Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én lennék a gonosz testvér?...

Én lennék a gonosz testvér? Összejönnél egy ilyen férfival

Figyelt kérdés

25N vagyok testvérem 38F,igen nem várt gyerek lettem nagy a korkülönbség,de most nem erről van szó.


A helyzet az,hogy tesóm már 38 éves és még mindig a Tescóban dolgozik mind pék, utálja amúgy, fájnak a vállai ahogy dagasztani kell,folyton pénz szűkebben van alig kap valamit, pedig 18 éves kora óta itt van (kb 185 nettó az éjszakai műszak pótlék is benne van és a hétvége).


Albérletben lakik,nincs autó,nincs jogsi, csúnyák a fogai alul mind kihullott

Folyton tőlem kér pénzt pedig én se keresek többet ( pályakezdőként kapok 145e nettóban) folyton azt várja el,hogy én furikázzam amit nem teszek meg mindig és nem is add benzinpénz ...olyankor én vagyok a rossz és állandóan hívja anyánkat,anyám meg folyton az ő párját fogja,hogy segíts a bátyádnak,miszerint testvérek vagyunk ...jó ebben igaza is van, de ne várja el mindig,én úgy gondolom,hogy egy 38 éves férfinak nem itt kéne tartania.


Itt vagyok én 25 éves, leérettségiztem informatikából, tovább tanultam logisztikai és szállítmányozási ügyintézőként végeztem most németből nyelvvizsgázok

5 éve van jogsim,tavaly tudtam venni először autót. Minden segítség nélkül.

Látja a jó példát előtte van az,hogy ez nem lehetetlen megcsinálni,de egyszerűen nem akarja ezt meglépni,folyton megjátsza a hattyú halálát,és csak sajnáltatni tudja magát... Az egyik barátja felajánlotta,hogy dolgozzon nála (310nettóba ugyan úgy pékként),de ez a hülye meg akarja,meg akarja várni a Tescóba a végkielégítés mert az 500-600 ezer forint nem tudom ezt honnan szedte ezt amúgy kétlem.

Folyton panaszkodik,hogy nincs barátnője és amikor elmondom,hogy ezek az okok még én vagyok a gonosz és a rosszindulatú

Nekem se könnyű,de én teszek érte

Miért én vagyok a hibás?



2019. nov. 12. 12:51
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
43%

Részben egyet értek veled, részben nem.

Valóban túlzásnak tartom, hogy ennyi mindent elvár tőled, de testvérek vagytok! Ha meghalnak egyszer a szüleitek akkor csak ti lesztek egymásnak. Oké nyilván lesz családotok vagy valami, de az akkor is más, mint ha azzal vagy akivel együtt nőttél fel.

Valószínűleg azért nem vált munkát, mert ott ahol most dolgozik van egy biztos helye (ha nem is legjobb) és fél, hogy ha váltana akkor nem lenne elég jó.

Az, hogy nincs jogsija lényegtelen, van tömegközlekedés, nagyon sok ember jár azzal.

Lehet, hogy te ebből és abból vizsgáztál, de ő nem és emiatt elég kevés helyre tudják felvenni, suliba meg nem tud menni hiszen munka mellett sincs elég pénze.

Szóval nem azt akarom mondani, hogy rosszindulatú vagy, csak próbáld egy kicsit az ő szemszögéből látni a dolgokat.

2019. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%

Tesód valóban egy lúzer, de magadat se gondold már túl soknak, azért mert van egy érettségid, meg egy OKJ-d, amit egy cintányért összecsapkodni képes zoknismajom is megszerez, plusz egy jogsid, amihez még zokni sem kell. Ha nem akarod ne fuvarozd.


Tényleg nem vagy rettenet nagy szám, 25 évesen 410k volt a nettóm túlórák meg bónuszok nélkül és vezető beosztásban dolgoztan egy multinál. Egy évvel később már 120 fős osztály vezetőjeként. Szóval tesót se tessék lenézni, te sem vagy egy Mark Zuckerberg.

2019. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
62%

"Miért én vagyok a hibás?" - nem Kérdező, nem te vagy a hibás, hanem a szüleid. Ha elolvasod ezt a kérdést, talán megvilágosodsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

(emberes hátránnyal indult az életben miatt, hogy pont abban az életszakaszában, amikor a továbbtanulás, pályaválasztás a téma, egy kicsikebaba körül kezdett forogni a világ otthon)

2019. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Savlekotő ***** válasza:
51%

Én segítettem anyánkat mindenbe,elmentem diákmelozni volt,hogy leadtam a pénz vagy magamnak vettem meg..

Mert te nő vagy erre nevelik a nőket cselédnek igás lónak a fiuk feneke meg kivan nyalva a zsepit se kell kidobnia mer anyu kidobja és hát párkapcsolatban is csecsemők a mai pasik.. Vajon miért te vagy előrébb,..

2019. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%
#22 nem az a lényeg, hanem hogy a bátyónak még ambíciója sincs többre, viszont rinyál. Az ambícióhiány nem lenne gond, ha nem nyafogna. Ismerek alulfizetett óvónőt, aki imádja a munkáját, az menő, meg ismerek olyan embert, aki folyton sír, hogy ez meg az nem sikerül neki (kb. ilyen "Orbán/Gyurcsány/Soros miatt nincs munkám"), őt én is lenézem.
2019. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Jujj de beképzelt vagy, te jó ég! Figyelj drágám, már ha németből vizsgázol, nem gondolkodtál el azon, hogy a magyar nyelvből sem ártana, ha képeznéd magad?
2019. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Igen nálam is vannak jobbak csak tudod nem mindegy,hogy én felismertem a határaimat és a lehetőségeimet


Tudom magamról,hogy nem fogok egyetemre menni max fizetősre,de tudom hogy nem menne és én feleslegesen nem adok ki olyanra a pénzem ami veszett ügy,inkább választottam egy jó szakmát, nyelvtanulást, targonca jogosítványt is szeretnék

Lett jogsim gyűjtöttem autóra

Nem fényezem magam


Csak én felismertem hogy mibe vagyok jó mibe nem és teszek érte

2019. nov. 14. 15:21
 28/30 A kérdező kommentje:
Bátyám meg kakil bele mindenbe de rinyál 40 évesen mindjárt
2019. nov. 14. 15:21
 29/30 anonim ***** válasza:
5%
Nézd vannak ilyen egyének akik 0 ambicióval rendelkeznek és nekik jó úgy ahogy van. 38 éves, már nem fog megváltozni ha neki ez 20 éve így jó. Te mint testvér ha szereted persze segítesz ha tudsz de neki kell rájönni hogy az életben több dolgot is el lehet érni csak akarni kell.Az hogy havi 310-ért miért nem akar dolgozni az rejtély és butaság! Nem te vagy a hibás senki se gondolja azt.. Talán túlságosan beleéled magad az ö életébe mert nyaggat ezért-azért.. Sajna a családot nem válogathatjuk meg mint a baráti kört de ha már így van fogadd el öt hogy ilyen. Te rendezd a saját életed és próbálj közben segíteni neki is hogy valahogy kiemelje magát ebböl a malomkerékböl. Talán elveszítette az önbizalmát is. Segíts neki megtalálni a pozitív változás útját! Ez lenne a legnagyobb dolog amit testvér testvérért tehet.
2019. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod
2019. nov. 15. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!