Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti adnátok ebben az esetben...

Ti adnátok ebben az esetben ajándékot a tesvéred gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van 2 tesom, egyiknek van 2 gyereke másiknak nincs. Nekem szintén van 2 gyerekem. En a férjemmel meg a fyerekeimmel kintbélünk németbe es ritkan járunk haza, évente 1-2 alkalommal max. Minden alkalommal viszek a tesom gyerekeinek ajándékokat, kisruhákat,játékokat. Tesóimnak is szoktam csokit, bonbont, disztárgyat... A helyzet a következő, hogy amelyik tesomnak nincs gyereke ók mindig meglepnek valamivel, gyerekeknek játék,ruha kis apróságok. De amelyik tesómnak vannak gyerekei egyszer se vettek semmit az én gyerekeimnek, egy 100 forintos csokit se... Ti ebben az esetben mit csinálnátok? Nyilván amelyik tesómnak nincs gyeteke ugyan úgy kapna ajándékot hisz ő is mindig gondol ránk, nade a másiknak vinnétek neki vagy a gyerekeinek? Tanacstalan vagyok nagyon. Rosszúl esik az, hogy en gondolok rájuk de ők ránk egyszer sem. Nem vagyunk rászorulva semmite, csak ilyen jelképes dologra gondolok...
2019. dec. 1. 13:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

Tehát a testvér gyerekei nem tehetnek róla, hogy a szülők, ezért nekik kell az ajándék? Na és a kerdezo gyerekeinek nem?

Nem vennék nekik semmit, ez iylen egyszerű.

2019. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk tök érdekes, mert 10-es kb. ugyanazt írta, mint 11-es, de az előbbi tök le lett pontozva, lényegében ugyanazért a válaszért.
2019. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha ők nem vásárolnak a te gyerekeidnek ajándékot, akkor nektek is le kéne állni ezzel. Majd a másik tedóddal ajándékoztok. Szerintem ne a sógornődre legyél mérges, a férje (tesód) dolga lenne ezt intézni.
2019. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is állj le az ajándékozással. Most itt nem az a lényeg, hogy a gyerek aranyos és nem ezt érdemli. Persze, Te nagyvonalú vagy, tesód és sógornőd pedig röhög a markába:(
2019. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%
Furcsa helyzet. Szerintem ilyen tipikus na ezek külföldön dolgoznak , nekik telik nekünk meg nem gondolkodásuk van. Sajnos sok ilyen van. Nálunk ilyen nem volt, a gyerekeknek mindenki tudott egy csokit vagy apróságot venni, ha a felnőttek egymásnak nem is. Redukálnám az ajándék mennyiségét.
2019. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
30%
Valószínű én azt csinálnám,hogy annak a családnak akik vesznek nektek ajándékot,pl 10000 Ft értékben adnék,a másiknak pedig csak 2000 Ft ban. Ez csak példa,tehát adnék a gyerekeknek,de talán vennék a lapot,hogy ők miért is kaptak annyival kevesebbet.
2019. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%

Figyu, van egy jó ötletem!!



Hívd fel, hogy beszéljétek meg mit szeretnének a gyerekek!


Kb igy:


-Szia Márti, mit vigyünk Pistikének meg Marikának? Mi a kedvenc édességük? Az én gyerekeim teljesen rá vannak kattanva a Kinder tojásra úgyhogy elég ha abból vesztek nekik párat!!!



Szerintem ez beválhat. :)

2019. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%

Azt igen kicsinyes ötletnek tartom, hogy a gyerekeknek ne vegyen a kérdezö semmit, mert a sógornö nem vesz.

Ha anyagilag belefér - márpedig a kérdés alapján nem ez a gond -, akkor a gyerekeknek feltétlen vennék kisebb ajándékokat, a szülöknek semmit.

Öszintén szólva ha a testvérem/sógornöm ilyen lenne, akkor nem éppen öket akarnám követni viselkedés terén!

2019. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%

Tesoddal nem tudod megbeszelni? En a helyedben tennek egy kiserletet. Megkerdeznem cseten vagy felhivnam (talan jobb ah nem marad nyoma), hohy figyelj szeretnek a karacsony ajandekozasrol beszelni. Es oszinten elmondod neked kinos volt tavaly es tavaly elott is, hogy te hozod a gyerekeknek es nekik is az ajandekot es a te gyerekeid nem kapta semmit toluk. Es most ugy vagy vele hogy ha tesodeknak az egyuttlet a fontos, akkor most ha nem gond te se farasztanad magad ajandekokkal inkabb sutsz valami fincsi sutit es akkor most csak azert hivtad nehogy ebbol sertodes legyen. Vagy valami hasonlo.

Nem tudom a te gyerekeid hany evesek ha mar 3-4 vagy tobb akkor tenyleg elobb utobb megkerdik es a tesodek jezuskaja nekik mertnem hoz semmit.

Ha eleg ugyesen kerdezel a tesodtol kiderulhet ok miert nem ajandekoznak (nem.fontos nekik, nincs penzuk, csak elfeledkezte arrol hogy orulnetek neki).

2019. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem, ilyen esetben semmit. Az egy dolog, hogy bunkó és természetes neki, hogy te adsz ő meg nem, de az, hogy az ajándékaidat árulja a neten, kizáró ok lenne hogy vigyek bármit is.

Azt meg hagyjuk már "kedves" válaszolók, hogy a gyerekeknek azért vigyen... elég instabil lelkivilágú gyerekeitek lehetnek, ha összeomlanak azért, mert egy alig látott nagynéni nem ajándékozza meg őket 😂😂😂

2019. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!