Kérjek pénzt érte?

Figyelt kérdés

Elszeretném adni a Laptopomat. De előtte a testvéremnek is felajánlanám. Persze kevesebbért.


Most azon filozom hogy mivel a testvérem simán csak adjam oda neki. Viszont bukni nem akarok rajta.

Ti mit tennétek?



2020. aug. 17. 17:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Akkor ne is kerdezd. Add el simán.
2020. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
mi fiatalabbak vagyunk nálatok, az öcsém még othon, én többé-kevésbé önállóan élek, (egy gimnazista és egy egyetemista). kicsi összegekből nem csinálunk kérdést, de ekkora kaliberű dolgokat már fizetünk. példa: ő asztali gépet venne, meg mellé egy kicsi és könnyű laptopot hurcolni ide-oda, nekem meg az ő erősebb nagyobb laptopja kéne, tehát valszeg elcseréljük a kettőt, meg megkapja az értékkülönbözetet (annak az árnak, amennyiért el lehetne őket passzolni amúgy)
2020. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

A saját testvérednek adod, és pénzt kérsz érte? Add oda ingyen, és ne kérj, és ne várj cserébe semmit.

A testvéred, ha segíteni fog, akkor azért fog, mert a testvére vagy, és nem pedig egy laptop miatt. És ha kisegíted őt, akkor azért teszed, mert a testvéred, és szereted őt, és nem egy laptop miatt.

Egy laptopért ne kérj semmit, mond, hogy ajándék. Vagy add oda ingyen annak, akinek szüksége lenne egy laptopra. Telepítsd újra, és töltőjével meg mindennel együtt add oda valakinek, akinek kell, és aki értékelné.

Lesz, aki annyira értékelné, hogy a teljes árat ki akarná fizetni akkor is, ha te ingyen adnád. És lesz, akinek hiába adod csak fele áron, ott fog porosodni.

Annak add, akinek szüksége lenne rá, és az értékelni fogja, és megbecsüli. Akkor pedig add neki ingyen.

2020. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik opció járható út.


Akár az, hogy odaadod ingyen, cserébe nem kérsz semmit, nem vársz el semmit. Ez alapvetően a jó testvéri kapcsolatot erősíti.


Akár pénzért is adhatod neki áron alul, hiszen akkor anyagilag mindketten jól jártok.


Vagy az is megoldás, hogy fogod és eladod "piaci" áron másnak a gépet, akkor nem buksz rajta.

2020. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
Tehát van egy 30 éves testvér, aki külön él, egy szóval nem említette, hogy laptopot akar, pláne nem hogy használtat. Nem is értem mi a kérdés?
2020. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a testvéred kéri, akkor adjad oda ingyen
2020. aug. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%
En joval olcsobban adtam a tesomnak, kb fele amennyire o szamitott hogy kerni fogok.
2020. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17!


Khm, a tesónak fogalma nincs róla, hogy a kerdezo el akarja neki adni a laptopját....

2020. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Pontosan 18as.
2020. aug. 18. 10:42
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor konkrétan mi a jó égnek ez a kérdés?
2020. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!