Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 14 éves húgom csak tanul és...

A 14 éves húgom csak tanul és olvas? Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Nem beszél szinte senkivel, folyamatosan tankönyvekkel/könyvekkel van elfoglalva, esetleg zenét hallgat(klasszikust vagy népzenét), de ebből áll a napja. Nem találkozik barátokkal, ha mégis (1 van neki), akkor könyvesboltba mennek. Sorra kapja az 5-ösöket (kivéve franciából), matekból eddig 5 ötöst kapott és azt se értjük, hogy ez hogy lehet ilyen hamar. Ha valamit kérnek tőle megcsinálja, de amúgy a saját kis világában él, amit a szépirodalomból épített fel. Gyakran éjfél után fekszik le, 6 előtt kel... Régen nem volt ilyen. Még 1 évvel ezelőtt sem. Akkor se volt rossz tanuló, de tele volt hármasokkal, négyesekkel már az év legelején. Tavaly kettesre vizsgázott év végén biológiából! (8 osztályos gimnáziumba jár, ahol minden év végén van 3 vizsga)

Sose volt egy társasági ember, de most konkrétan velem se szokott beszélni, a saját nővérével. Eszik, alszik, tanul, olvas, stb.


Ez nem normális, amit csinál. Ijesztő...

Nem jön családi programokra se... Mit lehet csinálni ilyenkor???


17L



2019. okt. 9. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 Savlekotő ***** válasza:
90%
Jo ilyet olvasni h egy 14 éves ilyen okos,előrelátó és nem a videómegosztót nézi 0 24 ben ahol vki rakosgatja a felesleges sminkes dobozait ruháit és hasonló marhaságokkal tölti az értékes idejét. Hagyjátok békén értékes ember lesz belőle,nem influenszerke magamutogató tucat ami ma menő nálatok
2019. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
91%
Aki ilyen sokat olvas és tanul, az nagyon sokat tudhat, gondolkozhat. Kíváncsi lennék, egy-egy komolyabb témában mi a véleménye!
2019. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne változtatni rajta és a te igényeidhez igazítani őt. Fogadd el őt így. Örülj neki, hogy nem valami más, hülye hobbija van, ami pl esetleg veszélyes is!! :) Szeresd őt, ne akard megváltoztatni! :) Lehet, hogy elfogadást akar neked tanítani, tehát azt tanúsítsad inkább felé.:) Amúgy valszeg egy érzékeny ember, van, amit csak megtart inkább magának. Ha őt ez a könyves világ elégíti ki, teszi boldoggá, akkor ő így gondolom boldog, vagy ilyesmi. Szal ha ő nem panaszkodik, ő így pl jól érzi magát, és pl eszik rendesen amúgy meg nem tűnik depressziósnak , akkor az úgy tök jó. :)
2019. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
85%
*Amúgy próbálhatsz szerintem vele beszélgetést kezdeményezni, tehát hogy pl miről olvasott, és akkor beszámol az élményeiről:) Ha te pl igényled, hogy sokat beszélgessenek, foglalkozzanak veled. :) Meg hogyha pl szükséged lenne őrá, hogy kisírhasd valakinek a vállán magad, akkor szerintem meghallgatna, és akár adhatna neked tanácsot is, biztos okos és aranyos és figyelmes. :)
2019. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
89%
Ápolj vele jó kapcsolatot, mert ő lesz az, aki a családból sokra viszi, tisztelni fogják, jó fizetése lesz, és mivel ő lesz a legokosabb családtag, tud majd segíteni azoknak, akik az alacsonyabb műveltségük miatt esetleg hibás döntéseket hoznak.
2019. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
90%
Miért kéne vele bármit is csinálni? Szerintem tök jó, hogy szeret tanulni, bár én is ilyen lettem volna ennyi idősen. Én csak most jöttem rá 21 évesen, hogy leginkább állatorvos szeretnék volna lenni, de ahhoz már túl késő :( Ha a tesód így folytatja, belőle még szinte bármi lehet. Ja és ahogy valaki írta asszem előttem, ha megjegyzéseket tesztek rá, amiért "stréber", vagy mert csak egy barátja van, ne is csodálkozzatok, hogy még a családi programokra sincs kedve menni.
2019. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
19%

mia helytelen abban amit írtam? a finn oktatási rendszer? VAGY HOGY JÓBÓL IS MEGÁRT A SOK? nem baj ha szeret tanuln , de ha túlzásba visz azzal csak magának árt. nekem m1 persze a lepontozás is , de az már bánt hogy a sok okoskodó véleménye előrébb van.és

# 40 igen neked sikerült írtam is hogy 10ől két embernek bejön ez , de nem ők a többség. de felőlem úgy cseszi el a saját életét mindenki ahogy akarja.

2019. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
83%
Nem viszi túlzásba a tanulást, annyit tanul amennyit szeretne. Ő ezt nem kényszerből csinálja hanem azért mert ezt szeretné csinálni. Miért nem lehet ezt elfogadni?
2019. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim válasza:
87%

Szia!


Én is ezt csináltam akkoriban és most is. Lexikonok, szépirodalom, szociolgiai/pszichológiai/filozófiai könyvek, értekezések, pszichológusok/pszichiáterek könyvei mind - mind felkeltették a figyelmemet és kiváltképp nagy hatást gyakoroltak rám. Mostanra olyan tudás van a birtokomban, amit ember el nem vehet tőlem soha. Persze, másságom extrovertáltságom és nyíltságom ellenére hamar szembetűnik másoknak. S, hogy erre mit szoktam reagálni? Aki mást nem fogad el olyannak, amilyen az illető, annak saját magával vívott ádáz küzdelmei sose lehetnek nyert csaták. Iskolás éveim alatt, és most a munka világábán is megsínylem ezt a fajta mentalitásbeli másságot. Nem félek kinyilatkoztatni a véleményemet, nem félek a közjó érdekében kiállni és másokat védeni egy - egy kompromittáló helyzetben. Nem tartok attól sem, hogy kivet a társadalom magából. Pedig ez a szomorú valóság. Ha látod az ok - okozati összefüggéseket, éazérvekkel vitázol és nem szereted a logikátlanságot, s még egy leltári/raktári munkakörben is az értelmet keresed, azon nyomban nem kívánatos személlyé válhatsz. A húgod valószínűleg nem szereti világunkat, ahogy én sem, és többszázan kik így vélekedünk - valamilyen szinten autisztikusan. Ezért menekül, s ezért menekülök én is az olyan helyekről ahonnan kivetnek a gondolkodásmódom miatt. Szóval ne féltsd, had tárulkozzon ki a személyisége, had élvezze a gondolat és logika mámorító szárnyalását elméjében! Néha rántsd ki a való világba, de ne tekints rá ijedten, ne furcsálld tudálékosságát! Szüleitekkel pedig szorosabb, emberibb kapcsolatot próbáljatok meg létesíteni, amennyiben mindenki a családból hajlik erre. Ehhez programok kellenek, csapatjátékok, élményteli beszámolók a vacsoraasztalnál, megéri rászokni erre! Nekem nincs családom, de ha lenne alkalmam és kapacitásom rá, minden este velük vacsoráznék és kivesézném, hogy kivel mi történt a nap folyamán. Amerikában bevett szokás, nálunk sajnos nem terjedt még el. Itt az ideje! Sok sikert! És kívánom, hogy húgod ugyanolyan elszántan képviselje az igaz ügyeket és a racionalitást, akárcsak én! Idővel minden tudás átvihető a gyakorlatba! Egyvalami kell csupán: akarat. Ha akarsz valamit, vágysz rá, lehozhatod a csillagokat az égről! Egy fecske is csinálhat nyarat, többen mégi inkább! Becsüld, hogy a mai rohanó és abszolút nem humánus világunkban imád olvasni! Légy hálás érte, hogy ilyen húgod van!

19/L

2019. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 Agnarr ***** válasza:
17%

"a nerdek társadalma lepontozott. grat akkor ti csak magoljatok meg gebedjetek ökrök. látszik a színvonal.")


Marhára félreérted a helyzetet. Akikről beszélsz, azok nem magolnak és gebednek, ezt csak azok érzik, akiknek nehezen megy a tanulás és nincs benne semmi sikerélményük. És különben is, akik ebben a korban tanulnak és művelik magukat, azok később jobban fizető, kevesebb munkaidővel bíró állásokat szereznek, sokkal több szabadidővel, ami alatt a gyerekvállalásig széttombolhatják magukat. És megköszönném, ha nem használnál ilyen lekezelő amcsi szavakat. Nem hinném, hogy az anyanyelvünk ezért állta ki 2000 év próbáját.

2019. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!