Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ha ennyire irigy...

Normális ha ennyire irigy vagyok a bátyámra?

Figyelt kérdés
Csak pár évvel idősebb nálam, de ő mégis rengeteg mindent elért az életben, én meg semmit. Neki van diplomája, jó állása, mostmár családja is. Körbeutazták a világot, külföldön dolgozik, jól fizető menő állása van. Én konkrétan semmit nem valósítottam meg abból, amit elterveztem. Egész életemben úgy voltam vele, hogy egyszer én is olyan leszek mint ő, ő volt a példaképem. De nem jött össze, az egyetemet sem fejeztem be. Így jó munkám sincs, annyit keresek, ami nem elég semmire, a szüleimnél lakok, nincsenek barátaim, nincs barátnőm. Lehet nem is lesz, mert egy lúzer vagyok minden területen. Őt pedig mindenki szereti, nagymenő, nagyszájú, tele van barátokkal, amíg itthon lakott se igazán voltak közös programok, mert mindig mással lógott. Én nem utaztam soha sehová, külföldön is csak kétszer voltam hozzájuk családdal együtt látogatóba. Akkor is igazából csak azon volt a lényeg, hogy megmutassák nekünk, milyen puccos lakásuk van, és milyen jól élnek. Sajnálatból még pár márkás ruhát is vettek nekem, de azon kívül le vagyok szarva. Nem lehet elmondani neki semmit, őt nem érdekli a gondom, beszélgetni is nehezére esik neki. Nem segítene semmiben, teljesen ismeretlen embereket karolt fel a lakhelyünkről akikkel "jóban voltak", és szerzett nekik melót kint, indította el az életüket jó irányba. Én is már többször mondtam, hogy segítenék bármiben, idegen nyelvet is jól beszélek, elboldogulnék, csak egy lehetőséget szeretnék. Persze jött a Covid, de az igazság, hogy most is, meg azelőtt is le voltam szarva, hallani se akart ilyenről, hogy nekem munkát adni bárhol kint, én nem érdemlem meg. Nem is értem meg, hogy idegen embereket miért kedvel jobban, mint a saját öccsét. Szerintem csak élvezi, hogy ilyen megalázó lehet, hogy konkrétan eltapos az élet minden területén. És úgy van vele, hogy sínylődjek csak tovább, ha ő megcsinálta, és bejött az élet neki, akkor csináljam utána. Habár ő sem teljesen egyedül vágott neki külföldnek, neki is ismerősei segítettek. Én mostmár úgy gondolom, hogy nálam ez el van döntve, én vagyok a rossz, ő a jó. Ő megérdemli, hogy jól éljen, én azt érdemlem, hogy aprópénzért dolgozzak és utána keseregjek, mert semmi mást nem tudok csinálni. És persze irigy vagyok rá, hogy ő ezt elérhette, neki megadatott a lehetőség, jól él, gazdag, gyereke is van meg párja akivel szeretik egymást és stb. Nekem pedig a törekéde sincs. Az tény, hogy legalább nem halok éhen, meg van fedél a fejem fölött, a szüleim lakásán, de ennél többet nem tudok felmutatni. És már amúgy is el vagyok késve mindennel, közel járok a 30-hoz, már nincs is időm, hogy egyáltalán bizonyítsak valamiben. Ha tanulnom kéne még évekig, akkor kikészülnék még jobban a gondolattól, hogy úgyse érek majd semmit a diplomával, 30-on túl, úgysem ő vagyok, rothadhatok itthon tovább, mert úgysem viszem soha semmirem. Egyszerűen csak megőrjít a gondolat, hogy ez miért van így, hogy nekem így kell élnem, ilyen lepukkant nincstelen szegényként, ő élvezheti a luxust. Egyszerűen nem tartom fairnek, miért van ez így.

2021. jún. 4. 10:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
97%

Követelőzhetsz a bátyádon, de ha te nem teszel érte, hogy neked jobb legyen, senki nem fog helyetted!

Ha ilyen jól beszélsz n,elveket, van érettségid (esetleg folytatnád az iskolát) tudnál magadnak is találni munkát!

Én úgy jöttem ki Bécsbe, hogy németül kb. el tudtam mondani h ki vagyok, hány éves, honnan jöttem.

Angolul jól beszéltem már akkor is.

Beadtam az AMS-hez a jelentkezést és hoppá elküldtek pár helyre, a harmadik hely alkalmazott is (mint recepciós, nem kell nagy dologra gondolni).

Azóta befejeztem az egyetemet, javítottam a német nyelvtudásom és már sokkal jobb a helyzetem, mint sokaknak.

EGYEDÜL értem el. Nem volt se bátyám, se senkim aki tudott volna ebben segíteni nekem. Persze szívesen vettem volna a segítséget, de elboldogultam.


A lakhatásról az elején nem is beszélve... (Nőként) egy 8 szobás lakásban béreltem 1 szobát, mindenhonnan érkezett férfi munkásokkal kellett együtt laknom.

Azóta saját lakást tudok bérelni.


Nem szabad sokáig kétségbe esni, vagy akkor sajnos megreketsz!

2021. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
82%
32. Tuti, hogy ő az!!! Szégyen:D
2021. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van igazság abban, amit páran már említettek, hogy rengeteg múlik a szülők, a család, rokonok és úgy un block a környezet visszajelzésén, bánásmódján, megítélésén, támogatásán stb., főleg gyerek- és fiatalkorban. Nekem például van egy 15 évvel idősebb nővérem, akivel folyamatosan összehasonlítgattak minket és rám ennek nagyon rossz hatása lett. Teljesen máshogyan nézünk ki, teljesen más a személyiségünk és mondjuk a képességeinkben vagy "sikereinkben" vannak átfedések, azért mégis két külön emberről van szó, mások vagyunk, más utat járunk be stb. Ő alapvetően mindenhol tök jól megállta a helyét, sikeres volt és szerencsés, legyen szó tanulásról, párkapcsolatról, barátságról, karrierről... szóval most is például van egy tök jó munkahelye, ahol jól keres és szereti a munkáját, van egy jól működő párkapcsolata, családot terveznek, most vettek házat nemrég, járnak nyaralni, mindenki rögtön kedveli, szereti és milyen aranyos stb. Ezt mind én nem sajnálom tőle, mert ő olyan amilyen és nyilván amit elért azért ő meg is dolgozott, megérdemli és ezzel nincs is semmi baj. Viszont az igenis frusztrált, hogy ezek a dolgok folyamatosan fel lettek emlegetve és tulajdonképpen előre le voltak osztva a lapok, el voltak döntve a szerepek. Én már abba születtem bele, hogy a testvérem az okos, a szép, az aranyos, a kedves, a segítőkész, a sikeres, az ügyes stb., én meg csak úgy vagyok, ez van, ezt is el kell fogadni. Nem tetszik, akkor bizonyítsd be, "csináld utána" stb. Csomó olyan különbség volt közöttünk, ami pl. szimplán a korkülönbségből adódik és azt is érdemes megjegyezni szerintem, hogy második gyereknek lenni szívás, mert az első már kitaposta az utat, vele már megélték a szülők az első dolgokat, akkor még minden csoda stb., a második meg már csak a második. Teljesen máshogy viszonyultak hozzánk. Szóval például mikor meglett az érettségim és kiderült, hogy kitűnő lett, akkor én nem azt kaptam, hogy milyen ügyes vagy, de jó, gratulálok, büszke vagyok rád, szép eredmény stb., hanem azt, hogy a testvéremnek is kitűnő lett, úgy néz ki akkor ez egy családi szokás, még jó hogy nem szakítottam meg a sort... Ha bármi jó történt velem, bármit értem el, bármit csináltam stb., tuti valamilyen módon bele lett szőve a sztoriba a testvérem, hogy biztos tőle tanultam, de bezzeg a testvérem, ő is, ő jobban, biztos ő segített stb. Ha pedig valami esetleg nem ment vagy valamiben segítségre szorultam, akkor mindig az volt az első, hogy majd a testvérem tudja. Ő mindig egy ilyen biztos pont volt, hogy majd ő tudja, hogy ő már kipróbálta, neki már van vele tapasztalata stb., és mindig ő volt a viszonyítási pont, az origó ha úgy tetszik. Mindig mindenben hozzá hasonlítottak és emiatt nekem is volt egy olyan időszakom, amikor ő volt a példaképem és olyan akartam lenni mint ő (mert egyszerűen az lett belémtáplálva, hogy ő a jó, az a jó amit ő csinál, ahogy ő csinálja stb. és nekem is olyannak kell lennem, ha azt szeretném, hogy engem is kedveljenek, elismerjenek, szeressenek stb.), illetve ugyanúgy volt ellentétes időszak, amikor kb. gyűlöltem és mindenben különbözni akartam tőle, közöm se legyen hozzá (és én is rosszul éltem meg azt, ha láttam a sikereit, hogy hol dolgozik, mit ért el, mije van stb.). Nekem iszonyatosan nehéz volt egyáltalán megfejteni azt, hogy akkor ki vagyok én, milyen vagyok, mit szeretnék, nekem mi jó stb., mert az életem egy elég nagy része korábban konkrétan nem rólam szólt, hanem a testvéremről és én egyszerűen soha nem kaptam olyan támogatást, biztonságot, megértést, figyelmet stb. mint ő. Max. a pofámba lett vágva, hogy "hát akkor tessék, csináld utána, mi tart vissza...", ami egyáltalán nem segített. Úgyhogy én valahol megértem a kérdezőt, mert nekem is van ilyen tapasztalatom és nagyon nehéz volt ezen túljutni érzelmileg, mert ez leginkább lelki kérdés és nem azon múlik a dolog, hogy most akkor elvégezted-e az egyetemet, milyen munkád van stb.
2021. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
34%
Senki nem akarja elvitatni a kérdező vélt/jogos neheztelését amiatt, ahogy versenyeztették a testvérével a családban. Az a baj, hogy 30 évesen pszichésen nem egy 16 éves tinifiú szintjén kellene tartania és várnia a sült galambot.
2021. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
94%
Annyira szeretem mikor valaki irigy. Talán irigyled azt az utat is amit bejárt míg elérte azt amilye van? Azt ugye nem. Az ilyen emberek csak az elért eredményre irigyek de az hogy ide mennyi nehézség árán jutott az senkit nem érdekel. Amúgy erre azt fogod mondani hogy neki könnyű volt, minden sikerült stb. Pedig hidd el neki sem volt az. Az meg, hogy nem vitt ki dolgozni? Hány de hány ismerősöm van akinek senki nem segített és kiment dolgozni. Ha valaki ki akar menni az testvér nélkül is megoldja, de te semmit nem akarsz csak szapulni a tesód. Sajnos a sógorom ugyan így irigy a férjemre. De ne feledd mindenki a saját sorsa kovácsa. Én sem vinnélek ki mert egy negatív tutyimutyi ember vagy aki ráadásul irigy is. Így kinek kellenél? Változz meg még nem késő. Magadat okold mindenért és saját erőből csinálj is valamit akkor lesz mit felmutatni, de ehhez akarat és kitartás kell. Ami erőt irigykedésre fordítasz azt tedd bele a dolgaidba.
2021. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
66%

33

Én 4.gyerek vagyok szóval bőven tapostak ki előttem utat.

De ha ennyire sz.ar családod van akkor miért nem léptél ki vagy lépsz ki és járod a saját utad? Miért kell ezt elviselned? Ha ennyire rossz emberek akkor viszlát nem?

2021. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

36

Fiatalként az ember szerintem nem így gondolkodik. Ugyanis nekem nem volt szar családom, legalábbis lehetett volna sokkal szarabb is, ha pl. vernek, nem biztosítják az alapvető szükségleteimet, kidobnak otthonról, veszélyeztetnek, alkoholisták vagy más szenvedélybetegségük van stb. Sokkal rosszabb gyerekkorom is lehetett volna. Rólam viszont mindig rendesen gondoskodtak, mindent megadtak nekem amire szükségem volt, anyagilag és funkcionálisan legalábbis maximálisan, tehát nem éheztem, nem kallódtam el, taníttattak stb. és egyébként ők próbáltak a saját meglátásaik és elveik alapján a tőlük telhető legjobb módon nevelni. Az tény, hogy ebben voltak itt-ott problémák és ennek volt negatív következménye, de nem éreztem azt, hogy jobban járnék azzal, ha pl. 18 évesen elköszönök és megyek a dolgomra. A saját utamat járhattam úgy is, hogy nem szakítottam meg velük a kapcsolatot és lehetséges, hogy még tűrnöm kellett pár dolgot, de legalább nem vágtam el a lehetőségeimet sem és például tanulhattam, lakhattam még náluk, számíthattak az anyagi támogatásukra stb. Nekem nem érte volna meg mindezt feladni. Pláne úgy, hogy nem bíztam magamban, hogy pl. teljesen egyedül is képes lennék magamnak mindent megteremteni és elköltözni, dolgozni, tanulni, fenntartani magam stb., hiszen nem igen támogattak, biztattak stb., így nem volt elég önbizalmam, magabiztosságom. Valamint a családomon kívül sem számíthattam másra, nem voltak olyan barátaim vagy párom vagy akárki, akire támaszkodhattam volna és, aki tudott volna nekem segíteni, támogatni, aki meghallgatott volna stb.

2021. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
97%

Nem tartod fairnek? Jézusom, és te elvileg egy felnőtt ember vagy?!

A bátyád megdolgozott azért az életért, amit él. Te is megdolgozhatnál a sajátodért, csak nem teszed. Azon lovagolni, hogy bátyádnak is segített valaki külföldön meg tök felesleges. Nekem meg pl senki nem segített, nem is kértem segítséget. Felszedelődzködtem és mentem. Ahogy iszonyúan sok másik ember is!!!

Szóval ha te tényleg ennyire mennél konyhára meg bárhová dolgozni és beszélsz nyelvet: akkor menjél! Gyerünk!

Mert nekem ebből úgy tűnik, hogy egy szerencsétlen vagy, aki nem mer kilépni anyu szoknyája mögül, csak ha valaki kézenfogja. A magadról állított képességek meg mind semmisek lesznek annak fényében, hogy ennyire nem használod ki őket. Tehát vagy igazak vagy sem...

Egyébként mint írtam, én is a magam erejéből mentem ki, és nekem is voltak rokonok, ismerősök, akik jöttek, hogy szerezzek nekik munkát. Volt távolabbi ismerős, akinek szereztem. Volt közeli (sógornő), akinek nem. De megmondom őszintén, a legjobb barátaim közül sem mindnek szereznék! Mert nem azon múlik, milyen közeli valaki, hanem ahogy írta más is, baromi ciki, ha odaviszel egy dolgozót valahova, és az sz-rul teljesít. Akiket én beprotezsáltam, azokat ismertem, mint munkatársat. Tudtam, hogy jól dolgoznak, tudtam, hogy beillenének oda. Van olyan barátom, akiért az életemet áldoznám kb, de tudom, hogy borzalmas munkaerő :) szerencsére ő soha nem is kérne tőlem ilyet, hogy nyomjam be egy munkahelyre baráti alapon... Sógornő kérte, mi meg megmondtuk, hogy nem. Mert ismerjük. És nem romboljuk szét azért a saját egzisztenciánkat, mert valaki rajtunk akar bekapaszkodni valahová. Megmondtuk neki, hogy ha kijön magának munkátkeresni, segítünk, amiben tudunk: az már nem volt jó neki. ha nem adtunk alá mindent, nem is kellett semmi sem.

Szóval ezek alapján azt gondolom, hogy a tesód egészen máshogy mesélné ezt az egészet el. Te pedig csak rettenetesen irigy vagy, és ahelyett, hogy végre felnőnél agyban is, és megtanulnál önállóan élni és felelősséggel lenni a tetteidért, inkább arra mutogatsz, aki a saját élete rendbetétele után nem téged ás ki a halom guano alól, amibe belefészkelted magad...

2021. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
MOndjuk tenni kell érte, nem csak azt nézni hogy a másik mit ért el.
2021. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
97%
"De persze csakis én lehetek a hibás mindenért." Felnőtt ember vagy. Ki más hibás a TE dolgaidért, életedért? Miért várod el hogy más oldja meg a te dolgaidat?
2021. jún. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!