Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert ilyen a noverem? Massal...

Miert ilyen a noverem? Massal is tortent hasonlo eset?

Figyelt kérdés
Idos edesanyank mar segitsegre szorul. Egyedul elt falun. Tesom lakik hozza kozelebb, meg sokkal nagyobb a lakas mint nalunk. Anyam mondta ha ,"ugy lesz naluk lesz" nyilvan nem a semmiert,tobbet kap majd. Anyu allapota, fizikailag jo, korabol adodoan kicsi tompabb Jon-megy, eszik, alszik es ami fontos szoba tiszta! Koztem es tesom kozott a gondok ott kezdodtek mikor meg akartam latogatni. Tisztara hulyere vett, hogy semmi idopont nem jo neki. Aztan megis meglatogattam. Tenykent kozolte, hogy a csaladi hazban kikapcsoltatta a kozmuveket ( viz, gaz..)Anyu szukseges dolgait elhoztak. Szobakat, kamrat, egyebb udvari helyisegeket lezartak. (En azt hittem, miutan Anyu mar nem kerul vissza majd kozosen osszetakaritunk.)Anyut oregek otthonaba (ez most nem lehetseges, vagy legalabbis gondnoksag ala akarja helyeztetni.)Mondta ( mikor meg szoba allt velem)hogy nehez. Mondtam en is kivehetem a reszem - errol hallani sem akar -. Anyuval en azota ,4 honap, negyszemkozt nem beszeltem. Latogataskor sem, a telefon meg ki van hangositva. Szeretnem kivenni a reszem a csaladi haz, udvar gondozasabol. Kozbe atfutteni a hazat (kalyha), leveleket gereblyezni az udvaron, meg majd tavasszal lesz tobb munka. Voltam ott fiammal meg a temetoben Apu sirjanal. Csak az eloszobaba meg a konyhaba tudtunk bemenni meg az udvar.Jol esett gereblyezni, tenni-venni.No ezen tesom teljesen ki van akadva. Az utcajtohoz meg a bejarati ajtohoz van kulcsom. Minosithetetlen hangnemben kozolte, hogy ott minden Anyu tulajdona. Ok ha mennek veluk ott van Anyu. Dehat a haz fele le van zarva!!! Nem is tudnek!!!es nem is akarnek!a szobakba, kamraba bemenni!!! Ok mar ott mindent atneztek, osszepakoltak!En az udvari teendokbol szeretnek reszt vallalni, ha mar egyszer Anyu gondozasaban nem vehetek reszt. Most attol felek ellenem hangolja Anyut. Ha beszelunk folenyes, hisztis-ideges, lekezelo hangnemben beszel velem. Ha mindez nem eleg jon a guny kacaj meg a sertegetes. "Persze majd pont te..." parja toleransabb, neki koszonhetem, hogy lathattam Anyut. Erthetetlenul, lesokkolodva allok a kialakult helyzet elott. Miert csinalja ezt a tesom? No, jo nem vagyok naiv... Dehat eselyem sincs vele szemben, akar lehetne normalis is velem...

2021. febr. 23. 02:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, a férje normális, vele nem tudsz beszélni?
2021. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
En is ugy gondolom jogom van. Az sem jogos, hogy helyisegek le vannak zarva. Ok. A szobak.Nem akarok en ott a ruhas szekrenyben nezegetni de a kamra? Sepru, felmoso vodor... Az udvari mellek helyisegekbol (amik nem kulcsosak) par targyat hianyoltam pl. Fejsze, mezogazdasagi kisgep.De ilyen kommunikacio mellett nem tudtam megkerdezni elzartak-e vagy eltunt? Tesom vedopajzskent tartja maga elott Anyut. Ok csak vele mennek. Akkor sem ertem ezt a nagy kontrollt. Azt hisztizte, persze en az udvaron mutatom, hogy dolgozom, hogy lassak. Ur isten! A madar sem jar arra. Pont ezt a kihaltsagot szeretem en ott a varosi zsufoltsag utan. Mire ez a nagy feltes, hogy Anyu tulajdona minden? Hiszen be van zarva szinte minden. Kulcsok naluk.
2021. febr. 23. 07:08
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Menj oda határozottan, hogy akkor anyuddal kimesz a házhoz.

Van esetleg férjed, aki hátsó tamaszkent ott lenne veled? Úgy lehet jobb lenne.

2021. febr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
9. Anyunak ott kulon szobaja van naluk, az ellatas is jo. Ez teny. Anyu is inkabb oda akart menni. Nalam velem egy szobaban tudna lenni. Illetve a csaladi hazban tudnek vele lenni hetvegente. Az a verforralo, hogy semmit nem beszelt meg velem. Begyujtottunk a konyhaba a kalyhaba. Szinte jeges volt a levego ahogy kinyitottuk fiammal az ajtot. Az az erzesem a kovetkezo huzasa az lesz, felhuzza Anyut.
2021. febr. 23. 07:23
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mér el is intézte, hogy az övé a ház. Én lekérnék egy tulajdoni lapot, hogy tisztán lássak. Lehet, ezért ideges(hogy rájössz-e) . Ha még nem az övé (pl.ajándékozással)akkor tuti, hogy nagyon rajta van a dolgon.De téged se értelek. Nem tudod kimondani, hogy bocsi tesó, de 4szemközt akarok anyuval lenni? Ugyhogy legyél kedves és menj ki?És kerek perec rákérdeznék , mi a helyzet.Amúgy tényleg egy ügyvéd megoldás lehet a problémára.
2021. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mikor anyámat kijátszották a testvérei az örökségből, akkor voltak ilyen ideges-sértődött-nagyképűek vele.
2021. febr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
86%
Azonnal ügyvédhez!! Különben nem marad semmid!
2021. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
94%
Először is húzd ki a fejed a homokból. Vagy máshonnan. Írjuk többen, hogy a nővéred ki akar forgatni. Nem majd valamikor a jövőben, hanem már csinálja. Erre Te akkor sem érted ezt a nagy kontrollt. Állj a sarkadra, menj el ügyvédhez aki felvilágosít a jogaidról, megmondja mit csinálj. Itt megint egy gond van, mármint a csinálâssal. Eléggé cselekvőképtelennek tűnsz innen nézve.
2021. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%

Anyud simán köthet (vagy már kötött is) eltartási szerződést a tesóddal. Akkor pedig övé lesz a ház, nem tudsz mit tenni.

Több esetről hallottam, ez az egy, amivel ki lehet zárni a másik örököst.

2021. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen le tudsz kérni egy nem hiteles tulajdoni lap másolatot,csak a biztonság kedvéért..

Nekem is ugyanez jutott eszembe,ami a többségnek.Az örökségre pályázik.

Én egyébként ezt meg is mondanám neki, hogy tudom mire megy ki a játék..

Legalább hülyének ne nézzen.

Amúgy meg tényleg egy ügyvédi tanács nem ártana,hogy mit tehetsz az ellen,hogy ellehetetleníti a kapcsolattartást.

Illetve a gondnokság alá helyezés menetét is érdeklődd meg, nehogy kijátszon.

2021. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!