Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy hosszú lesz, megpróbálom dióhéjban leírni.

Az van, hogy a férjem öccsével és a feleségével nem beszélünk már hónapok óta. Az történt hogy tavaly egyszerre lettünk terhesek sógornőmmel, de neki pár hetesen elment a baba, majd kiderült, hogy valószínű nem is lehet gyerekük mert van valami betegsége (nem részletezte. Próbáltam neki segíten,bbeszélgetni vele,de nem akarta, sokszor beszólt, bántott de nem haragudtam rá mert tudtam, hogy borzasztóan fáj neki ez a veszteség( természetesen). Teltek a hónapok kiderült, hogy mi lesz a baba neme így meglett a neve is. Akár hányszor találkoztunk nem köszöntek nekünk , családi rendezvényeken is át néztek rajtunk, ha kérdeztük őket ránk se bagóztak. Rokonoknak olyanokat mondtak,hogy azért haragszakan mert ők is azt a nevet akarták adni a gyereknek és mi "elloptuk", holott szósse volt nállunk soha névről hisz még a nemét sem tudták a babának.

Megszületett a babánk,1x 2x eljöttek, amikor mi akartunk hozzájuk menni mindig kitaláltak valamit, hogy miért ne menjünk. Közben a családtól halljuk, hogy kibeszélnek minket meg állandóanszidnak a hátunk mögött. Odáig fajult, hogy már el se megyünk családi eseményre ha tudjuk, hogy a másik ott lesz. Karácsonykor is anyósomékkal küldtek egy kis ajándékot a gyereknek, mikor kérdeztük miért nem jöttek ők is azt mondták mert betegek. (de anyósomékhoz 2 házzal arrébb elmentek, na mindegy). Most jön a második baba, nem is mondtuk nekik direkt, de már most halljuk vissza,hogy megy az ócsárolás. De anyósom szerint még így is nekünk kéne nyitni. A telefont nem veszik fel a facebookról engem még le is tiltottak. Szerintetek tényleg nekünk kellene nyitni feléjük vagy jól érzem, hogy ez egy nem jogos gyűlölet felénk és nekik kéne elmondani mi a bajuk?



2021. jan. 11. 16:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
28%

Bocsánat tavaly előtt


jaja, persze. Bocs, de ha van egy egy éves gyerekem, akkor kizárt, hogy eltévesszem, hogy tavaly lettem terhes vagy nem. LApozzunk, ebben a kérdésben ennyi volt, majd kitalálsz jobbat.

2021. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

11. Neked most mi bajod? Lapozz tovább ha nem tetszik valami, senki nem kíváncsi a hülyeségedre. Biztos nem hallottál még olyat, hogy valaki januárban azt mondja tavaly, aztán eszébe jut, hogy nem is tavaly, csak még nem állt át az agya mert most volt új év 😂

Gondolom te is egy ugyan ilyen frusztrált ember vagy mint a sógornőm aztán, mindegy csak lehessen kötöszködni.

2021. jan. 11. 16:56
 13/32 anonim ***** válasza:
62%
Nem lesz népszerű vélemény, várom is a népítéletet lepontozások formájában, de nincs igazad. Illetve de, de felesleges felháborodnod, mert a te sérelmed eltörpül amellett a borzalom mellett, amin most ők keresztül mennek. Nem jogos, hogy ezt rajtad vezeti le, viszont benned meg lehetne annyi empátia, hogy beleképzeled kicsit magad az ő helyzetébe. Neked ott van a gyereked, már úton a második, ő meg gyászolja a halott magzatát, mellette próbálja feldolgozni, hogy kehet, hogy ő volt az utolsó és egyben egyetlen gyermeke. Teljesen természetes, hogy haragszik az egész világra. Kicsit több türelmet és kevesebbet egót kívánok neked.
2021. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%

11-es!

Nekem pl. "az idén" az a 2020. még május 31-ig.

(Nem hülye vagyok, hanem a szakmám miatt.)

A "tavaly" meg a 2019.

2021. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem kötelező összejárkálni valakivel, csak mert rokon.

Anyósod pedig ezt szépen tegye rendbe magában, és ne Titeket b...szogasson, ez a véleményem.

2021. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

13-assal értek egyet.

Oké, hogy gáz ahogy sofőrök reagálnak erre a helyzetre és az is biztos nagyon idegesítő, ahogy anyosek nyaggatnak a bekulessel, de amúgy kinek a jobb meg így is?

Talán hagyni kell nekik egy kis időt hogy feldolgozzák hogy nem lehet gyerekük.

Azon mit nem lehet megérteni, hogy nem akarnak találkozni a te gyerekeddel?

Na szóval a helyedben nem rinyalnek, hanem halat adnék, hogy van egy egészséges gyerekem, és nyitott maradnék sogorek felé hátha sikerül feldolgozniuk. Anyós meg had remenykedjen, otthon kipuffognam magam a férjemnek aztán elfelejtenem.

2021. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
13. 16. Félre értitek, mindenki mással és mindneki más gyerekével jól el vannak csak velünk nem. Egyáltalán nem nagy az egóm, ez nem tudom miből jött le. Írtam is, hogy megértem, csak azt nem értem miért kell a hátunk mögött szidni minket, meg, hogy anyósom miért erőlködik ha látja, hogy egyik gyereke se vevő a kommunikációra de nekünk mondja, hhogy nyissunk. A kérdés csak annyi volt, hogy tényleg nekünk kellene-e erőlködni vagy jobb ha elengedjük.
2021. jan. 11. 19:25
 18/32 anonim ***** válasza:
85%
Írtál ki korábban is kérdést nem? Ismerős a sztori, ott is megállapítottam, hogy bolond a sógornő. Hagyni kell, majd ha akarnak valamit keresnek aztán ennyi. Nagyon szomorú amin keresztül mennek de ezért nem kell másra haragudni csak azért, mert az tud szülni. Sőt lehetne rendes is a kapcsolat, és lehetne akár keresztanya is de nem ő ehelyett puffog. És hogyan beszélnek ki miket mondanak rólatok? Jó türelmesek vagytok én már rég kiosztottam volna.
2021. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
51%
Mondd meg nekik, hogy nyugodtan lehet örökbefogadni, rengeteg gyermek vágyna szerető családra. Ahelyett, hogy a saját levükben főnek egy szerencsétlen, mindazonáltal nem megváltoztatható dolog miatt, arra is fordíthatnák az energiáikat, hogy gyereket neveljenek.
2021. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
18. Nem, azt nem én írtam ki. Pl. olyanokat mondanak, hogy hogy mi direkt "elloptuk" azt a nevet amit ők akartak adni a babájuknak, meg hogy a férjem állandóan nagyzol mindennel, pedig ez egyáltalán nem igaz, meg múltkor azt mondta sógornőm, hogy én egy tehén vagyok aki egymás után elli le a "kölköket". Engem ez nem igazán érdekel , egyszerűen nem értem miért csinálja, vagy miért utál. Nyilván nem osztom ki, nem akarom bántani, a gyerek témával meg főleg, mert azt telejesen meg tudom érteni, hogy miért érez így, csak azt nem mikor más gyerekekkel a családban jól elvan a miénktől meg undorodik kb. Pedig még keresztszülőségről is volt szó, amíg nem harapódzott el ez a dolog ennyire.
2021. jan. 11. 20:02
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!