Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgommal mit lehetne tenni?...

A húgommal mit lehetne tenni? Hogyan lehetne rávenni arra, hogy csináljon valamit és tanuljon?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves húgom, aki hozzám költözött, mivel a szüleink meghaltak fél éve. 5 hónapja lakik nálunk. 4-en élünk egy házban: a húgom, a férjem, a kisfiam és én. Itthon vagyok a fiammal, nem dolgozom. Én csinálom a háztartást, gyereket nevelek. A húgom mindig 4-5-ös tanuló volt, talán volt 1-2 hármasa, de azon kívül év végén 4-5-ös tanuló volt. Mióta digitális oktatás van, nem csinál semmit. Jött értesítő, mert kiküldte az iskola, mert az órákra nem jelentkezik be, a házikat nem csinálja meg. Hiába mondom neki szépen vagy csúnyán, nem csinál semmit. Volt, hogy órákig ültem felette, csinálja meg a leckét, ő csak ült karba tett kézzel. A házit nem csinálhatom meg helyette, nem is akarom. Amiből eddig 4-es vagy 5-ös volt, azt mostanra lerontotta 3-masra, amiből 3-mas volt az 2-es lett, mert a sok el nem készített házifeladatra beírják neki az 1-est. Tényleg én már mindent megtettem, elvittem pszichológushoz is, de az 5. alkalom után azt mondta, hogy nem megy, mert nem akar. Kényszeríteni nem kényszeríthetem. Én is nagyon sokszor leültem vele beszélgetni, nekem nem nyílik meg, pedig a testvére vagyok. Mondtam, hogy tanuljon, mert az év végi bizonyítvány nagyon fog számítani a tovább tanulásnál, és ha nem tanul, akkor nem fogják jó helyre felvenni. Beszélgettem vele anyuékról, azt mondta, hogy hiányoznak neki, ami természetes, nekem is nagyon hiányoznak. Nem várhatom el egy 13 éves gyerektől, hogy felejtse el azt, ami történt, de már nem bírom tovább. Nekem sok ez így egyszerre. A gyerek, a háztartás, a húgom. Pedig én tényleg próbálok és igyekszek megtenni mindent, még a házimunkába se várom el, hogy segítsen, mert megcsinálom én, meg amúgy sem segítene. Próbáltam már elvenni a telefont, a laptopot, de az sem hatja meg. Egyedül amit szeret az a foci, dekázni szokott mindennap fél-1 órát. Már egész ügyesen tud dekázni. Volt, hogy a labdát is elvettem, de az se bírta rá, hogy tanuljon. Ha jövőre is így folytatja a tanulást, akkor meg fog bukni, idén csak annyi szerencséje volt, hogy az első félévben jól tanult.

2020. máj. 31. 09:17
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Jó, de nekem nincsennek éveim, hogy helyrejöjjön. Én tudom, hogy neki nehezebb a gyász, mert még kicsi, de így én sem tudom feldolgozni. És pluszba nekem még ott van még egy kicsi gyerek, akit szintén fel kell nevelnem, de azt úgy nem tudom, hogy folyamatosan idegeskedek a testvérem miatt.

Most az sem lehet, hogy halaszt egy évet, mert akkor új osztályba kerülne, meg nem is áll semmiből sem bukásra.


Közös program nálunk a foci, szoktunk kapura rúgni meg így cselezni, már amennyire én tudok. Férjemmel is ki szokott menni focizni az udvarra. De nincs mindig kedvem, se energiám, se időm. Amennyit tudok, vele vagyok, és beszélgetünk, de nem nagyon ér semmit.


Lemondani róla nem tudok és nem is akarok. Úgy hiszem nálunk van a legjobb helyen.

2020. máj. 31. 11:53
 22/60 anonim ***** válasza:
75%
akkor kérjél neki segítséget.
2020. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
5%
Hogy haltak meg egyszerre a szüleitek? Kicsit gyanús. Az is, hogy a stílusod egy 16 évesé kb. Szerintem kamu a kérdés.
2020. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy egy ilyen kérdésre is valaki rámondja, hogy kitaláció. Mi abban a hihetetlen?
2020. máj. 31. 12:25
 25/60 anonim ***** válasza:
99%
23-as autobaleset pl lehetseges....
2020. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
Nem az sem lehetséges. Az is gyanús. Mert olyan nincs, nem létezik, hogy egy házaspár egyszerre haljon meg. És én ilyeneket biztos kitalálok, pont egy pici gyerek mellett, hogy ne unatkozzak. Eszem megáll. Kinek fordulna meg az a fejében, hogy kiírok egy oldalra egy ilyen kérdést, amikor ilyen dolgokkal még viccelni sem szabad.
2020. máj. 31. 12:28
 27/60 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kerdező,


akkor kezdjünk el számolni


A húgod 13 éves te max 25 lehetsz, akkor a szülők olyan 60-65 évesek lehettek max...



Jó de visszatérve a kérdésre


1 Bármilyen dolog ami eltereli a figyelmét a lánynak az szerintem sokat segít legyen az edzés vagy barátokkal való találkozás

Igen a házimunka is ide tartozik.


2 A tanulás ha azt nézzük magányos műfaj...


3 Szerintem semmi de semmi az égadta egy világon nem történik, ha 1 évet csúszik. Tényleg semmi...

Hidd el

Én a 5 éves egyetemet 7.5 év alatt végeztem el részben saját hibám miatt részben mert külföldön is éltem 1 évet.


Jelentem semmi hátrányom nem származott belőle. Senkit nem érdekel, hogy miért nem végeztem el 5 év alatt.


Amibe a húgod járt az általános iskola. Kutyát nem fogja érdekelni soha, hogy hányasa volt év végén (a felvételi kivételével)



4 Mit szeretnél? Az hogy a hugod jó tanuló legyen ne csússzon, de egy gyenge önértékelésű felnőtt legyen aki az elveszett szüleit más férfiak karjaiban (és ágyában) akarja pótolni


vagy egy olyan kamasz, felnőtt, aki meg tud állni a saját lábát, van önértékelése, önbizalma. De ahhoz most kicsit el kell fogadni hogy nem minden úgy van ahogy Te szeretnéd.



5 A szülők elvesztése mindig is nagy tragédia, főleg ha a gyereknek jó kapcsolata volt... (felnőttként is)

Ő még nagyrészt gyerek hagyj neki időt....



Tudod hogy van ez. Egy nő 9 hónap alatt tud kihordani egy gyereket.


9 nő egy hónap alatt nem tudja ezt megtenni, sőt 3 hónap alatt se!!


Adj neki időt...

2020. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

A húgod 13 éves te max 25 lehetsz, akkor a szülők olyan 60-65 évesek lehettek max...


- 32 éves vagyok, a szüleink 60 alatt voltak, nem tudom ez hogy jött ki neked.


3 Szerintem semmi de semmi az égadta egy világon nem történik, ha 1 évet csúszik. Tényleg semmi...


Hidd el


Én a 5 éves egyetemet 7.5 év alatt végeztem el részben saját hibám miatt részben mert külföldön is éltem 1 évet.


- De az egyetem. Nem általános iskola. És igen is nagy baj, ha csúszik egy évet. 7 évig egy osztályba járt az osztálytársaival, van, akivel óvoda óta ismerik egymást. Nem rángathatom ki a megszokott környezetéből. Szerintem az nagy törés lenne a számára.


4 Mit szeretnél? Az hogy a hugod jó tanuló legyen ne csússzon, de egy gyenge önértékelésű felnőtt legyen aki az elveszett szüleit más férfiak karjaiban (és ágyában) akarja pótolni



vagy egy olyan kamasz, felnőtt, aki meg tud állni a saját lábát, van önértékelése, önbizalma. De ahhoz most kicsit el kell fogadni hogy nem minden úgy van ahogy Te szeretnéd.


- azt szeretném, hogy a képességeihez mérten jól tanuljon, hogy aztán jó iskolába mehessen. Ettől függetlenül szeretném, ha lelkileg jól lenne, de úgy, hogy nem hagyja, hogy segítsünk, úgy nem fog sikerülni.

2020. máj. 31. 13:11
 29/60 anonim ***** válasza:
86%

En egyszerre tobb fronton probalkoznek.

Elsokent en magam beszelnek olyan pszichologussal, aki gyaszfeldolgozas gyerekeknel/kamaszoknal temaban is jartas es vele beszelgetnek. O talan ha meghallgatja a problemaidat es nehany dologra felhivja a figyelmed esetleg tud tanacsot adni maris neked jobb lenne. Aztan utana elmehetne hozza a hugod is , majd pedig egyutt.


A tovabbtanulasa miatt most nem aggodnek annyira. Mar ugysi felveteli van tehat jovore a felvetelire kell keszulnie, ha az jol sikerul akkor bekerulhet oda hova szeretne. Nagsobb a gond azzal hogy most tanulni se szeretne semmit.



Ez utobbira nehany otlet: beszelgess vele miert nem erdekli, mikor tanulna, hogyan tanulna szivesebben? Hatha mond fogodzot. Hatha kinyogi megiscsak ulj vele ott es egyutt tanuljatok vagy o szemelyesen az osztalyban szivesebben tanult volna.

Ha valami kiderul megiscsak ajanld fol segitesz neki hazikban, tanulasban hiszen alig 2 het a suli vege. Mondd biztos o se szeretne evet ismetelni vagy szeptemberben ugy kezdeni, hogy oneki lennenek a legnagyobb lemaradasai. Biztasd nem varod el a kitunot, de osszel konnyebb lenne a kezdese, ha most kixait kepes odafigyelni.

Osztalyfonoket megkerheted legyen kettesben videos konzultaciojuk. Beszelgessen vele, kerdezzgesse hogy van mi a legnehezebb a tanulasban.

Ne hargudjaz hogy be se jelentkezett orakra az te figyelmedet az iskola ertesiteseighogy kerulte el??? 13 evesen meg a hugod kislany, nalunk a tanito se tudott bejelentkezni, ugyetlenkedtek hetekig ossze vissza. Lehet a te hugod se IT zseni es szegyellt szolni...

De mindegy.



A nem tanulas kapcsan mondhatod neki azt is, hogy aggodsz, mert aztan vannak rosszindulatu emberek meg szabalyok es ha valaki jelenti a gyámhatosagnal, hogy o nem tanul, nem vesz reszt aktivan a digitalis tanrendben, akkor kijohet a hatosag es teged elmarasztalnak rosszabb esetben ot kiemelik tőletek es intezetbe vagy vadidegen neveloszulokhoz kerul. Mondd hogy te ezt nem szeretned, aggodsz erte es biztos a szuleitek is nagyon aggodnanak.


Nem tudom hisztek e valmiben, ha semmiben akkor is mondhatod ha anyukatok es apukatok elnenek, akkor biztos azt akarnak tanuljon es igyekezzen még ebben a jrvanyhelyzetben is es biztos buszkek lennenek ra, ha o sikeresen tuljutna a digitalis orak nehezsegein.


Nagyneni/nagybcsi? Nagyszulo? Nem tudnanak besegiteni nektek?

2020. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
93%

27-es vagyok..


Ezt csak arra írtam amit az 25-s valaszomban írtam (autóbaleset) pl lehetséges ok a hirtelen halálra...


De nem is az életkorokról lenne szó.



Iskola.


Megfordítanám a kérdést.

Azt írtad hogy szerinted lenne ez nagy gond.


A kérdés hogy ő szerinte milyen. Mert ha utálta az osztálytársait, akkor tökmindegy.

Ha viszont volt ott pár nagyon jó barátnője, akkor ezzel lehet rá hatni, hogy ha csúszol 1 évet, akkor sajnos a barátnőiddel nem járhatsz 1 osztályba.


Az x éves ismerettség még nem azt jelenti, hogy nagyon jóban vannak.



Vannak olyan barátai akikkel nagyon jóban van?


Mikor találkozott utoljára velük?



Azt szeretnéd, ha egy olyan kamasz lenne, aki jól van lelkileg.


Ehhez viszont lehet h most több türelem kell, és az is hogy másik irányból is meg kell fogni a dolgokat.


Tehát nem hiszem hogy most ezt a tanulás vonalat kellene erőltetni, ha semmiből sem fog megbukni. Erre a 2 hétre már minek...


Próbálj vele több programot szervezni, kirándulni (ha van időd), de tudom hogy ez a vírus miatt most kevésbé lehetséges...


Tehát ahelyett hogy a jegyekre koncentrálnál meg az elvárásokra a suli szempontból a személyre, a húgodra figyelj...


Tudom távolról mondani nagyon könnyű az okosságokat de más ötletem nincs.


Segítséget mindenképpen igénybe vennék pszichológus stb..


Van másik is.


Igen az egyik válaszoló jó tanácsot adott hogy olyat érdemes választani aki a gyász feldolgozása területét jól ismeri és külön előny ha kamaszokkal is van tapasztalata...

2020. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!