Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/147 anonim ***** válasza:
80%
Esuedbe ne jusson többet adni, lehet nem is tudsz róla, de apád életében támogatta már valamivel. Ha apád akarta volna, még életében odaadja neki a pénzt, mert a lakás rád lett íratva, nem tette valamiért, tehát így érezte jogosnak.
2020. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/147 anonim ***** válasza:
17%

kérdező, add oda annak a fél lakásnak a negyedét. nem kell eladni, majd apránként kifizeted


te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy elválsz, és a voltférj mindent az újgyerekre hagy. és az neked nagyon fog fájni, megígérem.


amúgy meg csinálj, amit akarsz

2020. júl. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/147 anonim ***** válasza:
72%

37: 50 éves, felnőtt, öregedő ember. Oldja meg a lakhatását.

Leéghet a bőr a képéről, hogy 50 évesen a huszonéves testvért akarja lehúzni, lelkiismeret furdalást keltve benne.

2020. júl. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/147 anonim ***** válasza:
16%

43!


10 éve történt, akkor nem 50 éves volt. Dehat ugye ebben a világban a korábbi kapcsolatból származó gyerek mimig le van xarva

2020. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/147 A kérdező kommentje:

jo akkor anyam szamito volt mert nem akarta h ha apam meghal en 17 evesen mucsarocsogere koltozhessek egyedul mert a noverem meg azt sem varja meg h leerettsegizzek. mindegy.


ha normalisan viselkedne nem igy ereznem magam, de mindegy.

2020. júl. 15. 16:06
 46/147 anonim ***** válasza:
86%

40: miért kellett volna elmondani? A második feleségével szerezte. A kérdezőnek se számolt be senki, hogy az első feleségével mit szerzett az apa.

Itt az 50 éves gyerek a számító, meg azok, akik itt védik, hogy duplán örököljön.

2020. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/147 anonim ***** válasza:
74%
Öregedő? :D
2020. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/147 anonim ***** válasza:
98%
42es, oké, de akkor a nővér is adja oda annak a lakásnak az 1/4ét amiben ő felnőtt...mivel az is ugyan úgy a kérdező apjáé volt mint az amiben a kérdező felnőtt.
2020. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/147 anonim ***** válasza:
89%

Minek adnad neki a penzt?

A szuleid dontottek arrol, hogy ki mit orokol.

10 eve kb a nevedre volt iratva a lakas. Nem uj papir. Nem megtamadhato.

A masik, hogy a penz az neked egy biztos alap. Le ne mondj mar rola, tisztan a tied!

Emiatt ne erezd rosszul magad. Ami a tied sose dobd el

2020. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/147 anonim ***** válasza:
33%

Az senkit nem érdekel, hogy hogy érzed magad. Ez nem a lelkisegély-szolgálat.


Mi elmondjuk a véleményünket a helyzetről. Te meg - mivel kérdezted! - hallgasd meg (=olvasd el), és döntsd el, hogyan cselekedsz.


De ez, hogy nekiállsz vitatkozni, meg sulykolni az amúgy már meghozott döntésedet, szánalmas és nevetséges.

2020. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!