Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám milliomos lett. Hogyan...

Bátyám milliomos lett. Hogyan kell ezt kezelnem?

Figyelt kérdés

Mindig egy szinten voltunk, azonos taníttatás, stb. Neki 34 évesen bejöttek a dolgok a semmiből, jó kapcsolatokat szerzett, ügyes volt. Nem is vagyok irigy. Csak rosszul esik hogy nagyon szeret beszélni a számára természetes dolgokról. Pl vett 4db állítólag 100 ezer forintos iPhone fülhallgatót mert mindenhol legyen egy (kocsiban, irodában) nem fogja mindig hurcolni meg elhagyni. Azért is esik rosszul mert én alig tudtam kifizetni a rezsit ebben a hónapban amit ő is tud. Persze ez az én hibám, semmi köze ehhez, de mégis rosszul esik ezeket hallani.

Hogyan lehetne ezt kezelni? Nagyon örülök a sikerének de úgy vagyok hogy jobb lenne nem is találkozni.


2020. febr. 24. 12:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Tanulj tőle! Hogyan csinálta? Nem hiszem, hogy a semmiből, maximum ezt te látod így.


Én biztos, hogy sokat beszélgetnék vele, mert ha neki sikerült, akkor nekem is sikerülhet.

2020. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sokat dolgozott érte. Jó kapcsolatokat szerzett. Egy barátja indított egy céget ami halálra volt ítélve, alig ment majd jött egy változás ami miatt kilőtt az egész üzletág. Most azt se tudják hova tegyék a pénzt. Elvileg hülye ötlet volt, tudatosság nem volt benne. Ezt meg is mondja a bàtyám hogy egy rossz ötlet a véletlennek köszönhetően jött be. Így eltanulni nem nagyon tudok tőle semmit sajnos. Nem is akar segíteni egyébként.
2020. febr. 24. 12:35
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
Ebből az írásból azt kéne levenni, hogy te valóban nem vagy irigy, és örülsz a sikerének???? Hagyjuk már. Duzzogsz és fáj, hogy ő már nem csóró. Mit kéne tenni ezzel? Semmit. Emészd meg.
2020. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom kereste a "menekülőutat", hogy tudna teljesen kitörni.

Ő nem ült a babérjain.

Ő nem elégedett meg azzal, hogy a rezsit alig tudja fizetni.

Amíg egy szinten voltatok, téged az vigasztalt, hogy van egy másik, aki ugyanolyan "szarul" áll, mint te.

Most már persze rosszul esik, hogy kitört.

Hát ez van, ő szó szoros értelmében megcsinálta a szerencséjét.

2020. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok irigy. Csak ne vágja a fejemhez a dolgait, viselkedjen úgy mint előtte. Akkoriban nem szabadott beszélni pénzről mert neki nem volt és kimondatlan volt a családban, hogy nem beszélünk munkáról és pénzről.
2020. febr. 24. 12:45
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Az én bátyám is milliomos, a múlt évben 1,7 milliárd volt a bevétele a cégének! Én elég szerény körülmények között élek a 3 gyerekemmel, férjemmel, közalkalmazottak vagyunk. Ő a barátnőjének 6 milliós autót vett, 1 milliós TV-t,elvitte nyaralni gyönyörű helyekre. Nekem is volt, hogy kölcsönadott, de mindig mindent visszafizettem neki. Tudom, hogy adna, ha kérnék, de inkább nem kérek. Nem firtatom a pénzügyeit... Én ugyanúgy tekintek rá, mint előtte. Szeretem, mert jó ember.
2020. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó és kérdező: biztos, hogy nem pénzt tőle, ha ilyen gazdag testvérem volna, hanem know how-t, hogyan másoljam le én is a példáját.
2020. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok. Mivel teljesen más a szakmánk, így nem tudom lemásolni azt, amit ő csinál. Ő kereskedik egy bizonyos dologgal, én közalkalmazott vagyok.
2020. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

"Ő kereskedik egy bizonyos dologgal, én közalkalmazott vagyok."


És eleve elrendeltetett, hogy így legyen mindörökre? :)

2020. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem elrendeltetett, nyilván, de én boldog vagyok így, ahogy vagyok:) Nem minden a pénz!
2020. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!