Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmennétek így a családi ebédre?

Elmennétek így a családi ebédre?

Figyelt kérdés

Nővéremék 6 év után elsőnek fogják a gyerekeivel a szüleinknél tölteni a húsvétot. Rossz a kapcsolatunk, ők minden hagyomány ellenesek, nagyon modernen élnek. A gyerkeik is ilyenek, többnyire ha találkozunk az én gyerekeimet bántják. Mindig a gyerekeim a hibásak mindenért.

Katolikus suliba járnak a gyerekeim, nekünk fontos a húsvét. A szüleim a nővérem miatt mindent feldobtak, hagyományos ebéd és locsolkodás helyett grillezés lesz. Külön megkért ne locsolkodjon a fiam mert nem szokás náluk már. Nagyon fáj nekem, hogy semmibe veszi azt amit mi szeretnénk a gyerekeinknek átadni.


2021. ápr. 2. 21:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

El lehet magyarázni a gyereknek, hogy "Figyelj Dezsőke, a Julikáékat ne locsold meg, mert nem szeretik!"


A nagymamit meg a nagypapit meg lehet.


De nektek is tiszteletben kell tartani az ő életvitelüket és szokásaikat.


De nem értem mi a baj a grillezéssel, Húsvétkor csak sonkát meg tojást szabad zabálni?

2021. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem fer az értékrendedbe bele akkor kapcsolat megszakit egy gonddal kevesebb.
2021. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Áh, esélytelen. Jobb a békesség és a nyugalom. Menjetek másik nap.
2021. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Senkivel nem találkozunk. Mondjuk nekem már 3 munkatársam meghalt, többen most is kórházban küzdenek az életükért, így könnyebb komolyan venni.
2021. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen felfutó fertőzöttségi adatok mellett nem kellene grillezgetni tizenvalahányan, de ha majd a mamáék lélegeztetőre kerülnek, úgyse ilyen baromságokon fogtok veszekedni.
2021. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
Járvány van. Maradjon mindenki otthon.
2021. ápr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
Járvány van ... De hát katolikusok és húsvét van.
2021. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Kölcsönösen kellene elfogadni egymást és a gyerekeidnek és ezt tanítani. Vallásosnak lenni és megőrizni a vallási értékeket szép dolog lenne a mai világban, de sajnos te nem ezt csinálod. A testvéred nem hívő ezt el kell fogadni még akkor is ha ő nem hozza meg ezt az áldozatod. Ha megdobnak kővel dobj vissza kenyérrel, vagyis ha ők nem képesek tiszteletben tartani a ti szokásaitokat akkor legalább te tedd meg ezt az övükével, a vallásod is ezt tanítja. A gyereked elé pedig pont ezt a példát kell állítani, el kell nemi magyarázni, hogy ők nem szeretnének locsolkodni, de a következő alkalommal ha szeretné a nagyit majd meglocsolhatja, a vallást nem szabad senkire ráerőltetni.
2021. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj meg, de nekem nagyon gyanús, hogy kérdésed szándékos provokáció?

Mégis miért akarnák megtiltani a gyerekednek a locsolkodást? Semmi hasznuk belőle.

2021. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, 9-es szépen összefoglalta. Kérdező, te ugyanazt csinálod, amit a testvéred, ítélsz és elítélsz (csak ellenkező előjellel), becsomagolva a vallás cukros mázába.
2021. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!