Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám milliomos lett. Hogyan...

Bátyám milliomos lett. Hogyan kell ezt kezelnem?

Figyelt kérdés

Mindig egy szinten voltunk, azonos taníttatás, stb. Neki 34 évesen bejöttek a dolgok a semmiből, jó kapcsolatokat szerzett, ügyes volt. Nem is vagyok irigy. Csak rosszul esik hogy nagyon szeret beszélni a számára természetes dolgokról. Pl vett 4db állítólag 100 ezer forintos iPhone fülhallgatót mert mindenhol legyen egy (kocsiban, irodában) nem fogja mindig hurcolni meg elhagyni. Azért is esik rosszul mert én alig tudtam kifizetni a rezsit ebben a hónapban amit ő is tud. Persze ez az én hibám, semmi köze ehhez, de mégis rosszul esik ezeket hallani.

Hogyan lehetne ezt kezelni? Nagyon örülök a sikerének de úgy vagyok hogy jobb lenne nem is találkozni.


2020. febr. 24. 12:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%
Hát, semmiképpen ne úgy kezeld, mint ahogy kezeled. Így tudja a pénz megrontani a családi kapcsolatokat is, ha a pénzhez érzelmeket csatolunk.
2020. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%

"Persze ez az én hibám"


Az lenne a hibád, hogy neked nem volt szerencséd, vagy nem nyertél?


Inkább a bátyád hibája az, hogy neki a családnál a fülhallgató a fontosabb.


Egyébként meg "állítólag" ra ne alapozz, inkább kérdezd meg szemtől szembe.


Kérdezni, segítséget kérni nem szégyen!

Más háta mögött panaszkodni másról annál inkább...

2020. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

"Nem minden a pénz!"


Nem minden, ez igaz.

De benne van az öt, ha nem a három legfontosabb dologban, annyi minden függ tőle.


Én biztosan kihasználnám a lehetőséget, hogy tanulhatok tőle, és megteremteném a saját anyagi biztonságomat, hogy tényleg azt tehessem, amit szeretek, és a családom jövője is biztosítva legyen.


De a te életed természetesen, ez csak az én elképzelésem (és ezt is csinálom).

2020. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

# 6/


:D


Közgazdasági alapfogalmak ülj le egyes!


A bevétel nem egyenlő a tiszta haszonnal.


A haszon annak a töredéke, ha egyáltalán van haszon, mert veszteséget is termelhet egy cég hiába van 1,7 milliárdos bevétele...

2020. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

78% Akkor csináld, ne itt oszd az észt másoknak.

Nem az a szakmája, érdeklődési köre, de ezt fel kéne tudni fogni és nem tiniszintű "életiskolája" okoskodásokat tolni másoknak.

2020. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%

#15


Elnézést kérek tőled, ha ez zavar.

Sajnos azt látom, hogy nagyon sok embert korlátoznak a saját hiedelmei, megrögzött gondolatai. Nem akarok rábeszélni senkit semmire, csak rámutatni arra, hogy semmi sincs kőbe vésve. A kifogásaink legtöbbje a fejünkben létezik.

2020. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell pénz a bátyámtól.


Termékeket gyártanak, nincs mit tanulnom tőle. Nincsenek barátaim akik befektetnének tízmilliókkal egy kis “gyár” felépítésébe.

2020. febr. 24. 13:53
 18/24 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Mikor szóba kerül a téma, látványosan kezdj másról beszélni, vagy mivel mindketten férfiak vagytok, közöld vele,hogy nem érdekel a téma, és elég szánalmas, ha családi körben nincs más beszédtémája. Nekem is van a családban gazdag vállalkozó, sógorom, de soha nem hozza szóba a dolgait, ha valaki kérdezi is, pár szóval elintézi. Egy normális embernek tudnia kellene azt, hogy másokat hogyan érint ez a dolog, főleg úgy, hogy ő sem volt mindig egy krőzus. Ha nem segít ez sem, kerüld a társaságát, előbb-utóbb csak feltűnik neki.
2020. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ő, az csak nekem tűnik fel, hogy a milliomos testvér miért is dicsekedik azzal, hogy neki 4 ájfon fülhallgató kell, mert lusta disznó magával hordani, a testvérének, akinek a rezsire sincs pénze???
2020. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, mit érzel. Én egyszer végighallgattam, hogy a drága hugicám 30 ezer forintod fülbevalót vett a keresztlányának, akinek az apja havi majdnem 1 millát vitt haza. Nekünk akkor nagyon rosszul ment anyagilag, konkrétan éheztünk. Nagyon rosszul esett, hogy ezt pont előttem kell kibeszélni. Vegyen neki bármit, ha akar,sem akkor, sem azóta nem érdekel, csak nekem ne kellett volna végighallgatni. Azok közül ami rosszul esett, talán ez volt az, amire máskor legyintettem volna, de mégis azóta is ez fáj a legjobban. Pedig ez még a kisebb disznóságok közé tartozik a családom részéről.
2020. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!