Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgommal mit lehetne tenni?...

A húgommal mit lehetne tenni? Hogyan lehetne rávenni arra, hogy csináljon valamit és tanuljon?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves húgom, aki hozzám költözött, mivel a szüleink meghaltak fél éve. 5 hónapja lakik nálunk. 4-en élünk egy házban: a húgom, a férjem, a kisfiam és én. Itthon vagyok a fiammal, nem dolgozom. Én csinálom a háztartást, gyereket nevelek. A húgom mindig 4-5-ös tanuló volt, talán volt 1-2 hármasa, de azon kívül év végén 4-5-ös tanuló volt. Mióta digitális oktatás van, nem csinál semmit. Jött értesítő, mert kiküldte az iskola, mert az órákra nem jelentkezik be, a házikat nem csinálja meg. Hiába mondom neki szépen vagy csúnyán, nem csinál semmit. Volt, hogy órákig ültem felette, csinálja meg a leckét, ő csak ült karba tett kézzel. A házit nem csinálhatom meg helyette, nem is akarom. Amiből eddig 4-es vagy 5-ös volt, azt mostanra lerontotta 3-masra, amiből 3-mas volt az 2-es lett, mert a sok el nem készített házifeladatra beírják neki az 1-est. Tényleg én már mindent megtettem, elvittem pszichológushoz is, de az 5. alkalom után azt mondta, hogy nem megy, mert nem akar. Kényszeríteni nem kényszeríthetem. Én is nagyon sokszor leültem vele beszélgetni, nekem nem nyílik meg, pedig a testvére vagyok. Mondtam, hogy tanuljon, mert az év végi bizonyítvány nagyon fog számítani a tovább tanulásnál, és ha nem tanul, akkor nem fogják jó helyre felvenni. Beszélgettem vele anyuékról, azt mondta, hogy hiányoznak neki, ami természetes, nekem is nagyon hiányoznak. Nem várhatom el egy 13 éves gyerektől, hogy felejtse el azt, ami történt, de már nem bírom tovább. Nekem sok ez így egyszerre. A gyerek, a háztartás, a húgom. Pedig én tényleg próbálok és igyekszek megtenni mindent, még a házimunkába se várom el, hogy segítsen, mert megcsinálom én, meg amúgy sem segítene. Próbáltam már elvenni a telefont, a laptopot, de az sem hatja meg. Egyedül amit szeret az a foci, dekázni szokott mindennap fél-1 órát. Már egész ügyesen tud dekázni. Volt, hogy a labdát is elvettem, de az se bírta rá, hogy tanuljon. Ha jövőre is így folytatja a tanulást, akkor meg fog bukni, idén csak annyi szerencséje volt, hogy az első félévben jól tanult.

2020. máj. 31. 09:17
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
97%
10/ az ég áldjon meg, most haltak meg a szülei. kislány még, ez egy felnőttnek is sok(k) lenne
2020. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
97%
10/ miért ha kihagy egy évet, netán évet ismétel összedől a világ? meghaltak a szülei itt, volt a karantén. lehet nem lenne akkora baj az évismétlés sem.
2020. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
12%
Vagy évismétlés vagy próbálj egyszer akár töbször komolyan leülni vele és mond meg hogy ez nem mehet így tovább és így nem sok lesz belőle
2020. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerencsétlent pont nem érdekli mi lesz belőle, főleg ha tényleg depresszióval küzd a szülei halála után. Érdektelenség, céltalanság, örömre való képtelenség amiket mutat-ez mind-mind lehet a depresszió tünete.
2020. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
98%
Megértem hogy dühít a dolog hogy nem tudod kezelni a tesódat. Meghaltak a szülei ezek még nagyon friss sebek ráadásul egyszerrevesztette el őket. Nem dolgozta fel, segítség kell neki ebben. Egy ilyen szörnyű trauma nagy károkat tud okozni főleg egy fiatal kamaszban akik már értik milyen ez és pont ebben a korban van szükségük igazán az odafigyelésre. Megértem hogy neked sem egyszerű, teljesen megértelek. Keress egy jó pszichológust ne halaszd sokáig mert már most baj van és nem fog menni. Eddig jó tanuló volt, de most már nem, ez a gyász miatt alakult így, ez normális, de kezelni kell a helyzetet mert ha ez így folytatódik sokkal de sokkal rosszabb lesz. Nem ciki segítséget kérni. Jelenleg most engedjétek el azt hogy rosszul tanul, beszélj a tanárokkal hogy ez a probléma, ajánljanak valakit, kérd a segítségüket, ők is nyilván tudják hogy mi történt.
2020. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
93%

Kamasz. Meghaltak a szülei, egyszerre. Költözött. Nem mehet iskolába. Hetek óta nem találkozik a barátaival.


Na, vajon mi lehet az oka?

2020. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
96%
öröm és életkedv nélkül nem lehet tanulni(esetleg magolni)..
2020. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
98%

Ez mélyebben gyökerező probléma lehet, a nem tanulás csak egy tünet.

Egy kicsit lehet függ attól is, miben haltak meg a szülők, hirtelen autóbaleset? Tuti megfordulna a fejemben, hogy minek annyit küzdeni a tanulással ha egy pillanat alatt véget érhet az életem.

A karantén is pluszban rátehetett, még azzal sem tudja elterelni a figyelmét, hogy suliba járjon, ami az otthon mellett a másik legfixebb hely volt az életében.

Szakember, ha az előzővel nem voltatok megelégedve akkor másik, de ne pár hét alatt várjátok a csodát. Ja és a fenyegetőzés, követelőzés csak rontani fog az állapotán.

2020. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
97%

Ne beszélj a problémáról akkor, hanem csináljátok programot.


Vidd el strandra, tollasozzatok, akármi, csak mozduljon ki.


Majd írj egy táblázatot neki.

A napi beosztasrol.


Ne legyen ideje gondolkodni.

2020. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy gyászol, egy dolog. Az, hogy nem tud most a tanulásra koncentrálni, az még érthető és elfogadható.

De NE hagyd, hogy a fejedre nőjön, és VELED szemben legyenek már határok, különben pokoli évek elé nézel, és ő is csak elkallódik.

A házimunkába igenis vond be! És várd csak el a nyíltságot, az őszinteséget. Mondd csak meg, hogy ez így nem mehet tovább. Egy elrontott bizonyítvány nem a világ, jön a nyár, MUSZÁJ összeszednie magát akár pszichológussal, akár anélkül. Az, hogy csak ül és nem csinál semmit csak rágódik, nemhogy nem vezet sehová, csak ront a dolgon!

2020. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!