Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/184 A kérdező kommentje:

Egy valami tuti ha a húgom új párja a húgomhoz és hozzám költözne nem fogok neki megváltozni, mert olyan személyiség akarok lenni mint amilyen most vagyok.


Majd akkor leszek hajlandó megváltozni ha meg lesz a kívánt összegű megtakarított pénzem, és nekem is lesz párkapcsolatom meg jól fizetett állásom.


Karácsonyi ünnepeket sem nagyon szeretem mert úgy érzem a szüleim számára, csak a testvérem és az új pasija lesz a legfontosabb én meg nem is vagyok fontosabb számukra.


Szívem szerint ha lenne annyi pénzem, akkor Karácsonyra ,,vissza költöznék a volt szülői kisvárosomban" egy olcsóbb vendégház szállás formájában.


Mert ahhol lakom kis mellék épületben ott olyan kicsi a hely, 1 vendéget nem tudnék leültetni mert egy kis asztal sem fér be 2 székkel sem. Ha csak nem kis gyermek méretű asztal és szék nem lenne.


Karácsony számomra már nem a Boldogságról szól hanem a reményről és békességről szól. És ez így van 2015. Karácsonya óta amióta, nem lakom a szülői kis kertvárosban.


Eleve tartok attól mi lesz majd velem ha netán el lenne adva, az érintett ingatlan amiben lakom a Pest megyei kis fejlődő városban. Mert sajnos hamar itt lesz a 2025. év és félek attól, hogy nem lesz bele szólásom abban, hogy kivel és hol szeretnék élni.


Mert szívem szerint a leendő párommal élnék vissza költözve a szülői kis kertvárosban, ha ez az álom nem valósulhatna meg akkor lakóotthonba költöznék szívem szerint, ha nekem mennem kéne a jelenlegi lakóhelyemtől akaratom ellenére.


Mert egyik szülőmmel sem szeretnék felnőtt fejjel velük élni. A testvéremet meg nem akarom rá beszélni vele élhessek 100 évig mert neki ott van a saját élete és az új partnere és neki már csak az a fontosabb számára ami a párjának és neki a legjobb.

2019. nov. 19. 15:40
 72/184 anonim ***** válasza:
100%
Rendben.
2019. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/184 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs rendben minden!!! Ha netán akkor is a testvéremmel kéne együtt élnem amikor az új párja már a testvérem férje lesz. Én tuti elutaznék olcsóbb belföldi szállásra Karácsonykor, Szilveszterkor és Húsvétkor mert nekem arra nincs szükségem, hogy a testvéremmel és a családjával többet foglalkozna mindenki. Míg velem alig foglalkozna bárki is mintha ott sem lennék.
2019. nov. 23. 09:54
 74/184 anonim ***** válasza:
91%
Ezt hívják önzésnek és irígységnek
2019. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/184 anonim ***** válasza:
100%
Diló.. Én meg 99% hogy aspergeres vagyok, a végleges eredményhez szükséges vizsgálat előtt töltöttem a 18at, és azóta se mentem el, köszönöm nekem nem kell a "sárga papír". Igen, szociális képességekben más vagyok (szerintem bőven barátkozás ha valakiről lenyomozok mindent mielőtt szóba állnék vele, sokak szerint ijesztő inkább), de nem érdekel, évek óta tanulok (4. végzettség és 3. nyelvvizsga folyamatban - igen, ez sem feltétlenül normális). Értelmesen írsz, nem vagy mozgásodban sem korlátozott ha jól értem, "csak" autista, de igen magasan funkcionáló, ha tisztában vagy a saját állapotoddal. Az elején komolyan azt hittem egy végtagod nincs, gondoltam is szegény nő rá se nyitja az ajtót senki.. Hát, inkább örülj hogy a testvéred a kisházban is megtűr. Úgy sajnáltatod magad mint aki halni készül, holott valószínűleg észre sem vennék elsőre az emberek hogy nem vagy százas, ha megtanulsz viselkedni (igen, tanulható. Nem, az emberek nem szeretik ha egyből sajnáltatod magad). Szedd össze magad, ásd el a papírodat a fiók legaljára, és kezdj el bármi szakmát úgy, hogy nem az van eleve a homlokodra írva h "fogyatékos vagyok sajnáljatok". Ugyanígy munka. Ne mondd nekem, hogy Tesco pénztáros nem lehetsz, hát nem egy agysebészet. Ezzel a magadat temető hozzáállásoddal van baj, ezért nem kíváncsi rád senki, nem szeretik az energiavámpírokat. Szívd fel magad, meglátod, hamar jobb lesz :-)
2019. dec. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/184 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg úgy jön le a dolog, hogy sajnáltatod magad. Ahelyett hogy összeszednéd magad, inkább irigykedsz, pedig sokkal boldogabb lennél, ha tanulnál valamit, és a testvéredet sem lesnéd folyton, mert nem lenne időd!

Bár kissé kamu szaga van... Itt egy nagy ház, ott egy nagy ház, amiben az ex lakik... Nem gyanús...

2019. dec. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/184 A kérdező kommentje:
Gondolom te Aspergeres aki képes vagy lenézni az ép emberekkel együtt engem: gondolom annak is örülsz ha mások nem élnek jól anyagilag.
2019. dec. 16. 18:01
 78/184 A kérdező kommentje:
Örüljetek, nektek mindenetek meg van Diploma, Érettségi, piacképes szakma, piacképes fizetéssel és párkapcsolat meg házasság stb.
2019. dec. 16. 18:02
 79/184 anonim ***** válasza:
93%

"És, jaj, nem élhet senki gondtalan!

S az erős is forog, de mint a henger,

Mely úttestet simít s dübörg, de nem mer

Fölsírni sírva: Fáj az oldalam!"

(József Attila)

[link]

2019. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/184 anonim ***** válasza:
96%
Nekem se piacképes fizetésem, se diplomám nincs, és a párkapcsolatom sem tökéletes, de elégedett vagyok az életemmel, ennek ellenére próbálom jobbá tenni, és fejlődni. Te meg csak irigykedsz, sajnáltatod magad. Ki kéne lépni a csigaházból végre, és megtalálni azt ami boldoggá tesz. Ha annyira el akarnál utazni karácsonykor, meg is tehetnéd, mi tart vissza?
2019. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!