Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 14 éves húgom csak tanul és...

A 14 éves húgom csak tanul és olvas? Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Nem beszél szinte senkivel, folyamatosan tankönyvekkel/könyvekkel van elfoglalva, esetleg zenét hallgat(klasszikust vagy népzenét), de ebből áll a napja. Nem találkozik barátokkal, ha mégis (1 van neki), akkor könyvesboltba mennek. Sorra kapja az 5-ösöket (kivéve franciából), matekból eddig 5 ötöst kapott és azt se értjük, hogy ez hogy lehet ilyen hamar. Ha valamit kérnek tőle megcsinálja, de amúgy a saját kis világában él, amit a szépirodalomból épített fel. Gyakran éjfél után fekszik le, 6 előtt kel... Régen nem volt ilyen. Még 1 évvel ezelőtt sem. Akkor se volt rossz tanuló, de tele volt hármasokkal, négyesekkel már az év legelején. Tavaly kettesre vizsgázott év végén biológiából! (8 osztályos gimnáziumba jár, ahol minden év végén van 3 vizsga)

Sose volt egy társasági ember, de most konkrétan velem se szokott beszélni, a saját nővérével. Eszik, alszik, tanul, olvas, stb.


Ez nem normális, amit csinál. Ijesztő...

Nem jön családi programokra se... Mit lehet csinálni ilyenkor???


17L



2019. okt. 9. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nem fogják elfogadni. Tönkreteszik lelkileg szegény lányt.
2021. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
78%

Introvertált, nincs vele különösebb baj, DE!


Ha olyan környezetbe kerül a jövőben (osztálytársak) valamilyen szinten alkalmazkodni kell mert tényleg kicsinálják lelkileg szegényt, elképesztő hogy milyen gonoszak tudnak lenni a középiskolás gyerekek.


Ha ezt nem tudja helyén kezelni akkor a jövőben lehetnek problémái, ezt tapasztalatból írom mert én is ilyen vagyok/voltam akkoriban...


Ezért kellene erről konkrétan beszélni vele, nyilván ha nem akar változtatni akkor sincs semmi baj, de akkor készüljön fel az esetleges piszkálásokra.

2021. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 Savlekotő ***** válasza:
38%
Kiegészítem a régebbi válaszom ha valaki már 14 évesen se akar a családdal percet se tölteni és tanul mint vöcsök az valószínű 18 évesen el libben mint a vad liba onnan,és ez mutatja az otthoni szerető légkört..
2021. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
81%

Látszik, hogy nem ismered a 16 fő személyiségtípust kérdező, azt hiszed egyféle ember létezik, és csak az lehet a normális aki követi a tömeget és megy a csorda után, ha bulizik meg drogozik mint a többi fiatal, ha ő otthon olvas akkor már tuti elmebeteg.


Sajnálom hogy ilyen beszűkült, az embereket egyáltalán nem ismerő ember vagy, de ezen szerencsére lehet változtatni. Csak ne hangoztasd ha hülye vagy ha az vagy, bár érthető hogy megteszed, hiszen nem tudsz róla.


Menj lődd be magad, hogy ne legyél ijesztően elmebeteg a környezeted számára, mint bárki más aki nem ezt teszi.

2021. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:

Ha az olvasás örömet ad neki, leköti a figyelmét, akkor ezek ugyanúgy szép gimnazista évek lesznek.


Ha azért olvas, mert nem barátkozik vele senki vagy nem mer közeledni mások felé, akkor valahol mélyen ott fog benne motoszkálni egy rossz érzés.


Én azt vettem észre, hogy azok, akik a Gyakorira irkálnak, hogy szörnyű gyerekkoruk volt az iskola miatt olyan gyerekek, akiknek nem volt a figyelmük lekötve, hiába írják, hogy végigolvasták az iskolai szüneteket meg 600 féle programra jártak, nem volt egy olyan dolog az életükbe, amit mindennél jobban szerettek volna és elfeledtette volna velük az iskolát, az osztályt.


Van ismerősöm, aki nem tudja felidézni a gimit, mert neki az olvasás volt úgyszintén a mindene és nem is tudja vagy nem is sejti, hogy mit gondoltak róla a többiek, sőt azt se, hogy milyen volt az osztályközösség és egyáltalán nem sír a múltja miatt, de olyan ismerősöm is van,a ki szintén sokat olvasott és azért ette, mert nem szerették a gyerekek, sokat bántották és ő viszont nagyon sok rossz emléke van a gimiből.


Egy gyereken szerintem látszik, hogy pontosan miért fordul magába és kell e neki segíteni vagy nem. Az, aki azért olvas, mert nem barátkozik vele senki és szívesen barátkozna, magányosnak érzi magát, úgyis ad jelet.

2021. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!