Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/184 A kérdező kommentje:
Nekem soha nem lesz érettségim mert a képességem nem fejleszthető ebben. Nem minden fogyatékossággal élő lesz képes erre, és bele értve a programozást sem fogok tudni megoldani. Nem az erősségem a matek.
2019. nov. 4. 18:46
 52/184 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen otthonról végezhető számítógépes munkát találsz, az jól jöhet. Gépelési, adatrögzítési munkát például.
2019. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/184 anonim ***** válasza:
92%
Irritáló vagy kérdező. Kapod a hasznos tanácsokat, de te mindent megvétózol. Mindenre van kifogásod. Tipikus fogyatékos, pukkancs hozzáállás. Tudod mit? Nem is akarsz te változtatni a dolgokon! Egyszerűbb neked irigykedni és utálkozni meg féltékenykedni a testvéredre és annak kapcsolataira! Egyedül fogsz megsavanyodni.
2019. nov. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/184 A kérdező kommentje:

Te sem vagy tökéletes utolsó válaszoló. Kívánom éljél meg abból a fizetésből amiből nekem kell megélnem Nettó 396 Ft-os órabéres fizetésből.


Ennyire becsülik a munkámat nekem is fogyatékossággal élőként. És elegem van, hogy a Szociális ágazatban dolgozók is szinte a munkámból is szerzik a jelentős nyereségüket.


Magyarán szólva belőlem is élnek, miközben ők utaznak pl. Bécsben stb.


Ha meg lesz saját önerőmből a kívánt összegű megtakarított pénzem, azonnal életmódot fogok váltani aztán pár hónap múlva munkahelyet fogok váltani.


És akkor legalább nekem is lesz jobb fizetésem és pár kapcsolatom is. És hétköznap is kicsivel több figyelmet kapnék, mert sajnos az enyhe fogyatékossággal élő dolgozók egyik semmilyen normális fejlesztést nem kapnak.


Míg a középsúlyosan értelmileg korlátozottak pedig kapnak rendes fejlesztéseket. Meg szinten tartást is.

2019. nov. 7. 20:04
 55/184 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szervezetek, melyek megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak - akár távmunkában is. A 4 órás minimálbér meglenne, duplaannyi lenne, mint amit most keresel.
2019. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/184 anonim ***** válasza:
100%
Mert felnőttetek. Természetes, hogy családot akar alapítani a már felnőtt fiatal. A társkeresés ennek fontos része. A testvér felnőttként egy lépéssel kintebb/hátrébb szorul a család fogalmában egy ember számára. Kérdező természetes hogy a Karácsony estét a saját párjával akarja tölteni és Te ott zavarsz, pláne egy kapcsolat kezdetén. Ezt el kell fogadnod, az élet rendje. Ha normálisan végiggondolod, tesódnak a saját életét kell élnie és persze neked is. Nyilván mindeninek a saját maga lehetőségeihez képest. Ezért nem haragudnod kell, hanem örülnöd. Felteszem a kérdést Te szereted a testvéredet? Jót akarsz neki vagy teher akarsz lenni számára? Nem túl szimpatikus hogy felnőtt dolgozóként nem érted ezeket. Tesód nem tehet róla hogy te fogyatékossággal születtél. Ha tényleg elengeded akkor ez a kérdés ez fel sem merülne benned.
2019. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/184 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen fogyatékosságod van?
2019. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/184 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét az alábbi oldalon hátha van otthonról végezhető munka: [link]
2019. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/184 A kérdező kommentje:

Addig nem vagyok hajlandó munkahelyet váltani amíg nem lesz, meg nekem a 250.000 Ft megtakarított pénzem a munkahely váltásom előtt.


És többnyire saját önerőmből gyűjtőm össze mert senkit sem érdekel egyetlen egy hátrányos helyzetű felnőtt támogatása.


De ha hátrányos helyzetű gyermekről lenne szó akkor még a legzsugoribb, gazdag ember is képes akkár 100 millió Ft-ot is adni.


Ennyire nem veszik emberszámba a felnőtt fogyatékossággal élő hátrányos helyzetű embereket.

2019. nov. 10. 19:49
 60/184 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, lehet tudni, milyen fogyatékosságról van szó? Lehet, jobban tudnánk Neked segíteni és pontosabb képet kapnánk.
2019. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!