Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyke vagyok. Ez előny vagy...

Egyke vagyok. Ez előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Minden barátom azt mondja, hogy nagyon szerencsés vagyok.

Én nem érzem így, mivel jobb lett volna egy testvérrel felnőni.

17f



2021. jan. 14. 18:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Nincs testverem, nem erzem hatranynak, mert nyilvan nem is tudom milyen egy testverrel. Szoktak mondani, hogy az egykek onzok, ez ram annyiban igaz, hogy gyulolom megosztani masokkal a kajamat :D Masban nem vettem eszre, es a parom sem, pedig direkt rakerdeztem (neki van testvere).
2021. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 5 testvérem van és nagyon jo, hogy vannak. Számíthatunk egymásra, tartjuk a kapcsolatot felnőttként is. Jo testvérek vagyunk, összetartunk. Örökség? Valoban nem lesz sok, mert hatfelé megy minden. Nekem többet jelent, hogy vannak.
2021. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekem van egy bátyám, és örülök, hogy nem egykeként kellett felnőjek. Szeretjük is egymást, és szocializálódni is könnyebb így. Az öröklés meg nem érdekel, hogy kétféle fog menni, az sem érdekelne, ha 6 vagy még több felé menne, mert annyian lennénk testvérek.
2021. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
22%
Hátrány
2021. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó két hozzászólás visszaadta az emberekbe vetett hitem.... egy tesóm van, és leszarom az örökséget nagy ívből.
2021. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
hat bizonyos szempontokbol elony, bizonyos szemponzokbol hatrany. de SZERINTEM tobb elonye van(inkabb elony). nekem 1 nagytesom van de szeretnek kicsit is. teso nelkul pl. egy nyaralas sztem k.rva szar lehet
2021. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%

Engem nagyon le fognak pontozni a testvér-pártiak, de ez körülmény függő is.

Nálunk sajnos nagyon rossz felállás volt, én lány, testvérem fiú, neki minden lehet, elvehette a dolgaimat, eladhatta, ha szóvá tettem, akkor én voltam a hisztis/árulkodós/stb. Ez persze az élet töbi területére is kihatott, mindig nekem kellett engedi, megbocsájtani, bármit tett. Ez odáig fajult, hogy a szüleim fejére nőtt és egy empátiát nélkülöző másokat kihasználó felnőtt lett belőle.

És az évek során elég sok aljas dolgot tett, a rengeteg szorongás amit okozott lerontotta az egészségemet is. De az édesanyám egészségét is.

Most az van, hogyha hazalátogatok max. odaköszönök neki. És ennyi. Rossz érzés.

Egyke barátom meg magabiztos, nem kell semmi családi dolgon szorongania, vagy hogy mikor történik megint valami.

Jó lett volna egy normális testvéri kapcsolat. Ezért ne én legyek már az embertelen, gonosz, mert tartom a távolságot egy érzéketlen érdekembertől.

Örökség meg...érdekli a fenét, én neki adom az én részemet is, csak ne nekem kelljen eltartani majd idős fejjel.

Tehát nekem hátrány, hogy van testvérem. Tönkretette a családunkat.

2021. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

Többen írtatok az egyedüli oroklest, mint az egykeseg elonyet.

Nem tudom, a mai varhato életkor függvényében pont semmire se mennek az oroklessel.

Egyke anyósom most örökölt 65 évesen. Kívánok neki még sok egészségben eltöltött évet - nem hiszem hogy 50 éves korunk előtt orokol a férjem, igazából akkor meg már mit számít? Jó esetben a nagyobb költségeken túl vagyunk/leszünk. Persze nincs az a pénz amit ne lehetne elkölteni, de ha nem lenne/kevesebb lenne osztozkodas miatt sem számítana igazán.

2021. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 3 testvérem van. Egyikkel nagyon hideg a viszonyom, ha csak ő lett volna, én is utáltam volna a tényt, hogy van tesóm. Akinek ilyen jutott, megértem, hogy miért kívánja a pokolba. A másik két tesóm viszont kárpótolt mindenért, miattuk megérte minden nehézség, mert sok tesóval azért jár sok probléma is. Kevesebb figyelem, pénz jut rád, mindig alkalmazkodni kell valakihez, sosincs csönd, nyugalom. De olyan kötelék van köztünk, amit semmiféle barátság vagy egyéb családi kötelék meg sem közelít.


Ami hátrány még eszembe jutott az egykék esetében, hogy sokkal nehezebb egyedül gondoskodni az idős, beteg szülőkről, mintha ez több féle osztódna.

2021. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Angel3000 ***** válasza:
91%
Szia! Van elönye is, meg hátrányai is.
2021. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!