Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyám azt várná, hogy támogass...

Anyám azt várná, hogy támogassam a húgomat, mert hogy nekem úgyis jól megy. Igaza van?

Figyelt kérdés

14 év van köztünk, én nagyon jól keresek, de nincs még lakásom, autóm pl. A vőlegényemmel az esküvőnkre teszünk félre, meg lakásra gyűjtünk, tehát megvan a helye a pénznek.

Anyám vérszemet kapott, hogy akkor most már én megvehetek drágább holmikat a húgomnak, mondván nekem "úgyis telik rá". Ha szülinap vagy karácsony van, azt nézi, mekkora értékben veszünk neki ajándékot, sőt, megmondja, mit vegyünk neki és azt is hozzáteszi, hogy "kettőtöknek ez nem teher".

Volt, hogy megkérdeztem húgomat a telefonban, hogy mit szeretne szülinapjára és anyám rávágta helyette, hogy "okosórát kér". Vagy például lecseréltem a laptopomat és eladtam a régit, de anyám megjegyzést tett, hogy miért nem adtam oda azt a húgomnak inkább.

Megmondom őszintén, szeretem a húgomat, de nem én (mi) vagyunk a szülei. Így is mindig próbálok kitenni magamért, ha róla van szó, de azért van egy határ. Nincs lakásom, nincs kocsim, arra gyűjtök, hogy egyszer lehessen saját gyerekem, eközben más gyereknek vegyem a drága cuccokat?

Már gondolkodtam, hogy megmondom anyámnak, hogy ne ossza be a pénzünket. Mit gondoltok erről? Ti beszélnétek vele vagy megvennétek, amit ti gondoltok és elengednétek a megjegyzéseit a fületek mellett?



2020. febr. 10. 12:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként jó a kapcsolat kettőtök között, vagy az sem az igazi? Ha amúgy sincs minden rendben, akkor nem akarlak elkeseríteni, de sajnos te is "így sikerült, de úgyis van másik" gyerek vagy. Ez azt jelenti, hogy - valószínűleg külső okok miatt - nem lett belsőséges a kapcsolatotok, édesanyád pedig egyszerűen elengedte a dolgot és elölről kezdte a tesóddal. Most kapóra jössz, hogy megadhasson mindent a tesódnak és megkapja tőle a ragaszkodást, amit tőled nem. Én is így jártam, csak nálunk nem válás volt, hanem anyám esett a karrierje miatt depresszióba a születésem után és nem is jött ki belőle, mentális beteg lett. Nem akarom bő lére ereszteni: mindent sikerült összehoznia, hogy kvázi idegen legyen számomra és tönkretegye az életem. A nővéremnek még boldog gyerekkora volt, a kisebbik tesómnak már boldog gyerekkora volt - vele pótolt be mindent, ami nálam kimaradt -, én meg jó voltam ugyanígy szamárnak, ha pénz vagy segítség kellett, a tesóim meg nem értették, mit "szenvedek", amikor ők még megkaptak tőle minden szeretetet és segítséget. Sajnos nekem teljesen ki kellett a lelki egészségem érdekében ebből a mérgező családból, remélem nálad ennyire azért nem komoly a helyzet.
2020. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
88%
*bensőséges kapcsolat, bocs, nem tudom javítás nélkül hagyni :D
2020. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
89%
Én ezt most a legnagyobb jóindulattal mondom neked: próbáld meg anyáddal a kapcsolatot leépíteni. Hogy lehet egy anya ennyire irigy és szánalmas? Csak nézek magam elé, mióta a kérdésed olvastam. Én is megszakítottam apámmal a kapcsolatot egyéb okok miatt, semmi szükség rá, hogy téged meg anyád mérgezzen.
2020. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
91%
És egyébként nem, nem fér bele a 15 ezres ajándék. Nem értem, miért mondod meg egyáltalán, hogy mennyibe került? Felnőtt vagy, miért hagyod magad zsarolni? Főleg, hogy ha anyád erre tanítja a húgodat, milyen felnőtt lesz belőle?
2020. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunk ezt leszámítva jó, sőt, ő nagyon büszke rám, mindig mondja és őszintének is tűnik.

Egyedül ez az anyagiasság, ami mérgezi a kapcsolatunkat, de mint említettem, nemcsak velem ilyen. Rokonokkal ugyanez, legutóbb a húgom nagynénje Mikulás csomagját vette górcső alá mondván, hogy nem elég minőségi csokikat tett bele, pedig hát megtehetné.

Tehát azt semmiképp nem mondanám, hogy ez a viselkedés ellenem irányul. Valami komplexusa biztosan van, különben nem foglalkozna folyton mások pénzügyeivel. Sajnos azt a gondolkodást kiírtani belőle, hogy ha neked van, akkor muszáj adnod, azt nem hiszem, hogy lehet. Gyerekkoromban is ilyen volt, és most, hogy nekem megy jól, velem is elkezdte.

2020. febr. 10. 15:47
 26/44 A kérdező kommentje:

"Nem értem, miért mondod meg egyáltalán, hogy mennyibe került?" - szerinted meg kell mondani egy olyan embernek, hogy mi mennyibe került, akinek ajándékozás után első dolga rákeresni a neten, hogy mennyibe került?

Másik: húgom pl. könyvet kért meg egy naplót karácsonyra. Mindkettőt megkapta, az áruk rajt volt mindkettőn, belenyomtatva, és még kapott egy dzsekit is, azon meg rajt hagytam a címkét, meg odaadtam a blokkot, ha gond volna vele, ki tudja cserélni.

Nem lehet az ilyet eltitkolni. :)

2020. febr. 10. 15:50
 27/44 anonim ***** válasza:
85%
Jó, én ezt értem, de egy anya akkor sem csinálhatja ezt a gyerekével, ha van valami komplexusa, ha nincs, ha mással is ilyen, ha nem, mert akkor nem szeret eléggé. Hidd el nekem. Ritkán hallok amúgy meg ennyire minden lében kanál emberről, mintha nem a szándék lenne fontos, hanem a pénz. De végülis, anyádnak csak a pénz a fontos, még az sem számít, ha emiatt tönkre mennek a kapcsolatai. Te tudod, mit csinálsz, de én ezt tuti nem tűrném el.
2020. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
94%

Azért teszi, mert megteheti. Érzed, hogy valami nem oké, de mégis mentegeted, hogy milyen régen csinálja, meg mindenkivel csinálja. Másnak gondolom, max. a háta mögött dörmög, neked szemtől szembe beosztja a pénzed. Nem vagyok egy ninja a családunkban, de tudod kinek mondaná bárki, mikor meglátja a legújabb táskámat, mondjuk, hogy ez a húgod ajándékának az ára!

Tisztelettel, de nagyon határozottan meg lehet neki mondani, hogy semmi köze a pénzügyeitekhez. Ha kevesli az ajándékot, amit a húgod kap, fel lehet világosítani, hogy te még ennyit se kaptál.

Egyébként a közös életetek elején álltok a pároddal, se lakás, se elég pénz egy szívetek szerinti esküvőre (azt írtad gyűjtesz), akkor mire föl ez a nagy jótékonykodás?

Ha a húgod kedves, szerény, maradjon is az, ne csinálj belőle egy anyagias némbert a drága ajándékokkal. Béke!

2020. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
87%

Mi is jobban keresünk és élünk a párommal. Nálunk is anyám drága ajándékokat vár, de inkább csak magának. Pl születésnapjára kijelentette, hogy új telefont kér, de "elég lesz" neki csak kb 60 ezerért.

Mi hiába keresünk jobban, ettől függetlenül nem szoktunk kb 10-15 ezer/főnél többet költeni ajándékra alkalmanként. Így is van születésnap, névnap, anyák napja, karácsony, húsvét (gyerek is van)... bőven sok mindez.

Látom a szájhúzogatást a részülről, hogy nem költök többet, és többször megkaptam már anyámtól, hogy zsugori vagyok. Ami nem igaz, mert magamnak mindent megveszek. :D De nem fogom másra költeni folyton a pénzem, pláne akik tőlem meg egy telefonhívást sajnálnak két hétben egyszer, vagy néhány jó szót, ha gondom akadt (pl mikor kirabolták a lakásom, a családom egy árva szót nem szólt, nem kérdezett - mintha meg sem történt volna). Majd ha gyerekem lesz, ő is hasonló jómódban részesül, de a keresetünk elsősorban az enyém és a páromé. A távoli család meg örüljön, ha kap valamit, mert semmi sem kötelező.

2020. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kerdezo!

Oszinten nem ertem miert hagyod ezt? Hogy lehetne jo a kapcsolatotok, ha minden talalkozast azzal indit, h beletur a zsebedbe. Meddig fog ez menni? Kesobb, ha autod lesz, vagy hazad, majd duplan kapod az ivet, mert megtehetted, h nem a legolcsobbat veszed? Amikor gyereked lesz, es ra majd kolteni kell rendesen, hallgathatod, h persze a hugodtol sajnaltad, mi? Szerintem tisztazd vele, h mindenki ugy eli az eletet, ahogy anyagi helyzete engedi,esnalad erosen hanyagolja az anyagiaskodast, mert ritkulnak majd kulonben a talalkak. A hugod igy is boven megkap mindent, de hidd el, neki sem jo pelda ha folyton azt latja, h a penzt el kell verni, es erzelmi zsarolas jarhato ut. Amugy kedves apuka mit szol hozza, h anyad folyton kuncsorog? Neki nem ciki, h ilyen proli a neje, nem szokta leallitani?

2020. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!