Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert ilyen a noverem? Massal...

Miert ilyen a noverem? Massal is tortent hasonlo eset?

Figyelt kérdés
Idos edesanyank mar segitsegre szorul. Egyedul elt falun. Tesom lakik hozza kozelebb, meg sokkal nagyobb a lakas mint nalunk. Anyam mondta ha ,"ugy lesz naluk lesz" nyilvan nem a semmiert,tobbet kap majd. Anyu allapota, fizikailag jo, korabol adodoan kicsi tompabb Jon-megy, eszik, alszik es ami fontos szoba tiszta! Koztem es tesom kozott a gondok ott kezdodtek mikor meg akartam latogatni. Tisztara hulyere vett, hogy semmi idopont nem jo neki. Aztan megis meglatogattam. Tenykent kozolte, hogy a csaladi hazban kikapcsoltatta a kozmuveket ( viz, gaz..)Anyu szukseges dolgait elhoztak. Szobakat, kamrat, egyebb udvari helyisegeket lezartak. (En azt hittem, miutan Anyu mar nem kerul vissza majd kozosen osszetakaritunk.)Anyut oregek otthonaba (ez most nem lehetseges, vagy legalabbis gondnoksag ala akarja helyeztetni.)Mondta ( mikor meg szoba allt velem)hogy nehez. Mondtam en is kivehetem a reszem - errol hallani sem akar -. Anyuval en azota ,4 honap, negyszemkozt nem beszeltem. Latogataskor sem, a telefon meg ki van hangositva. Szeretnem kivenni a reszem a csaladi haz, udvar gondozasabol. Kozbe atfutteni a hazat (kalyha), leveleket gereblyezni az udvaron, meg majd tavasszal lesz tobb munka. Voltam ott fiammal meg a temetoben Apu sirjanal. Csak az eloszobaba meg a konyhaba tudtunk bemenni meg az udvar.Jol esett gereblyezni, tenni-venni.No ezen tesom teljesen ki van akadva. Az utcajtohoz meg a bejarati ajtohoz van kulcsom. Minosithetetlen hangnemben kozolte, hogy ott minden Anyu tulajdona. Ok ha mennek veluk ott van Anyu. Dehat a haz fele le van zarva!!! Nem is tudnek!!!es nem is akarnek!a szobakba, kamraba bemenni!!! Ok mar ott mindent atneztek, osszepakoltak!En az udvari teendokbol szeretnek reszt vallalni, ha mar egyszer Anyu gondozasaban nem vehetek reszt. Most attol felek ellenem hangolja Anyut. Ha beszelunk folenyes, hisztis-ideges, lekezelo hangnemben beszel velem. Ha mindez nem eleg jon a guny kacaj meg a sertegetes. "Persze majd pont te..." parja toleransabb, neki koszonhetem, hogy lathattam Anyut. Erthetetlenul, lesokkolodva allok a kialakult helyzet elott. Miert csinalja ezt a tesom? No, jo nem vagyok naiv... Dehat eselyem sincs vele szemben, akar lehetne normalis is velem...

2021. febr. 23. 02:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem egyeztek meg tesóddal abban, hogy övé az egész ház, ő gondozza anyádat meg a házat, te pedig csak látogatóba jársz anyádhoz, de cserébe nincs kötelességed?


Akkor nem lesz vita, és kész. Most azzal tényleg nem nagyon van kisegítve a testvéred, hogy odamész ősszel összegereblyézni a leveleket a családi házba.


Öregek otthonába meg gondnokság alá helyeztetni pedig nem tudja olyan egyszerűen, ahogy a házat sem nagyon tudja elvenni, tekintve, hogy van benne részed, nem sokat tud csinálni per nélkül az egész házzal. Megjegyzem, mivel tulajdonrészed van a házban apád után, biztos nem is hagynám, hogy kizárjanak onnan.


Szedd össze magad.

2021. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
68%
21-esre ne hallgass, mert ha így egyeztek meg ahogy ő leírta, akkor jogilag nehogy arról is lemondasson, hogy az anyukádról te is dönthess, amivel anyukádat megmenthetnéd egy öregek otthonától.
2021. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
94%
Az ajtók mögött valószínűleg már most nincs semmi. Azért vannak azok lelakatolva, hogy te ne lásd mit adott el belőle. Semmit nem zárhat el előled. Hisz te is tulajdonos vagy. Elvileg még...
2021. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
92%
6-os: Így van, kb. mint egy gyerekelhelyezés, olyasmi. (Mert baromi visszaélések lehetnének, ha "csak úgy" gondnokság alá vehetnénk pl. a szülőt.
2021. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs teljesen beszámítható állapotban az anyukád, akkor meg lehet támadni bármilyen szerződést utólag is.
2021. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

De akkor Neked van apai örökséged, egy negyed rész a házból, ugye?

Azt akkor is ki kell, hogy fizesse a tesód Neked majd (ha előbb nem, anyukátok halála után).

Ha eltartási szerződésen töri a fejét, akkor is csak a fél házra köthet így anyukátokkal eltartásit.

2021. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

22-es, és mégis hogy menthetné meg az anyját az öregek otthonától?


Odaköltözteti magához és egy szobában fog lakni vele? Vagy ha a nővére visszaköltözteti a rossz állapotban lévő anyukát a lakásba, miután nem teheti be öregek otthonába, a kérdező mit fog csinálni vele?


Mert megakadlyozhatja, persze, hogy az anyját öregek otthonába tegyék, de a testvérét nem kényszerítheti rá, hogy még húsz évig otthon gondozza.

2021. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
89%

27-essel ebben egyet értek.


Amúgy meg, akkor nem tudsz mit tenni, kérdező, egyszerűen beszéljél a nővéreddel, hogy ne sumákoljon, ne ellenségeskedjen veled, hanem mondja el fehéren-feketén, hogy mi a terve, milyen megoldási módot lát anyutok öreg korára nézve?

Ha eltartásit kötnek, akkor is a negyed ház a tied (háromnegyed az övé lesz anyukátok halála után). Viszont NEKED onnantól semmi feladatod, semmi kötelezettséged, max. időnként ahogy kedved van, meglátogatod anyukátokat.

Kommunikálni kellene, nem egymás gondolatait kitalálni.

2021. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
91%
Könyörgöm, állj a sarkadra
2021. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező írta hogy magához vette volna. Ergo ő ezek alapján a válaszát olvasva valószínűleg nem olyan mint az a gyerek akit felnevelnek a szülei és mikor a szülő szorul segítségre egyből passzolja le.


Egyébként maximum a szülője nevével egy jogi segítséget kérő levelet a jogásznak passzolhatna, hogy segítsen a szülője ügyében. De inkább személyesen.


Ahogy előttem is írták ha a szülőnek haszonélvezeti joga van bár ez sem teljesen igaz mert ha félig tulajdonos a néni csak a ház azon részére van haszonélvezeti joga amit mondjuk az apjuk után örököltek a másik fele a nénié. Ergo hiába az eltartási szerződés a másik testvér ugyanúgy tulajdonos ergo ilyesmit nélküle nem is csinálhatnának. Szóval mindenképpen kérj jogi segítséget hogy tudj segíteni az édesanyádnak.

2021. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!