Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mikor fog elköltözni a nővérem?

Mikor fog elköltözni a nővérem?

Figyelt kérdés
Van egy 23 éves nővérem (én egy 17 éves fiú vagyok), aki 2017-ben végezte el a gimnáziumot, viszont továbbtanulni nem ment. Ezzel egy időben lett egy barátja is. (aki most olyan 24-25 éves lehet) Majd ez után kb. 2 évet csak itthon volt, nem dolgozott, simán itthon volt meg járkáltak a barátjával helyekre. Aztán kb. 2 éve elkezdett dolgozni bolti eladóként (2 napot dolgozik, 2 napot itthon van), viszont a rezsibe itthon nem száll be. A barátja is egyébként már dolgozik évek óta, van autója is. De ha mindketten dolgoznak már évek óta, meg továbbtanulni sem mentek, akkor miért nem költöznek már el otthonról? Azt meg nem lehet mondani, hogy mert drágák a lakások, mivel vidéken lakunk, és erre felé vannak elég olcsó albérletek. Az meg már kifejezetten idegesít, hogy a barátja is ide szokott át járkálni, meg amúgy is már egyre nehezebben "férünk meg" egymás mellett. Sokszor a napi teendőink "keresztezik" egymást, ami miatt valamelyikünknek (általában nekem) később kell elvégeznie a dolgát. Szerintetek ezek alapján jogosan "akarom", hogy elköltözzön már?
2021. márc. 25. 21:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
46%
Átjárkál a barátja? Jaj te szegény..
2021. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim válasza:
41%
Azért elég erős hozzászólások jönnek ehez a "kérdéshez" lehetne kicsit nyugodtabban kezelni a dolgot és az ő szemével látni. Személyesen nem ismerem .. sőt egyáltalán nem ismerem a srácot de nemrég én is hasonló cipőben jártam és tényleg eléggé zavaró tud lenni főleg ha minden hétvégen bulizni megy meg ilyenek... nyilván van az a szituáció is amikor muszályból van otthon mert nem keres annyit hogy eltudná magát tartani vagy esetleg nincs pénze házra. Igazábol a kommentelőknek és a srácnak is igaza van bizonyos szempontból szerintem. 16/F
2021. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
62%

"eléggé zavaró tud lenni főleg ha minden hétvégen bulizni megy meg ilyenek"

Hm, biztos zavaró lehet, ha a testvéred eljár bulizni.

2021. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim válasza:
39%
Úgylátom nem érted... ez egyébként már 2 éve nem így van szerencsére de amikor ez volt akkor minden hétvégén elbulizta az összes pénzét amit hétköznap megkeresett. Azért ez így már nem annyira vidám nem?
2021. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
56%
24, nem értettem, mert szerintem nem fogalmaztál precízen, dehát a korodból adódóan ezt el lehet nézni. Amúgy a legtöbb fiatalnál ez a pénz elcseszés idővel el szokott múlni, ez tapasztalat. Persze van olyan is, aki soha az életben nem tud félre tenni egy forintot sem, mert minden pénz átfolyik a kezei között.
2021. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim válasza:
79%
25, igen épp ezt írtam hogy szerencsére már megoldódott csak gondoltam leírom. (Btw.:azért próbálom általában értelmesen kifejezni magam, mert amiket látok hogy néha miket írnak a nálam jóval "érettebb" emberek.. néha elborzadok :D).
2021. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert egyetemre fogsz menni még nem jogosan élősködsz otthon. mehetsz ám albérletbe és fizetheted magadnak. Akkor jogosan szólhatsz majd bele ki lakik ott. Most nem. Neked is mondhatja apád 18 évesen hogy repülj fiam ha zavar.
2021. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
8%

Pedig hiszed vagy sem úgy van ahogy leírtad. 18éves korig a szülő felel a gyerek minden tettéért. Hogyha betöltöd a 18at jogilag már önnálló leszel. Akár ki is tehetnek az utcára. Joggal van otthon vagy sem azt szerintem nem neked kell eldönteni. Talán kérdezd meg,hogy mik a tervei.

Komolyan ülj le. És xy beszélnünk kell, légyszives ülj le.

Nézd engem zavar,hogy itthon vagytok és jön hozzás a párod, mert... Mik a terveitek a jövőt tekintve?

Ennyi az egész. Mondjuk a megnyilvánulásaidbol fiatal vagy és töketlen,hogy nyíltan megmond nekik. Csak a fotelbol ekkora a hangod. Sok sikert kívanok, próbálj beszélni vele és talán megérted az okokat..

2021. márc. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem apáddal beszéld meg, hogy téged ez zavar és utána a nővéreddel, aztán közösen. Pontosan tudom mennyire zavaró amikor a testvér párja ott van, nálunk is ez a helyzet, engem is rohadtul zavar. Nem tudom hangosan hallgatni a zenét, nem tudok házimunkát csinálni, kb semmit.
2021. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
49%
Kíváncsi lennék egy-két kommentelő fejére, ha valamelyik csaladtagjuk oda vinne magával valakit, aki hátráltatja és nem tudja tőle csinálni a dolgát. Attól, hogy nem az övé a ház, joga van ott lakni neki is
2021. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!