Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 14 éves húgom csak tanul és...

A 14 éves húgom csak tanul és olvas? Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Nem beszél szinte senkivel, folyamatosan tankönyvekkel/könyvekkel van elfoglalva, esetleg zenét hallgat(klasszikust vagy népzenét), de ebből áll a napja. Nem találkozik barátokkal, ha mégis (1 van neki), akkor könyvesboltba mennek. Sorra kapja az 5-ösöket (kivéve franciából), matekból eddig 5 ötöst kapott és azt se értjük, hogy ez hogy lehet ilyen hamar. Ha valamit kérnek tőle megcsinálja, de amúgy a saját kis világában él, amit a szépirodalomból épített fel. Gyakran éjfél után fekszik le, 6 előtt kel... Régen nem volt ilyen. Még 1 évvel ezelőtt sem. Akkor se volt rossz tanuló, de tele volt hármasokkal, négyesekkel már az év legelején. Tavaly kettesre vizsgázott év végén biológiából! (8 osztályos gimnáziumba jár, ahol minden év végén van 3 vizsga)

Sose volt egy társasági ember, de most konkrétan velem se szokott beszélni, a saját nővérével. Eszik, alszik, tanul, olvas, stb.


Ez nem normális, amit csinál. Ijesztő...

Nem jön családi programokra se... Mit lehet csinálni ilyenkor???


17L



2019. okt. 9. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
89%
Mit csináljatok? Örüljetek hogy normális ember lesz belőle nem olyan mint a legtöbb kamasz hogy csak bulika, pasizás meg pia a fontos.
2019. okt. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
90%

Téged ez miért zavar egyébként?


Én ezt tenném a helyedben: önvizsgálatot tartanék. Ezek lennének a kérdéseim:


- Valóban zavar ez engem vagy a környezetem várja el tőlem, hogy így gondoljak erre én is?

- Miért szeretném kiszakítani a húgomat a könyvek világából? (A választól függően lennének még kérdések.)

- Jót teszek én azzal, hogy ilyen módon akarok segíteni?

- Valóban érdekel engem a húgom sorsa, magánélete?

- szeretnék-e törekedni arra, hogy szorosabb legyen a testvéri viszony?

- Kizárólag önös érdekből vagy fontos számomra az, hogy a húgomnak egy biztos pontot jelentsek majd a jövőben?


Ha az jön ki a vizsgálat során, hogy igen, szeretem a testvéremet és segíteni akarok rajta, akkor feláldozok valamennyit a szabadidőmből és a zsebpénzemből. Oda megyek a húgomhoz egy szép őszi napon és elmondom neki, hogy szeretem őt és szeretném, ha szorosabb lenne köztünk a viszony. Aztán elmagyaráznám, hogy ennek a legjobb útja, ha megosztanánk egymással gondolatokat, élményeket, tárgyakat. Úgyhogy ha benne van, jó névre venném, ha ajánlana nekem könyvet a kedvencei közül én meg ajánlanék neki fogalmamsincsmit, valamit az én hobbimból. Mondjuk csinálhatnánk együtt könyvjelzőt, ha már ennyire szeretek rajzolni és kézműveskedni. Aztán este ha van kedve, jöhetne velem filmezni, karácsonyra meg kérhetnénk közösen társast. Szerencsére vannak már komolyabbak a klasszikusoknál, vannak egészen érdekes, jópofa, pörgős, gondolkodós, szerepjátszós, satöbbis játékok is.

2019. okt. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
94%

Egy 14 éves lány esetében ennél ideálisabb viselkedést nem is nagyon lehet elképzelni.


Akkor kezdjetek el aggódni, ha azoktól merőben eltér, mint amit írtál róla.


A húgod jó úton jár, büszke lehetsz rá.

2019. okt. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
68%
A családom engem is cseszegetett, miért olvasok folyton (nem bestsellereket, hanem igazi irodalmat olvastam), mért nem játszom a többi gyerekkel az utcán, az árokban. Nos, az utcán játszó gyerekek mind segédmunkások, takarítók lettek, nehéz fizikai munkát végeznek, le sem érettségiztek, én meg diplomát szereztem, és otthonról dolgozom home office-ban, úgy osztom be az időmet, ahogy akarom.
2019. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy túl okos mi?

A húgod teljesen okés, támogassátok, érdeklődjetek mit olvas, mit hallgat, ezek miről szólnak.

A szülőkről nem írsz. Ők nem támogatják?

Milyen család vagytok, hogy benned ez a kérdés egyáltalán felmerült?

2019. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
90%
Oka lehet annak is, ha nem jár családi programokra. Mikor én voltam ugyanebben a koromban nagyon olvasós, a családi összejöveteleken az iskolázatlan rokonok közül páran mindig kínoztak, hogy mért olvasok, a szüleimtől kérdezgették, miért engedik ezt nekem, hiszen meg fogok bolondulni a könyvektől, én is utáltam emiatt a csaldi összejöveteleket. Talán a húgodnak hasonló támadásokban van része.
2019. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
62%

Szia.

Az eset teljesen olyan, mint a miénk volt az én húgommal.

Ami utólag kiderült: szekálták az osztálytársai, csúfolták, ezért menekült a szépirodalom világába. Teljesen bezárkózott. Ez bő 15 éves történet. Most pszichológushoz jár. Most kezd nyitni minimálisan.

2019. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
88%

Békén hagyni őt! De azonnal!


Úristen, ilyen okos tündérek még ma is léteznek? És te meg akarod őt változtatni?! A te viládog a tied, az övé a sajátja - az övé ezerszer mélyebb, stabilabb értékrenddel bíró és ezerszer gazdagabb lesz, mint a tied, HA odafigyelnek a tehetségére és a képességeire a tanárok és a szülei, és nem teszik tönkre.

2019. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
9%
látod a nerdek társadalmának mindegy. nekik nem kell szociális élet. csak tanulj vagy dolgozz vakulásig
2019. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
75%
Hát utolsó, nem az fog vakulásig dolgozni aki "szociális élet" (piálás ku.rválkodás) helyett tanul meg művelődik.
2019. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!