Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvér nem testvér?

A féltestvér nem testvér?

Figyelt kérdés

Párom azt állítja! Kicsit felháborodtam rajta. Szerintem egy féltestvért is lehet ugy szeretni mint a verszerintit. Nevelés kérdése. Ti mit gondoltok?


N


2019. aug. 16. 07:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is igy van két gyerek és ők ÉDES TESTVÉREK.

Felesleges őket már most egymás ellen nevelni.

2019. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Én is a szakításon gondolkodom. Sose mondtam a lányomnak hogy csak féltestvére lesz. Az apjánál is született pár hónapja egy kisfiú. De őt is úgy mondom neki hogy a kisteso és nálunk is úgy van mondva hogy jön a kistesó. Legalábbis én nem szoktam hangoztatni hogy csak féltestvér. Már én is kicsit bánom hogy esélyt adtam a páromnak. De a babát nem bánom. Egyedül is boldogulnék velük meg ha kicsit nehezen és szűkösen is de tudnám nevelni őket. Lányomat is 2 évig egyedül neveltem és bem volt gond.
2019. aug. 16. 10:20
 23/44 anonim ***** válasza:
90%

2 gyerekem van, 2 házasságból. A gyerekek mindennél jobban imádják egymást. Együtt élünk, egy család vagyunk, testvérek. Nem is nevezik egymást féltesónak. TESTVÉREK!

Csak mást hívnak apának.


Nemrég a nagyobbaknak született kistesója, az apja új házasságából. Rajong érte is. Én se tudnám féltesójának nevezni. Ő is a lányom TESTVÉRE. Csak nem élnek együtt.


Ezt a féltestvér szót ki is törölném a szótárból. Nem azon a fél dns-en múlik.

2019. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
90%

Három húgom van, mármint féltestvérem. Apám oldaláról, szóval nem együtt nőttünk fel. A legidősebbel pont 6 év van köztünk. :)

Mikor gyerek voltam, akkor nekem elmagyarázták, hogy mit jelent ez a féltestvér dolog, hogy más szülő, nem együtt növünk fel, stb. Gyerekként én fontosnak találtam kihangsúlyozni, hogy ők csak a féltestvéreim.

Egyszer a lányok anyja rámszólt, mikor valahogy ez szóba került, hogy nem kell mindig kiemelnem, hogy ők FÉL. Nem is tudom, talán 10-12 éves lehettem. Ők is a húgomék, ennyi. Elmesélte, hogy neki is az egyik bátyja féltestvér, de ugyanúgy szeretik egymást, neki igazán a testvérei, nem számít, hogy nem mindkèt szülő ugyanaz.

Akkor még nem értettem, csak tiszteletből figyeltem oda náluk utána, hogy hogy beszélek. Később aztán egyszerűbb volt "tesómék"-ként hivatkozni rájuk, mint mindig magyarázkodni, csak akkor mondom el, hogy féltestvérek, ha valaki rácsodálkozik a dologra.

Azóta mind felnőttünk. Mivel nem együtt éltünk, nincs olyan szoros kapcsolatunk, mint nekik hármuknak, de attól még a testvéreim. :) A naggyal dolgoztunk egy helyen egy darabig, rendszeresen kevernek minket, szóval le se tagadhatnánk.


Esetedben, kérdező, szorosabb kapcsolata lesz a te gyermekeddel, mint apuka oldaláról, hiszen ők élnek együtt majd. Ez önmagában sokat jelent.

Viszont a pároddal fontos lenne ezt tisztázni, mert az idézett kijelentések alapján igencsak kivételezés lesz a kisebbik gyerekkel... hiszen onnantól már nem kell pótléknak a lányod... ami komoly sebeket ejthet. Nagyon határozottan le kell ezt tisztáznod.

2019. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
88%
Én még apukám által nevelt "gyerekeket" is testvéreimnek tekintem.. sőt van amelyikkel jobban kijövök mint az édes testvéremmel..nem a vér teszi a testvért testvérré..hanem az egymás iránti szeretetük törődésük..elég bunkó párod van már ne haragudj..
2019. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
89%

Már bocsi de ilyen pasinak nem szülnék gyereket az fix

Van 3 féltestvérem(apu felől,szóval még nem is az anyánk a közös) és ugyanúgy szeretem őket mintha édestestvéreim lennének.

2019. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mondott volna ilyet, biztos, hogy odavágom, hogy lehet még édes testvére a lánynak is, és az se biztos, hogy a most születőnek lesz édestesó. Főleg, ha nem kapja össze magát, mert kiteszed, mint a macskát.

Az eddig nem esett rosszul, nem volt feltűnő, hogy vagytok te meg a lànyod, te meg a pasid, de hárman nem vagytok egy család? Nekik semmi kapcsolatuk?

2019. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%

Számomra a te viselkedésed sokkal érhetetlenebb.


Ne haragudj, de egy gyereket már megfosztottál a teljes családtól, és akkor most terhesen akarsz rájönni, hogy ez sem jó?


Nem tudom ezt megérteni. Azt hiszitek olyan nagyon jó mozaikcsaládban vagy apa nélkül élni? Azért életre szóló döntéseket talán egy kicsit komolyabban át kellene gondolni, mert rengetegen életre szólóan megsérülhetnek ebben.

2019. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
#28 ha ilyet és ehhez hasonlókat mondott volna terhesség előtt akkor biztos nem vállaltam volna gyereket. Ez a kijelentés mostanság hagyta el a száját. A lányommal most is jól kijön ezzel nincs is gond. Én csak a későbbiektől tartok. Az első házasságomat nem tettem tönkre. Mindketten hibáztunk de nem bantam meg hogy elváltunk. Kesobb se lett volba jobb.
2019. aug. 16. 13:23
 30/44 anonim válasza:
87%

“Én is a szakításon gondolkodom.”


Kérdező: te ismerd a párod, te tudod, mennyire tud fejlődni a véleménye, de a szakítás előtt én leulnék vele beszélni.


Itt azért kaptál pár jó érvet, történetet, hátha jobban végiggondolva ő is változat a véldményén

2019. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!