Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert ilyen a noverem? Massal...

Miert ilyen a noverem? Massal is tortent hasonlo eset?

Figyelt kérdés
Idos edesanyank mar segitsegre szorul. Egyedul elt falun. Tesom lakik hozza kozelebb, meg sokkal nagyobb a lakas mint nalunk. Anyam mondta ha ,"ugy lesz naluk lesz" nyilvan nem a semmiert,tobbet kap majd. Anyu allapota, fizikailag jo, korabol adodoan kicsi tompabb Jon-megy, eszik, alszik es ami fontos szoba tiszta! Koztem es tesom kozott a gondok ott kezdodtek mikor meg akartam latogatni. Tisztara hulyere vett, hogy semmi idopont nem jo neki. Aztan megis meglatogattam. Tenykent kozolte, hogy a csaladi hazban kikapcsoltatta a kozmuveket ( viz, gaz..)Anyu szukseges dolgait elhoztak. Szobakat, kamrat, egyebb udvari helyisegeket lezartak. (En azt hittem, miutan Anyu mar nem kerul vissza majd kozosen osszetakaritunk.)Anyut oregek otthonaba (ez most nem lehetseges, vagy legalabbis gondnoksag ala akarja helyeztetni.)Mondta ( mikor meg szoba allt velem)hogy nehez. Mondtam en is kivehetem a reszem - errol hallani sem akar -. Anyuval en azota ,4 honap, negyszemkozt nem beszeltem. Latogataskor sem, a telefon meg ki van hangositva. Szeretnem kivenni a reszem a csaladi haz, udvar gondozasabol. Kozbe atfutteni a hazat (kalyha), leveleket gereblyezni az udvaron, meg majd tavasszal lesz tobb munka. Voltam ott fiammal meg a temetoben Apu sirjanal. Csak az eloszobaba meg a konyhaba tudtunk bemenni meg az udvar.Jol esett gereblyezni, tenni-venni.No ezen tesom teljesen ki van akadva. Az utcajtohoz meg a bejarati ajtohoz van kulcsom. Minosithetetlen hangnemben kozolte, hogy ott minden Anyu tulajdona. Ok ha mennek veluk ott van Anyu. Dehat a haz fele le van zarva!!! Nem is tudnek!!!es nem is akarnek!a szobakba, kamraba bemenni!!! Ok mar ott mindent atneztek, osszepakoltak!En az udvari teendokbol szeretnek reszt vallalni, ha mar egyszer Anyu gondozasaban nem vehetek reszt. Most attol felek ellenem hangolja Anyut. Ha beszelunk folenyes, hisztis-ideges, lekezelo hangnemben beszel velem. Ha mindez nem eleg jon a guny kacaj meg a sertegetes. "Persze majd pont te..." parja toleransabb, neki koszonhetem, hogy lathattam Anyut. Erthetetlenul, lesokkolodva allok a kialakult helyzet elott. Miert csinalja ezt a tesom? No, jo nem vagyok naiv... Dehat eselyem sincs vele szemben, akar lehetne normalis is velem...

2021. febr. 23. 02:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Annyira egyszerű a helyzet, amilyennek tűnik,a tesód a házat egyedül akarja örökölni, téged pedig kizárni a képből. Anyukáddal tudasd valahogy, hogy ugrásra készen várod a hívását, mellete vagy, amint kéri.
2021. febr. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
99%
jajaja, az öröklés van itten a háttérben.
2021. febr. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
99%
Egyértelmű! Ahogy az előttem szólók írják, ki akar túrni! Először is elszeparálja a mamát. Aztán ráveszi, addig csűri-csavarja, hogy magára írassa az anyai részt. Gondolom, hogy édesapátok után fele-fele örököltetek.
2021. febr. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Igen. + Anyunak haszonelvezeti joga van.
2021. febr. 23. 05:35
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezettel nem tud semmit tenni, de egy eltartási szerződés kinéz belőle.

Ha apád után örököltél, jogod van bemenni az ingatlanodba.

2021. febr. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
A gondnokság alá helyezés nem úgy megy, hogy a nővéred azt kitalálja, kell hozzá szakértői vizsgálat, és bírósági jóváhagyás.
2021. febr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
96%

Én keresnek egy ügyvédet első körben. Hátha tud tanácsolni vmit.

A novered mindenképpen a házat szeretne egyedül, de a fent leirtakert innen is bevernem a pofajat.

Nincs vmi a családban, aki helyre rakna a gondolkodását?

2021. febr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
*valaki bocsánat
2021. febr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Vedd magadhoz anyukád! Kérj jogi segítséget!
2021. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Amugy mivel ketten vagytok gyerekei minden ilyen dologban neked is van szavad. Tehát csak úgy nem tudja ezeket meglépni jogilag.
2021. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!