Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon nagy testvéri irigység...

Nagyon nagy testvéri irigység amit nem vesz észre senki, csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Öcsém jól keres, jobban mint én. Folyamatosan nyaralnak, mindent meg tudnak venni, legújabb telefont azonnal ha megjelenik, két pár éves autójuk van, szép 100 m2 2 éve épített ház. Mi külön kasszán vagyunk, de jól élünk. Mindenből kicsit átlagosabb van mint nekik, a feleségem sokat spórol. Az ő felesége takarítónőként dolgozott (nem vicc!), az érettségit is alig tudta lerakni. A testvérem és a család anyagi helyzetét megismerve nagy dirrel dúrral otthagyta az állását hogy ő soha többet .... Aztán rávette a családomat, hogy nyissanak nekik három barátnőjével (nálunk vidéken) egy szépségstúdiót. Ő lett a fodrász benne, a házat négyen megvették és átalakították (kb 10 millióba fájt a családra eső rész). Itt szépen elvolt 3 évig, de panaszkodott, hogy mekkora meló egész nap állni. Az én feleségem mesterdiplomás marketing manager, további képzésekkel, 3 idegen nyelv ismeretével. Az egyik legnagyobb marketinges cégnél vezető (saját csapata van, kettő is!). Szüleimnek is van egy marketinges cége, szépen jól hoz nekik a konyhára, jól megélnek. Havi 1-2 millió bejön nekik kb, szóval nem ultragazdagok, nem millárdosok. Egy ideje a feleségem apám kérésére elkezdett bedolgozni nekik alvállalkozóként, jelképes összegért (hogy tanulja milyen egy saját cég, mert előbb utóbb indítani akar, plusz apám betegeskedése miatt kellett a segítség).

Öcsém elkezdett rendkívül irigykedni! Azt vízionálta a barátainak, hogy nem elég hogy a feleségem millió felett keres havonta, még a szüleinktől is kap egy milliót (valójában 100 ezer forint!). Hiába mondta neki mindenki hogy százezer, nem hitte el, az akkor is millió! Beiratta a feleségét egy OKJ marketing manager képzésre (úgy tudom szerencsére ez azóta már meg is szűnt államilag). A szépségszalonba elkezdett nem bejárni, majd aprópénzért kiadta a helyét az üzletben, mert ő nem fog álldogálni egész nap! Az elvégzés óta fogja magát a csaj és kérés nélkül beállít minden reggel az öcsém fuvarozásával anyámék cégébe és leül egy szabad asztalhoz, hogy ő jött tanulni! Anyáméknak se tetszik de nem akarnak veszekedést!

Én hallottam másoktól hogy a testvérem mennyire irigy és azt találták ki, hogy én és a feleségem meg akarjuk szerezni a családi céget és gyorsan megelőznek most minket, benyomják oda napi 8 órában a nejét és akkor ő lesz beljebb a cégben mint az én feleségem aki havi 8-10 órát van ott kb. Apám persze azt mondja nekem, hogy nem fogja égetni magát és egy takarítónőt (sajnos valóban buta és rendkívül egyszerű a csaj) az ügyfelek közelébe engedni. Viszont azt a szüleim és senki a családban nem látja be, hogy ez színtiszta irigység! Azt mondják pont így jött ki a dolog. Hogyan lehetne felnyitni a szemüket? Amúgy ha örökösödés lenne, úgyis ketten örökölnénk azt a céget! Miért gondolja hogy most meg kell szerezniük?

Arra a legirigyebbek, hogy jött a feleségem miatt egy nagyobb külföldi cég, ő tárgyalt velük nyelvismeret és multis tapasztalat miatt. Szép kis pénzt hoz a szüleimnek, de ebből mi nem részesülünk! Az öcsém felesége azt mondja másoknak, hogyha ő ott ül mindig és jön egy ilyen cég újra, akkor majd ő lecsap rájuk és az ő ügyfelei lesznek majd és kikéri a ráeső pénzt, nem fogja hagyni hogy mi odamenjünk! Már mondta apámnak hogy legközelebb elhívja a barátnőjét tolmácsnak és nem kell ám az én feleségemet odahívni 200 km távolságból. Majd ő megoldja. Persze nem így lesz, de ez lenne a terve.


Mit kezdjek ezzel?



2020. aug. 20. 10:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

Kizárt, hogy egy nagy marketinges cég a vezető beosztású munkavállalójának engedi, hogy azonos tevékenységgel vállalkozzon másodállásként, ergo nem lehet apád alvállalkozója.

de jó próbálkozás volt, csak nem ismered se a marketinges cégeket, se a nagyvállalkozásokat.

2020. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

"a csaj ahogy beállít minden reggel az öcsémmel (jól kitalálták mert ha elküldenék, együtt kéne őket elküldeni)"


Miért kellene az öcsédet is elküldeni? A nönek van lába, el tud menni a legközelebbi busz/villamos/stb megállóig, autó nélkül is lehet közlekedni, föleg, ha úgyis sok az ideje!

2020. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

milyen egy saját cég, mert előbb utóbb indítani akar,


Na de már van egy vállalkozása, így lehet alvállalkozó.

2020. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

8,9: köszönöm, pontosan ezeket fogom mondani a szüleimnek. Ha bizonyítani akar a csaj, benne vagyok (bár nincs közöm hozzá mit csinálnak a pénzükkel) hogy fizessék neki a tanulmányait, aztán ha elvégzett mindent és szerzett egy másik cégnél munkatapasztalatot, akkor vegyék fel! Amúgy én se nézem ki belőle az iskola elvégzését. Sajnos a modorán és a szabadszájú stílusán se akar változtatni. Idős, rendkívül régimódi értelmiségű mamánkkal is útszéli stílusban kommunikál sajnos. Ő csak a pénzt látja ebben az egészben meg nehogy a feleségemé legyen vagy az enyém.


11,13: szomorú hogy ilyen rossz indulatú emberek is vannak. Az egyszerűség, érthetőség kedvéért használtam az alvállalkozó szót! Se nem KATÁS, nem EV, cége sincsen, nem is volt! Gyakorlatilag ez úgy néz ki, hogy heti 1-2 órában munkaidő után összeülnek a szüleimmel és gyakorlatilag ő tanul tőlük. Megbeszélnek projecteket, néhány alkalommal pedig a feleségem jelen volt mint nem hivatalos fél a tárgyalásokon az új ügyfelekkel. Tanácsokkal látta el a szüleimet, de ő maga nem kommunikált a kliensekkel, nem képviselt senkit. Szerződése valóban tilt dolgokat, de azt nem, hogy az anyósáék irodájában üljön a sarokban egy széken és beszélgessen velük dolgokról. A munkáltatójának az ügyeit még velem sem beszéli meg! Ezekért az üzleti kommunikációs tanácsokért tulajdonképpen, kap a szüleimtől 0-100 ezer forintot, attól függ van-e valami munka. Mindezt nekem adják oda kp, ők nincsenek leszerződve. Egyébként a két cég Makó-Jeruzsálem, nem mondhatóak konkurenciának közel sem!

2020. aug. 20. 21:59
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
Felrakták a sz.rt a polcra, mindjárt lekvárnak képzeli magát... Sajnos ha a szüleid nem lesznek elég határozottak, sose lesz lezárva a dolog, ti nyilván teljesen jól meglesztek mindenféle értelemben ha többet a cég vagy tesódék felé se néztek... Egyébként a csaj remél (kap) valami fizut ha már bejár “tanulni”, vagy csak Facebookozik kicsit a klíma alatt aztán máris üzletasszonynak érzi magát ?
2020. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Tehát feketén dolgozik náluk. Vili. Ragozod még tovább?
2020. aug. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!