Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyke vagyok. Ez előny vagy...

Egyke vagyok. Ez előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Minden barátom azt mondja, hogy nagyon szerencsés vagyok.

Én nem érzem így, mivel jobb lett volna egy testvérrel felnőni.

17f



2021. jan. 14. 18:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
69%

Előny? Hátrány?

Tény.

2021. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én egyke vagyok s mindig irigyeltem akiknek van testvérük. Mivel sajnos hogy örökbefogadtak s azért vagyok egyke. Főleg a pazihikai sérülteket irigylem hogy vannak testvéreik s eltartják őket.
2021. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
93%

18: "Nem tudom, a mai varhato életkor függvényében pont semmire se mennek az oroklessel."


Teljesen egyetértek!

47 éves vagyok, apám-anyám él. Akinek 47 éves korára nincs egy normális egzisztenciája, és arra vár, hogy majd az örökségül kapott ingatlanból lesz saját lakása, az már régen rossz. Azon már az öröklés sem segít. :-)

2021. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nekem sincs testvérem, tök jó így! Viszont abban biztos voltam mikor megfogant az első gyerekem, hogy lesz testvére! Nem azért, mert 2 gyereket akartam, hanem hogy az elsőnek ne legyen sz a r.

Fura ez

Nekem viszont semmiképpen nem kellene még így sem!!

2021. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

Valakinek elony, valakinek hatrany. De ezt csak ugy tudod meg, ha szemelyesen voltal mindkettoben. :D

Nekem csak egy testverem van, de orulok neki, hogy van. Volt sok veszekedes, meg kivetelezes a szulok reszerol. De en meg igyis orulok neki, hogy van, szeretem. Mindent őszintén megtudunk beszelni, tartjuk a kapcsolatot, habar mar mindketten felnottek vagyunk. Es mindig szamithatunk egymasra.

Nyilvan ellenpeldat is latok testverkapcsolatokra. Utalatot, versengest, irigyseget. De nem ez az atlag. Es annak a nagyresze is a szulok hibaja.

En speciel soha nem gondoltam az oroksegre. 25 vagyok, es meg ugy gondolkodok, hogy szuleim 30 evet elnek legalabb. Ha lesz is orokseg, egy haz maximum, akkor se fogunk rajta osszeveszni.

2021. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Van előnye is meg hátránya is tehát ezt így nehéz megmondani
2021. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%
Én egyke vagyok, szerintem előny, mert én szerettem így felnőni, és felnőttként is élvezem, hogy nincs testvérem. Nyilván akinek jó testvéri kapcsolata van, az hátránynak fogja tartani.
2021. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
91%
8 testvérem van, én a legjobb dolognak tartom a nagycsaládot. Többünknek 3-4 gyerekünk van, és a sok unokatesó is nagyon jól érzi magát együtt, ha összejön a nagycsalád. Nekem ezt semmilyen méretű örökség nem pótolná, mondjuk egyikünket sem izgatja az örökség. Ismerek olyan nagycsaládot is, ahol az örökségen sokat veszekedtek a testvérek, nyilván az ilyen család nem irigylésre méltó. De ha jó a kapcsolat a testvérek között, az szerintem óriási érték.
2021. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Is-is.
2021. dec. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet ennyire kategórikusan eldönteni, hogy előny vagy hátrány. Mindkettő jelen van. Egyke vagyok, abból a fajtából, aki sosem szeretett volna testvért. Nem voltam elkényeztetve, szüleim naphosszat dolgoztak, sokat voltam egyedül. Viszont ennek köszönhetően egy nyugodt gyerekkorom volt, tudtam tanulni, érettségire, majd vizsgákra készülni.
2022. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!