Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmennétek így a családi ebédre?

Elmennétek így a családi ebédre?

Figyelt kérdés

Nővéremék 6 év után elsőnek fogják a gyerekeivel a szüleinknél tölteni a húsvétot. Rossz a kapcsolatunk, ők minden hagyomány ellenesek, nagyon modernen élnek. A gyerkeik is ilyenek, többnyire ha találkozunk az én gyerekeimet bántják. Mindig a gyerekeim a hibásak mindenért.

Katolikus suliba járnak a gyerekeim, nekünk fontos a húsvét. A szüleim a nővérem miatt mindent feldobtak, hagyományos ebéd és locsolkodás helyett grillezés lesz. Külön megkért ne locsolkodjon a fiam mert nem szokás náluk már. Nagyon fáj nekem, hogy semmibe veszi azt amit mi szeretnénk a gyerekeinknek átadni.


2021. ápr. 2. 21:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Ha tényleg annyira mélyen vallásos vagy, hogy a Húsvét neked szent, a gyereked katolikus iskolába jár és főleg, hogy a katolikus hit szerint neveled és annak az értékeit akarod neki átadni, akkor a Bibliában több helyen is megleled a választ, ne légy álszent és ilyenkor is tiszteld a katolikus értékeket és állíts a gyerek elé példát, a Biblia a következőt mondja a helyzetedről:


A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták. (Mt 7,12; Lk 6,31)


Vigyázzatok, hogy senki se fizessen a rosszért rosszal, hanem törekedjetek mindenkor a jóra egymás iránt és mindenki iránt” vélekedik Pál apostol a thesszalonikaiaknak írt első levelében


Ne fizessetek senkinek rosszal a rosszért. Arra legyen gondotok, ami minden ember szemében jó. Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben, Ne álljatok bosszút magatokért. hangzik el a Római levélben


„Ne fizessetek a gonoszért gonosszal, vagy a gyalázkodásért gyalázkodással, hanem ellenkezőleg: mondjatok áldást…” Péter első levele

2021. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

Mit értesz bántás alatt?

A másik, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy a tesódék nem követik a hagyományokat?

2021. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

Szóval azért nem vagytok jóban, mert ők nem hagyománykövetők? Azta. Megértem a nővéredéket, ilyen emberrel én se lennék jóban.

Az, hogy modern módon élnek, hogy kapcsolódik ahhoz, hogy "bántják a gyerekeidet"? Mit jelent a bántás? Fizikailag? Piszkálják őket? Akkor ezt nem itt kéne elpuffogni, hanem családi szinten lerendezni. Vagy ennyire már nem vagy képes két ima között vagy mi?

Egyébként meg a vallásosság nem fog megvédeni sem az amúgy tomboló járványtól, biztos hallottál róla már...

2021. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha ők elfogadják, hogy ti hagyománykövetők és vallásosak vagytok, akkor ti is fogadjátok el, hogy ők nem. Ha ezért bántanak benneteket és a szüleitek is melléjük álltak, akkor ne menjetek el.
2021. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem jelen helyzetben nem kéne ilyen nagy családi banzájokat tartani, hacsak nem az a célotok, hogy a fél család lélegeztetőgépen végezze...

Egyébként meg baromi egyszerű, mivel tök máshogy akarjátok tölteni ezt a pár napot, szerintem menjetek külön a mamáékhoz. Semmi értelme úgy együtt lenni, hogy amúgy nem is bírjátok egymást, ti nem akarjátok azt csinálni amit ők, ők nem akarják azt csinálni amit ti, ráadásul még a gyerekek is verik egymást...

2021. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk sógornő közölte, hogy náluk nem lesz Mikulás,mert nem hazudnak, én meg közöltem, hogy ez hülyeség mert az egyik élvezhető dolog a gyereknevelésben pont ez. Plusz nálam igenis lesz Mikulás, na ezen besértődött, Aztán jött az ovi és szerintem a többi anyuka felháborodása miatt mégis lett Mikulás náluk, sőt húsvéti nyuszi is(azt sem akarták hazudni)XD

Én igenis úgy nevelném ahogy akarom, max őket nem locsolná meg, ha pedig ez nem megy akkor nincs közös családi ebéd(most vírus idején amúgy se).

Mindettől függetlenül nem hagynám, hogy bántsák a gyerekeim abban a pillanatban felállnék és elmennék velük...

2021. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%

Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de a locsolkodas népi hagyomány nem? Ilyen módon akár kihagyhato is lenne, de teljesen megértem a kérdezőt, itt nem maga a locsolkodás, bagy a grillezés a probléma. A probléma az, hogy a kérdező családja kapcsolatot ápol a nagyszülőkkel, a nővéréék pedig nem, és most mégis minden az ő kedvükre lesz. Ők ugyanígy alkalmazkodhatnának a már meglevő szokásokhoz.

Nehéz ebben a helyzetben jól dönteni.

DE:

Mégis, eszembe jutott a tékozló fiú története. Mindenki ismeri, aki járt néhány hittan órára... Ugye, ott is hogy megörült az apja a fiának, hogy rögtön lakomát rendezett... így képzelem bele magamat a nagyszülők helyébe. Végül is nem muszaj meglocsolni a nagyit és a nővért sem, és sonkát otthon is lehet enni.

El kéne engedni szerintem ezt a haragot, jó keresztény módjára.

2021. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az a legnagyobb gond, hogy bántják az ő gyerekeit...szülőként ezt nem hagynám és elküldeném nővérkét a fenébe, ha a szép szó/kérés nem használ. Milyen jogon követelőznek úgy, hogy közben bántják a kérdező gyerekeit? nonszensz
2021. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%

"Nagyon fáj nekem, hogy semmibe veszi azt amit mi szeretnénk a gyerekeinknek átadni."


A nővéredet ugyanúgy bántja, hoyg őt vették eddig semmibe.


A locsolkodás magyar szokás, köze nincs a valláshoz, az emberek 99,9%-a a hata közepére sem kívánja, nem ertem miért ne lehetne simán abbahagyni.

2021. ápr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Irigylem ezeket a hatalmas problémákat ,hogy grillezés lesz a családdal tojásfőzés helyett ..

Kérdező ha katolikus vagy ,ha nem ,az ünnepek arról szólnak ,hogy az ember kikapcsolódjon,pihenjen,jól érezze magát,ha akarja a családja körében ,de most speciel jobb ha nem az idős családtagokkal jöttök össze százan ..

Szeretem ezeket az álszent ,mélyen vallásos ,képmutató embereket akikben sook sok rosszindulat és elfojtott gyűlölet lakozik ,amit vallásos maszlaggal kívánnak elfedni és piedesztrára emelni magukat általuk.

Sajnos nálunk is ilyen a fél család ,én már rég nem vagyok kíváncsi rájuk ,szerintem kíméld meg te is magadtól őket , úgy mindenkinek jobb . Te locsolkodhatsz otthon a szent gyermekeiddel ,a liberális ,modern istenkáromlók meg grillezhetnek együtt :D


Ha nem egy álkeresztény lennél , akkor jézus tanításai szerint élnél ,és meg tudnátok oldani ezeket a "hatalmas" problémákat amik az életmódbeli különbségeitekből adódnak ,és egy napra félre tudnátok tenni a kicsinyes és gyerekes játszmátokat a testvéreddel . Pl. ilyen bonyolult és kivitelezhetetlen megoldásokra gondolok ,hogy te viszel sonkát meg tojást is a grillezésre,a gyerekeid meg meglocsolják a nagyszülőket,a testvéred családját meg nem .:D


Amúgy a vírus miatt jó ha nem is megy senki sehova .De békeidőkben ezt tennéd,HA nem csak egy mondvacsinált szenteskedő,képmutató ember lennél.

2021. ápr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!