnek a lepontozások.

2019. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
66%

Ugy erzelmezem a kerdest, hogy mar nem opcio a nem szules es most derult ki apuka testver ertelmezese. Kb. en is igy kezdtem el nagyokat koppani...de irom a pozitivumokat:

Elso gyerekem 6 volt, amikor a feltestvere szuletett. Elejen varta, varandossag alatt nagyon lelkes volt, szuletes es hazahozas utan nagyon feltekeny volt (de igyekeztem vele minden nap kettesben is lenni, szerencsere vot segitseg a baba korul), fel eves koratol meg imadja a kicsit. Nagyon buszke ra es hallani se akar rola, hogy a kicsi "csak FÉL"testver. Aztan kesobb nem tudni mi lesz, de eddig szerintem ugy nez ki ok "testverek" lesznek.


A parod egy tusko kijelentest tett. Azt beszeld meg vele szules elott, hogy biztos ugy gondolja e hogy a feltestverek EGY HAZTARTASBAN EGYUTT NEVELVE se testverek semmilyen szinten? Ha erre se finomt az elkepzelesen, akkor arra kerd meg a te gyerekednek sose mondja ezt miutan a felteso megszuletett, mert te azt szeretned, hogy jo kapcsolat legyen koztuk.


Csaladunkban van feltestveres csalad sok gyerekkel es nagy korkulonbseg ellenere is szeretik egymast, most felnottkent is an koztuk kapcsolat es sose neveztek egymast ugy hogy na ez itt a feltesom vagy mostohatesom stb.


Amibe en kerultem csalad ott volt 4 edestestver valas utan nem maradtak egyutt es ennek eredmenyekent 2 kozuluk gyuloli egymast, talalkozni se hajlandoak, a tobbiek csak akkor talalkoznak egymassal,ha anyjuk vagy apjuk honapokra elore leszervez egy kozos programot, aminel kikoti, ha nincs ott mindenki akkor nincs penz/ajandek. Ez siralmas. Nalunk apuka reszerol van olyan fltestver (ebbol a 4-bol), aki a kicsi feltesot egyetlen egyszer se latta, egyszeruen nem erdekli, igaz az apja se erdekli vele is evente egyszer jo ha talalkozik tehat no comment. Viszont meglepo modon aki velunk lakik nagy gyerek es apa reszerol felteso az szinten ra se nez a kistesora. Kethetente neha odjon a kozelebe es rabamul aztan elmegy. Apja nem szolt ezert soha, nem.kerdezte mi a gondja vele. Pedig ha az en gyerekem csinalna ezt nem hagynam, minimum probalnam megerteni mi ez a teljes erdektelenseg.

Tehat neveles, csaladi kornyezet, szemelyiseg az ami szamit, hogy ki mennyire testver vagy sem a sajat 35 eves tapasztalataim szerint. (Korkulonbseg, verszerintiseg nem szamit).

2019. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
66%
nekem 8 feltestverem van. a szuleim elozo hazassagabol. soha nem foglalkoztak velem egyalatalan komolyan. mikor apukam meghalt akkor sokszor le is hordtak minden zabigyereknek stb szoval nalunk mindig kulonbseg volt teve, en gyerekkoromban ugy gondoltam rajuk mint edestestverre de mar idosebbkent leesett hogy nem vagyok olyan nekik. egyet megtanultam ebben az eletben nem esek abba a hibaba hogy ha esetleg ugy alakul ket ferfinak szuljek aztan az kulonbseget tegyen a gyerekeim kozott, vagy a gyerekek egymas kozott. kerdezo szerintem hagyd el ezt a ferfit, aki mar most kulonbseget tesz a gyermekeid kozott az nem jo ember. egyebkent is manapsag egy no csak magank szuli kb a gyereket mert nem lehet megbizni a ferfiakban.
2019. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Féltestvér is ugyanolyan testvér
2019. szept. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

36-os és azért tagadod, mert valamit ártott neked (úgy érthető), vagy csak azért, mert nem ugyanaz a két szülő? Értelmi mínusz vagy te is, jobban is jár a tesód (mert az, hisztizz akárhogy), hogy ilyen ember tagadja, förtelmes lény lehetsz, jobban jár, ha tényleg köze sincs hozzád! Még biológiailag is a testvéred te nyomi, még hogy semmilyen szinten...


Kérdező, örülök a babádnak, de ilyen embernek én 10000%, hogy nem szültem volna!

2020. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!