Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/184 anonim ***** válasza:
98%
Azon is elgondolkodhatnál, miért beszélgetnek a szüleid többet a testvéreddel, mint veled. Lehet (bár nem tudom), hogy csak magadról tudsz beszélni, nem érdeklődsz a többiek iránt. Vagy sokat panaszkodsz, és akaratlanul is lelkiismeretfurdalást okozol nekik. Ha így van, kérdezz, érdeklődj, hagyd őket beszélni magukról, hallgasd meg őket, és próbálj jó társaság lenni, még ha nem is könnyű. Olvass sokat, tanulj/csinálj új dolgokat, ezekről is tudsz majd beszélgetni másokkal. És próbálj másokkal is barátkozni, ne csak a családodra és a húgod volt párjára koncentrálj.
2019. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/184 A kérdező kommentje:

Nem szoktam önsajnálatba esni a hozzátartozóim előtt meg a testvérem előtt sem. Kedvesnek nem nevezhető utolsó. És Troll meg nem vagyok.


Ismertem a volt iskolámon belül egy olyan lányt aki soha az életében nem dolgozót, és az OKJ Szakképzését megszakította végleg mert az utolsó előtti évét úgy kezdte el, hogy a nyári iskolai szünet alatt meg volt az esküvője. És az utolsó előtti iskolai évében fel volt bizonyos dologban mentve, mert már várandós volt az 1. gyermekével. És amikor elkezd volna az utolsó évét az iskolában már megszületett az 1. gyermeke.


És pályakezdő akkor lett amikor az első gyermeke 6 éves lett míg a 2. gyermeke pedig 3 éves lett.


Nagyon gondolkodom, ha saját önerőmből is sikerül a sz.... fizetésből az alapfokú anyagi hátterem tuti életmódot váltok, és pár hónap múlva munkahelyet fogok váltani. Tudom sz... nem lehet várat építeni de még kunyhót sem amit keresek. De legalább annyiból jobb a védett állásom nem bocsátanak el engem.


Igyekszem A-Z-ig a lehetőségeimben mérten elérni ami szükséges számomra. Csak a lehetőségeim sokkal korlátozottabbak az átlagos emberekhez ellentétben.

2019. nov. 1. 14:24
 23/184 A kérdező kommentje:
Még valami: nem sajnáltatom magamat és nem azért vannak korlátaim mert lusta lennék hanem így születtem.
2019. nov. 1. 14:30
 24/184 anonim ***** válasza:
90%
Értelmi fogyatékos nem lehetsz, mert szépen, össze szedettem írsz. Akkor valami enyhébb mentális problémád van? Miért nem árulod el, mi a konkrét betegséged? Úgy normális tanácsot tudnánk neked adni. Hány éves vagy? Fiú, lány? Ne légy ilyen negatív, ne légy pesszimista! Találd fel magad, épitsd a saját életedet ahogy tudod..ne légy ön sors rontó. Erőss vagy! Megtudod csinálni :)
2019. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/184 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van elképzelésem arról, hogy mid van.

Úgy látom, hogy neked terápiára lenne szükséged. Ugyan nem fogsz attól meggyógyulni, de nem fogsz siránkozni, és alkalmasabb leszel az önálló életre, és arra is, hogy párod legyen. Foglalkozz a mániáddal, de ne arról próbálj meg beszélgetni a szüleiddel, hanem arról, hogy milyen problémáid vannak, és azokat hogyan fogod megoldani.

Van egy másik lehetőség is, egy gondnok, aki segít neked megvalósítani azt a tervet, amit leírtam a 20-as válaszban. Kérheted a teljes rokonság kizárását a lehetséges gondnokok közül, és azt, hogy a Gyámhivatal egy profit rendeljen ki. Ha beleegyezel, akkor nem lesz tárgyalás sem, hanem a bíró hamarosan dönt.

2019. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/184 anonim ***** válasza:
97%

#24: A szövegében leírta, hogy lány.

Ha szeretnéd tudni, hogy mije van, akkor olvasd el a szövegét, zárogass ki lehetőségeket. Némi további ismerettel a fogyatékosságokról és a szöveg újbóli elolvasásával ugyanarra a következtetésre juthatsz, mint én.

2019. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/184 A kérdező kommentje:

Nem akarom elárulni a pontos fogyatékosságomat mert nem szeretném ha a hozzátartozóim felfedném a kilétemet.

Nő vagyok és sajnos nem a 20 éveimben vagyok.


És Magyarországon belül kilátástalanak látom a jövőmet még akkor is ha másik nem így látják. De külföldföldre az állapotom miatt nem fogok tudni kijutni.


Ha magasabb lenne az életszínvonal Magyarországon belül, akár fejlett országok egyikében akkor nem így látnám pesszimistán a jövőmet.


Magyarországon belül ha azt a szempontot nézem pl. az SMA nevű betegségben szenvedő gyermekeknél, és felnőtteknél és létezne génterápiás kezelés már 2 éves kortól is és felső korhatára nem lenne. Gondolom a felnőtt SMA betegek nem kapnának 700 millió Ft-ot mert úgy lennének vele az adományozók, hogy felnőttek közöl az SMA-s betegek is meg tudják oldani a saját élethelyzetüket.

2019. nov. 1. 17:44
 28/184 anonim ***** válasza:
98%
Kerek perec, mond meg a testvérednek, hogy ezentúl csak veled kell, szabad foglalkoznia.....
2019. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/184 anonim ***** válasza:
98%
Magam is több fogyatékossággal élek együtt, engem nagyon érdekelne a problémád s helyzeted, hátha segíthetnénk egymásnak.
2019. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/184 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező ilyet sose állított, hogy csak vele kellene foglalkoznia testvérének.
2019. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!