Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Férjem testvére hazudott?

Férjem testvére hazudott?

Figyelt kérdés

Férjem testvére két hónapja kért kölcsön 300 ezer Ft - t. Azt mondta a lakáshitel törlesztéssel vannak megcsúszva a feleségével.

Férjem szó- és gondolkodás nélkül ott helyben utalt is nekik.

Karácsonykor átmentünk hozzájuk: új óra, új cipő, új laptop... Teljesen egyértelmű volt, hogy mire költötték a kölcsönt.

Azt nem értem, miért nem éltek a moratóriummal. Ezt nem kérdeztem meg tőlük, mert nyilván kellemetlen helyzetbe kerültek volna, meg férjem is, így inkább nem szóltunk, csak itthon, egymás között beszéltük meg.

Egyikőnknél nincs még gyerek, de ettől függetlenül érdekesnek látom ezt a hazugságot, mert nem így ismertem meg a sógoromat.

Elvileg a kölcsönt visszakapjuk, amint tudják, megadják. Férjemen látom, nagyon el van keseredve, ő is csalódott mert szó nélkül a testvére és felesége segítségére kel, szó nélkül.

Én reagálom túl, hiszen azt csinál a kölcsönpénzzel, amit akar, vagy azért igazam van, és ez problémás hazugság volt? Férjemnek hogyan tudnék segíteni?


2020. dec. 29. 15:19
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

300 ezer Ft az négy havi lakashitel törlesztőrészlet a sógoroméknak. Azt mondták, megcsúsztak a részletfizetéssel. Erre a mondatra, hogy nehogy bajuk legyen, férjem már vette elő a telefonját, belépett a mobilbankba, és utalt.

Ezért írtam ki a kérdést, hogy én reagálom túl, vagy ez másnál is kiverné azt a bizonyost...

Én magamból kiindulva, ha nem tudom fizetni a hitelemet, akkor előbb rendezem azt, utána veszek laptopot, órát, cipőt. Nem új órára, nem új cipőre és nem új laptopra volt szükségük, pláne nem 300 ezer Ft - ért.

2020. dec. 29. 15:34
 12/35 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem nyíltan kérdeztünk rá a fa alatti dobozokra, de láttam fejemen a totális döbbenetet, én magam is köpni - nyelni nem tudtam, azt gondoltam nem kéne karácsonykor veszekedni.

De úgy látom, itt egyeseknél ez teljesen normális dolog, és vélemény nélkül kellene hagynom.

Ők lakástörlesztő részletre kértek, de kb luxus ajándékot vettek. Valószínűleg nem mertek drága órára kérni, a törlesztőrészlet duma jobban hangzott, feltétel nélküli segítségnyújtással párosul.

De mondom, ha itt a közönség egy része szerint ez rendben van, akkor elengedem a témát. Mindenképpen meg fogjuk kapni a pénzt, ebben biztos vagyok.

2020. dec. 29. 15:39
 13/35 anonim ***** válasza:
84%

Igen,hazudtak.

Szégyeljék csak el magukat.

Követeljétek vissza azt a 300 ezret.

2020. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Szóbeli megállapodás volt csak, "amint tudjuk, visszaadjuk"

Most, hogy ennyit gondolkodtam, nem is vagyok biztos benne, hogy visszakapjuk.

2020. dec. 29. 15:50
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

Lehet naivnak nevezni, de mi van, ha ezeket a dolgokat nem is ők vették, hanem kapták ( például szülőktől)?

Amúgy, ha visszafizetik, engem az sem érdekelne, ha kiszórták volna az ablakon, bár értem a dilemmádat. Lehet, hogy szégyelltek ajándékra kérni, ezért fülke tették és semmi más hátsó szándék nem vezérelte őket (pl. a jóindulatotokra játszani). Én azért párod helyében leülnék ezt megbeszélni a tesóval, nyugodt körülmények között, vádaskodás nélkül.

2020. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
34%
*füllentették
2020. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Tudjuk, hogy miket kaptak a szüleiktől :) mert mi is azt kaptuk, apósom még mondta is, hogy mindkét fia ugyan azt kapta.

Valószínűleg az lesz, férjem rá fog kérdezni.

2020. dec. 29. 16:03
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy kifizették a törlesztőt a pénzből 2 hónapja, aztán elcsábultak a boltokban és hitelre vettek mindent?


Ez persze nem mentség arra, hogy nem nektek fizették vissza előbb, de sokan sajnos túlvállalják magukat a karácsonyi őrületben.

2020. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

Én eleve azt mondanám, hogy rokonnak nincs kölcsön. Vagy adok pénzt és nem várom vissza, vagy nem adok. 300ezer nem annyira picike pénz, hogy "majd visszaadjuk, ha tudjuk"-ra legyen odaadva szerintem, mert ebből az lesz, hogy évek múlva se fogjátok látni azt a pénzt.

Ha elkéri valamire a pénzt és nem arra költi, az erkölcsileg elég nagy gond, főleg, hogy meg sem említi magától annak, akitől a pénz jött. Én megpendíteném nekik a következő fizu táján az összeget, és közben elkönyvelném magamban, hogy biztos, hogy nekik sosem adok többet.

2020. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Lehet elcsábultak, igen. Én magamból kiindulva, akkor sem ezt látom jónak, erkölcsileg semmiképp.
2020. dec. 29. 16:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!