Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyám azt várná, hogy támogass...

Anyám azt várná, hogy támogassam a húgomat, mert hogy nekem úgyis jól megy. Igaza van?

Figyelt kérdés

14 év van köztünk, én nagyon jól keresek, de nincs még lakásom, autóm pl. A vőlegényemmel az esküvőnkre teszünk félre, meg lakásra gyűjtünk, tehát megvan a helye a pénznek.

Anyám vérszemet kapott, hogy akkor most már én megvehetek drágább holmikat a húgomnak, mondván nekem "úgyis telik rá". Ha szülinap vagy karácsony van, azt nézi, mekkora értékben veszünk neki ajándékot, sőt, megmondja, mit vegyünk neki és azt is hozzáteszi, hogy "kettőtöknek ez nem teher".

Volt, hogy megkérdeztem húgomat a telefonban, hogy mit szeretne szülinapjára és anyám rávágta helyette, hogy "okosórát kér". Vagy például lecseréltem a laptopomat és eladtam a régit, de anyám megjegyzést tett, hogy miért nem adtam oda azt a húgomnak inkább.

Megmondom őszintén, szeretem a húgomat, de nem én (mi) vagyunk a szülei. Így is mindig próbálok kitenni magamért, ha róla van szó, de azért van egy határ. Nincs lakásom, nincs kocsim, arra gyűjtök, hogy egyszer lehessen saját gyerekem, eközben más gyereknek vegyem a drága cuccokat?

Már gondolkodtam, hogy megmondom anyámnak, hogy ne ossza be a pénzünket. Mit gondoltok erről? Ti beszélnétek vele vagy megvennétek, amit ti gondoltok és elengednétek a megjegyzéseit a fületek mellett?



2020. febr. 10. 12:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos egy nagyon komoly gondolkodási szakadék húzódik anyukád és közted, ami még sok konfliktus forrása lesz.

Nem tudok okosat mondani, amivel ez könnyen és fájdalommentesen áthidalható.


Sajnos az ő pénzszemlélete a képmutatás és az irigység körül forog. (Nem ő maga, csak a pénzszemlélete!) Ez azt jelenti, hogy el akar venni attól, akinek van, és támogatja a hivalkodást drága holmikkal. Ez nyilvánvalóan nem ugyanoda vezet, ahová vagy ahol te tartasz, és ezt már egyértelműen észrevetted.


Ezen csak úgy tudsz segíteni, hogy példát mutatsz ebből a gondolkodásból, de nem leszólva az övét. Ha nyitott erre, akkor talán lesz egy lassú változás.

2020. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
84%
Te miket és milyen értékben kapsz anyádéktól, vagy anyádéktól áttételesen a húgodtól?
2020. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
99%

Soha nem értem az ilyen anyát.

Ha már segíteni nem tud, hogy házat vegyél, autót, megteremtsd a saját egzisztenciád, legalább ne várja már el, hogy drága cuccokra herdáld el a pénzt. Ha magától nincs ennyi esze, akkor igen is mondd meg neki, hogy a saját családodra kell koncentrálnod. Ti se jódolgotokban gyűjtögettek.

2020. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%
Ott szurtad el, amikor kozolted vele, hogy mennyit keresel...
2020. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Az okosóra kapcsán, igen, láttam a neten 10 ezer alatt is, de az egy kacat. Mondtam anyáméknak, hogy szívesen megveszem, de meg lehet nézni a véleményeket róla, kb. mindenkinek tönkrement rövid időn belül, és én nem fogom vállalni a további ügyintézést vele. Kb. 40 ezernél kezdődik egy normálisabb okosóra, ezt is mondtam nekik, hogy akkor esetleg ballagására majd összedobjuk neki velük együtt. Ekkor akkora szájhúzást eresztett meg anyám. Nem kellett mondania semmit, tudom, mire gondolt: miért nem veszem meg neki a 40 ezreset.

Hozzátenném, magamnak pl. szoktam drágább, minőségibb holmikat venni. Nem szoktam beszámolni anyámnak, hogy mit mennyiért veszek, de ha találkozunk, észreveszi, ha jobb a táskám és ilyeneket mondd: "na, itt az óra ára". Ez egy példa volt a sok közül. Az ilyenekkel ki lehet kergetni a világból, de főleg azzal, hogy előadja, hogy szegény gyerek így-úgy, csak közben elfelejti, nekem milyen gyerekkorom volt, ez még rátesz egy nagy lapáttal.

2020. febr. 10. 13:43
 16/44 A kérdező kommentje:

Hogy én mit kapok tőlük? Hát nem sok mindent, évek óta mindig én áldozok rájuk többet anyagilag. Mivel ha meglátogatjuk őket, mindig sokat főznek, ezért el szoktuk őket hívni hálából étterembe is.

Sokan emlegették itt, hogy mondjuk 5000 ft-ig vegyek ajándékot húgomnak, nos, ennek legalább háromszora értékben veszek karácsonyra pl. De sosem megyek üres kézzel, mindig viszek neki valamit, ha találkozunk, vagy ha nálunk vannak és meglát magának valamit a boltban, megveszem neki. Anyám kommentálni szokta, "ennyi pénzből ez semmiség". Szóval szerinte ez teljesen természetes.

És nemcsak velem ilyen, van egy gazdag külföldön élő bátyja, aki támogatja a nagyit (azaz az ő anyjukat). Anyám nem támogatja semmivel, de mindig kommentálja azt is, hogy miért csak ennyi pénzt küld, neki az semmi stb.

Nagyon szeret mások zsebében turkálni és beosztani mások pénzét. Velem akkor lett ilyen, amikor megkaptam a mostani állásomat.

2020. febr. 10. 13:50
 17/44 anonim ***** válasza:
97%

Anyád irigy rád. Ennyi.

Igenis mondd meg neki, hogy állítsa le magát. Meg fog sértődni, igen, de addig fog ezzel játszmázni, amíg hagyod neki.

2020. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
96%
jezusom. zard el a penzcsapot nagyon surgosen!! 15ezres ajandekok?? nehogymar! mindent megveszel neki amit kinez a boltban?? nem is a sajat gyereked! bar a sajatot se szabad igy elkapatni. kerdezo: a hugod nem a gyereked, ergo nem a te dolgod penzelni meg mindenfelet osszevasarolni neki.
2020. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

15 ezres ajándék belefér. A problémám a megjegyzések, meg a tekintet, amiből lejön, hogy méregeti az ajándékot, hogy vajon mennyiért vetted és kiszámolja, hogy neked az mennyire "fájt". Más ajándékaival is ezt csinálja.

És igen, a legzavaróbb, hogy nem a gyerekem, hogy én vegyek neki drága dolgokat, de egyébként nagyon szeretem a húgomat és ő nem is nagyon kér semmit, mert nagyon szerény, meg szívből örül mindennek.

2020. febr. 10. 14:11
 20/44 anonim ***** válasza:
92%

Állítsd le anyudat, mert sosem lesz vége: Fizetheted majd a főiskolán a tandíját, aztán a nyaralásait, aztán az esküvőjét.

Nálunk anyós ezt eljátszotta, férjem (akkor még vőlegényem) pedig egy idő után elzárta a pénzcsapot. Azóta mindenek vagyunk a szemükben, de ez van, ezt vállaltuk ezzel. (Lakás nálunk is hitelre lesz, kocsink még nincs, csak két átlag feletti fizu. Ha most ezt rendszeresen közös bevételnek tekinti a családja, akkor mi nem jutunk szarra sem az életben.)

2020. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!