Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert ilyen a noverem? Massal...

Miert ilyen a noverem? Massal is tortent hasonlo eset?

Figyelt kérdés
Idos edesanyank mar segitsegre szorul. Egyedul elt falun. Tesom lakik hozza kozelebb, meg sokkal nagyobb a lakas mint nalunk. Anyam mondta ha ,"ugy lesz naluk lesz" nyilvan nem a semmiert,tobbet kap majd. Anyu allapota, fizikailag jo, korabol adodoan kicsi tompabb Jon-megy, eszik, alszik es ami fontos szoba tiszta! Koztem es tesom kozott a gondok ott kezdodtek mikor meg akartam latogatni. Tisztara hulyere vett, hogy semmi idopont nem jo neki. Aztan megis meglatogattam. Tenykent kozolte, hogy a csaladi hazban kikapcsoltatta a kozmuveket ( viz, gaz..)Anyu szukseges dolgait elhoztak. Szobakat, kamrat, egyebb udvari helyisegeket lezartak. (En azt hittem, miutan Anyu mar nem kerul vissza majd kozosen osszetakaritunk.)Anyut oregek otthonaba (ez most nem lehetseges, vagy legalabbis gondnoksag ala akarja helyeztetni.)Mondta ( mikor meg szoba allt velem)hogy nehez. Mondtam en is kivehetem a reszem - errol hallani sem akar -. Anyuval en azota ,4 honap, negyszemkozt nem beszeltem. Latogataskor sem, a telefon meg ki van hangositva. Szeretnem kivenni a reszem a csaladi haz, udvar gondozasabol. Kozbe atfutteni a hazat (kalyha), leveleket gereblyezni az udvaron, meg majd tavasszal lesz tobb munka. Voltam ott fiammal meg a temetoben Apu sirjanal. Csak az eloszobaba meg a konyhaba tudtunk bemenni meg az udvar.Jol esett gereblyezni, tenni-venni.No ezen tesom teljesen ki van akadva. Az utcajtohoz meg a bejarati ajtohoz van kulcsom. Minosithetetlen hangnemben kozolte, hogy ott minden Anyu tulajdona. Ok ha mennek veluk ott van Anyu. Dehat a haz fele le van zarva!!! Nem is tudnek!!!es nem is akarnek!a szobakba, kamraba bemenni!!! Ok mar ott mindent atneztek, osszepakoltak!En az udvari teendokbol szeretnek reszt vallalni, ha mar egyszer Anyu gondozasaban nem vehetek reszt. Most attol felek ellenem hangolja Anyut. Ha beszelunk folenyes, hisztis-ideges, lekezelo hangnemben beszel velem. Ha mindez nem eleg jon a guny kacaj meg a sertegetes. "Persze majd pont te..." parja toleransabb, neki koszonhetem, hogy lathattam Anyut. Erthetetlenul, lesokkolodva allok a kialakult helyzet elott. Miert csinalja ezt a tesom? No, jo nem vagyok naiv... Dehat eselyem sincs vele szemben, akar lehetne normalis is velem...

2021. febr. 23. 02:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
30-as, de a kérdező azt is leírta, hogy az anyja nem akart hozzá menni lakni, mert közös szobában lennének.
2021. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Beszélni már nem próbálok meg vele.Talán majd a párjával, hogy mégis mi ez a ellenséges, támadó viselkedés? Az bánt, hogy kirekeszt, intézkedik, kizár. Jogi dolgoknak már nagyjából utána néztem.Azt tiszteletben tartom, hogy Anyu "inkább" nála akart lenni. Állok a sarkamra és nem hagyom magam. Én is vagyok és létezem!
2021. febr. 23. 20:42
 33/35 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy ha anyádnak megfelel így, akkor nem sok mindent tudsz tenni az ő dolgát illetően.


Viszont mivel neked is van tulajdonjogod a házban, biztos nem engedték, hogy kizárjanak.

2021. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Ja máshol még akar idegent is megfogadnak, hogy közben nézze meg az udvart.Szellőztetni,virágokat megöntözni, télben néha befűteni. Itt inkább menjen tönkre minden. Most ők havonta mennek. A nyugdíj miatt. Tavasztól majd biztos sűrűbben, illetve még azt is el tudom képzelni, hogy megfogadnak valakit csakhogy ne én meg a családom.Hogy lehet valakiben ennyi irigység gyűlölet?Persze tudom, hogy van jogom meg tulajdonrészem... de ez így akkor is egy nagyon rossz érzés.
2021. febr. 24. 10:53
 35/35 anonim válasza:
A tesód egy görény, az enyém is az, de nem ennyire durva, viszont 4 éve nem keresem a retket meg a román férjét, meg a két fiát (dénes és domokos). Lizing cégnél dolgozik és azt hiszi ő már valami nagy ember, pedig csak egy utolsó patkány.
2023. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!