Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én lennék a gonosz testvér?...

Én lennék a gonosz testvér? Összejönnél egy ilyen férfival

Figyelt kérdés

25N vagyok testvérem 38F,igen nem várt gyerek lettem nagy a korkülönbség,de most nem erről van szó.


A helyzet az,hogy tesóm már 38 éves és még mindig a Tescóban dolgozik mind pék, utálja amúgy, fájnak a vállai ahogy dagasztani kell,folyton pénz szűkebben van alig kap valamit, pedig 18 éves kora óta itt van (kb 185 nettó az éjszakai műszak pótlék is benne van és a hétvége).


Albérletben lakik,nincs autó,nincs jogsi, csúnyák a fogai alul mind kihullott

Folyton tőlem kér pénzt pedig én se keresek többet ( pályakezdőként kapok 145e nettóban) folyton azt várja el,hogy én furikázzam amit nem teszek meg mindig és nem is add benzinpénz ...olyankor én vagyok a rossz és állandóan hívja anyánkat,anyám meg folyton az ő párját fogja,hogy segíts a bátyádnak,miszerint testvérek vagyunk ...jó ebben igaza is van, de ne várja el mindig,én úgy gondolom,hogy egy 38 éves férfinak nem itt kéne tartania.


Itt vagyok én 25 éves, leérettségiztem informatikából, tovább tanultam logisztikai és szállítmányozási ügyintézőként végeztem most németből nyelvvizsgázok

5 éve van jogsim,tavaly tudtam venni először autót. Minden segítség nélkül.

Látja a jó példát előtte van az,hogy ez nem lehetetlen megcsinálni,de egyszerűen nem akarja ezt meglépni,folyton megjátsza a hattyú halálát,és csak sajnáltatni tudja magát... Az egyik barátja felajánlotta,hogy dolgozzon nála (310nettóba ugyan úgy pékként),de ez a hülye meg akarja,meg akarja várni a Tescóba a végkielégítés mert az 500-600 ezer forint nem tudom ezt honnan szedte ezt amúgy kétlem.

Folyton panaszkodik,hogy nincs barátnője és amikor elmondom,hogy ezek az okok még én vagyok a gonosz és a rosszindulatú

Nekem se könnyű,de én teszek érte

Miért én vagyok a hibás?



2019. nov. 12. 12:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
2-el értek egyet. Lehet nem pont a tökéletesség,de vannak nála ezerszer rosszabbak. Viszont ahogy fényezed magad...
2019. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

Én csak annyit szólnék hozzá a témához, hogy végkielégítés csak annak jár, akinek felmondanak bizonyos ledolgozott év után. A testvérednek a 20 éve után nyilván járna, de most arra vár, hogy felmondjanak neki? Ezen az alapon, a TESCÓ-ból fog nyugdíjba menni.

Mellesleg reménybeli felmondás utáni 600ezerért (már ha igaz) elmulaszt egy 310ezer/hó nettós munkahelyet? 4 hónap alatt megkeresné a differenciával azt a 600-at. Inkább az lehet a baj, hogy a tesód nem egy lángész és ezért pöckölik le a nők.

2019. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet mindenki szuper irodai dolgozó, mint te. Még jó, hogy van, aki pék akar lenni, mert nem tudom, mi lenne, ha nekem kéne sütni magamnak a kenyeret :D

És igen, gonosz testvér vagy. Ő így éli az életét. Te máshogy. De ne akard te is irányítani. Az ő élete nem a te életed.

Ha nem akarsz, tudsz neki segíteni, akkor nem kell. De ez a segítek, aztán a fejéhez vágom, hát, nem túl szép.

2019. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, de nekem sosem volt pofám kérni a testvéremtől pénzt ezért vagy azért...


Nem hiszem, hogy amiatt nincs barátnője, mert pék és mert nincs autója.

Magadat állítod be jó példaként, amikor a te eredményeid sem eget rengetőek egyébként, csak mondom. A te fizetésed is nevetséges, még pályakezdőként is amúgy. Most én is mondhatnám, hogy 25 évesen te is tudtad volna többre vinni, mint ahol most tartasz.


Ahelyett, hogy magadat állítod be etalonként (mihez képest ugye), normálisan ész érvekkel kellene beszélned a tesóddal, hogy miért is lenne jó ha elfogadná azt az állást és hogy miért nincs értelme a végkielégítésre várni. De ahogy látom erre képtelen vagy.


Egyébként, hogy a kérdésedre válaszoljak: nem jönnék össze ilyen férfival, de nem a munkája miatt, hanem mert nincsenek ambíciói.

De ha férfi lennék, olyan nő sem kellene, mint te, aki így veri a nyálát saját magára és így sajnáltatja magát.

2019. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
Egy kicsit NAGYON beképzelt vagy.
2019. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Én úgy kapok 145 nettóban hogy 8-12 ig minden nap órám van németből most vizsgázók belőle

A szerződés miatt csak max 15 munkanapot dolgozhatok 4 órába


4.oraba hétfőtől péntekig 145 hát köszi szerintem épp megfelelő



Anyám folyton nekem mondja a testvére háta mögött hogy egyszerűen nem érti hol rontotta el a nevelést amikor ugyan úgy nevelt mindkettőnket ugyan úgy segített támogatott tanult velünk


Jó bocsánat hogy 3 év után besokkal az ember


Igen nálam is vannak jobbak csak tudod nem mindegy,hogy én felismertem a határaimat és a lehetőségeimet

Tudom magamról,hogy nem fogok egyetemre menni max fizetősre,de tudom hogy nem menne és én feleslegesen nem szorom ki olyanra a pénzem inkább választottam egy jó szakmát, nyelvtanulást, targonca jogosítványt is szeretnék

Lett jogsim gyűjtöttem autóra


Nem fényezem magam

Csak én felismertem hogy mibe vagyok jó mibe nem és teszek érte


A bátyám még csak siránkozni tudd és tudod szar minden nap hallani és a legszarabb hogy sírni tudd de változtatni nem



Kezdjük ott mit segítsek neki 38 évesen többször is mostam kerleltem de mintha a falnak mondanám

2019. nov. 12. 15:18
 17/30 anonim ***** válasza:
66%
Kérdésedre a válasz: nem nenkéne ilyen pasi. 38 évesen az anyjával lakik, se kocsi szinte semmi fizu. Nem azzal van gond, hogy pék (apukám is az) hanem, hogy nincsenek ambíciói, nem hajt, hogy jobb legyen.. Ilyen férfire nem tudnék felnézni.
2019. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%
Én akkor jönnék össze vele, ha megcsináltatná a fogait, és nem lenne rinyagép. A keresete nem érdekel egy férfinak, péknek lenni király, de az nem tetszik, ha valaki folyton csak elégedetlenkedik.
2019. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%

a helyesírás/nyelvtan katasztrófa....

évekig a havi bevételed 1/4-ét a bátyád szállítására költöd, meg rabolod az idődet, úgy, hogy egy fillér benzinpénzt nem kapsz és még egy köszönömöt sem kapsz


szóval te sem vagy egy észkombájn

2019. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%
Járjon gyalog, a sírását meg nem kötelező hallgatni.
2019. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!