Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/147 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel hogy az apa válás után otthagyta a házat az exnek és a lányának, akkor abból meg a kérdezőnek járna az 1/4 rész? Hiszen annak a fele ugyanúgy az apáé volt.
2020. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/147 A kérdező kommentje:
igen es mit csinalok hova megyek ha 17evesen elarvulok meg gimnazistakent? elkoltozok egy masik varosba vagy videkre szulok nelkul tavol baratoktol vagy barkitol aki erzelmi tamaszt jelenthet mert annyi penzbol csak ott tudok lakast venni mert meg gimiskent hitelt nyilvan nem tudok felvenni mert nem dolgozom hanem tanulok?? oke....
2020. júl. 15. 15:56
 33/147 anonim ***** válasza:
88%
26. Ha a nővér perel a pénzéért, amit a teszemaszt 18 éves elárvult gyerek nem tud kifizetni, akkor képzeld el kell adni a lakást......
2020. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/147 anonim ***** válasza:
24%

Ha az apa tulajdona marad az a ház, amit otthagyott, akkor igen.


Öröklés arra a vagyontárgyra van, ami a halál időpontjában az örökhagyó tulajdona.

(Más kérdés, mit kell osztrályra bocsátani, stb.)


Kérdező, amúgy te annyira bizonygatod a saját véleményed, hogy igazából nem értem, minek kérdeztél itt. Úgyis eldöntötted már, hogy nem adsz semmit, és csak ezt magyarázod. Akkor meg nem mindegy? Akkor nem kell kérdezni.

2020. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/147 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk, ha az előző házasságban az apa otthagyta az ingatlant a nővérének és az anyjának, akkor semmi kérnivalója nincs az új ingatlanból, mert azt a kérdező szülei rakták össze közösen. A másik fele, ha odaadod neki, hidd el, hogy még egy kösz sem fogja elhagyni a száját, úgyhogy ne legyen lelkiismeret furdalásod. Törvényesen így jár nektek, apukád is ezt akarta, nyelje le. Mondom ezt úgy, hogy én és a párom is rengeteg pénzből ki lettünk játszva így örökség gyanánt, mégse jártunk a féltestvéreink nyakára, hogy adjanak az örökségből.
2020. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/147 anonim ***** válasza:
29%
Tok mindegy, nem kell háborogni kérdező. Apad hibázott, a törvény melletted áll, a vágyon felé a tiéd, a testvérnek a házhoz semmi koze. Ennyi.
2020. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/147 anonim ***** válasza:
4%

33!


És? Mivel értékesebb a Kérdez ő, mivel fontosabb az ő lakhatása, mint a testvéré?

2020. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/147 A kérdező kommentje:
nem dontottem el, de szharul esik hogy ilyenkor vagy azzal jonnek h apam biztos leszarta a noveremet (nem) vagy anyam egy szamito pisca volt (nem) vagy en beszeltem ra erre apamat (nem)
2020. júl. 15. 15:59
 39/147 anonim ***** válasza:
7%

De, eldöntötted. Mert, ha valaki nem azt írja, hogy tarts meg mindent, akkor már magyarázkodsz, meg meséled az életed, és bizonygatod, hogy neked márpedig minden jár.


Magyarul eldöntötted. Így a kérdésed értelmetlen és felesleges.

2020. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/147 anonim ***** válasza:
14%
Hát pedig apad lexarta a nővéredet, hiszen illő lett volna elmondani, hogy a tiéd lesz az ingatlan, anyád pedig számító volt, hiszen azt akarta, hogy az egész ház a tiéd legyen
2020. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!