Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Férjem testvére hazudott?

Férjem testvére hazudott?

Figyelt kérdés

Férjem testvére két hónapja kért kölcsön 300 ezer Ft - t. Azt mondta a lakáshitel törlesztéssel vannak megcsúszva a feleségével.

Férjem szó- és gondolkodás nélkül ott helyben utalt is nekik.

Karácsonykor átmentünk hozzájuk: új óra, új cipő, új laptop... Teljesen egyértelmű volt, hogy mire költötték a kölcsönt.

Azt nem értem, miért nem éltek a moratóriummal. Ezt nem kérdeztem meg tőlük, mert nyilván kellemetlen helyzetbe kerültek volna, meg férjem is, így inkább nem szóltunk, csak itthon, egymás között beszéltük meg.

Egyikőnknél nincs még gyerek, de ettől függetlenül érdekesnek látom ezt a hazugságot, mert nem így ismertem meg a sógoromat.

Elvileg a kölcsönt visszakapjuk, amint tudják, megadják. Férjemen látom, nagyon el van keseredve, ő is csalódott mert szó nélkül a testvére és felesége segítségére kel, szó nélkül.

Én reagálom túl, hiszen azt csinál a kölcsönpénzzel, amit akar, vagy azért igazam van, és ez problémás hazugság volt? Férjemnek hogyan tudnék segíteni?


2020. dec. 29. 15:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon gáz. Többet biztos nem adnék.
2020. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
65%
Ha nektek nem hiányzik és ok megadjak, akkor nem szólnék semmit.
2020. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
74%

Valoszinuleg ezt a karacsonyt is ugy szerettek volna tolteni, mint az elozoeket: boseg, ajandekok a fa alatt..

Kineztek maguknak az ajandekokat, de kozben kalkulaltak es rajottek, hogy ha ezeket a dolgokat megveszik, akkor a hitelt par honapig biztosan nem tudjak idoben torleszteni.

Sajnos nem mindenki tud racionalisan gondolkodni es kulonbseget tenni a fontos es kevesbe fontos dolgok kozott. Szerintem veluk is ez tortent. Ha ez ennyire bant titeket, akkor kerdezzetek ra, hogy mi tortent valojaban.

2020. dec. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
28%

Azért a férj se gyenge, hogy gondolkodás nélkül utalt egy csomó pénzt, amikor egy részletnyi is elég lett volna simán. És ti is tök fölöslegesen kértétek a moratóriumot, ha van munkátok, csak még több lesz a visszafizetendő a végén.

Az a pénz, ami a tesónak ment, mehetett volna a ti törlesztőtökbe is, így most duplán megszívtátok. Ezt sem egyszerű összehozni.

2020. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem jártok úgy mint én, de készüljetek fel arra az esetre is, hogy nem kapjátok vissza ezt a pénzt soha.

Én 120ezer forintot vesztettem azzal, hogy a bátyámnak papír nélkül adtam kölcsön + megkértek a barátnőjével, hogy részletre az én nevemre vehessenek számítógépet (25%-os dolgozói kedvezményem volt) a csekkeket odaadtam nekik. Az első pár hónapot fizették, majd letojták, nekem meg nem szóltak róla. Amikor anyámnak megmondták, hogy nem fizettek be 3 havi csekket, azt mondták hogy nem szólnak nekem, mert "majd észreveszem, hogy nem fizették". Anyám hívott fel hogy nézzek azonnal utána a befizetéseknek és közölte, hogy nem tudja mennyivel tartoznak, de vessek rá keresztet, mert röhögve azt mondták neki, hogy "nem adják vissza mert nekem van pénzem". Anyám próbált hatni rájuk, hogy gyesen vagyok és lakáshitelünk van, nem érdekelte őket.

Mindez 12 éve történt, a mai napig nem kaptam vissza tőlük semmit. Sőt még volt pofája a bátyámnak felhívni pár évvel utána, hogy újra kölcsön kérjen jeggyűrűre. Megmondtam neki, hogy vegye meg nyugodtan abból a pénzből amit korábban kölcsönkért a maradékot meg utalja vissza.

2021. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!