Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ha ennyire irigy...

Normális ha ennyire irigy vagyok a bátyámra?

Figyelt kérdés
Csak pár évvel idősebb nálam, de ő mégis rengeteg mindent elért az életben, én meg semmit. Neki van diplomája, jó állása, mostmár családja is. Körbeutazták a világot, külföldön dolgozik, jól fizető menő állása van. Én konkrétan semmit nem valósítottam meg abból, amit elterveztem. Egész életemben úgy voltam vele, hogy egyszer én is olyan leszek mint ő, ő volt a példaképem. De nem jött össze, az egyetemet sem fejeztem be. Így jó munkám sincs, annyit keresek, ami nem elég semmire, a szüleimnél lakok, nincsenek barátaim, nincs barátnőm. Lehet nem is lesz, mert egy lúzer vagyok minden területen. Őt pedig mindenki szereti, nagymenő, nagyszájú, tele van barátokkal, amíg itthon lakott se igazán voltak közös programok, mert mindig mással lógott. Én nem utaztam soha sehová, külföldön is csak kétszer voltam hozzájuk családdal együtt látogatóba. Akkor is igazából csak azon volt a lényeg, hogy megmutassák nekünk, milyen puccos lakásuk van, és milyen jól élnek. Sajnálatból még pár márkás ruhát is vettek nekem, de azon kívül le vagyok szarva. Nem lehet elmondani neki semmit, őt nem érdekli a gondom, beszélgetni is nehezére esik neki. Nem segítene semmiben, teljesen ismeretlen embereket karolt fel a lakhelyünkről akikkel "jóban voltak", és szerzett nekik melót kint, indította el az életüket jó irányba. Én is már többször mondtam, hogy segítenék bármiben, idegen nyelvet is jól beszélek, elboldogulnék, csak egy lehetőséget szeretnék. Persze jött a Covid, de az igazság, hogy most is, meg azelőtt is le voltam szarva, hallani se akart ilyenről, hogy nekem munkát adni bárhol kint, én nem érdemlem meg. Nem is értem meg, hogy idegen embereket miért kedvel jobban, mint a saját öccsét. Szerintem csak élvezi, hogy ilyen megalázó lehet, hogy konkrétan eltapos az élet minden területén. És úgy van vele, hogy sínylődjek csak tovább, ha ő megcsinálta, és bejött az élet neki, akkor csináljam utána. Habár ő sem teljesen egyedül vágott neki külföldnek, neki is ismerősei segítettek. Én mostmár úgy gondolom, hogy nálam ez el van döntve, én vagyok a rossz, ő a jó. Ő megérdemli, hogy jól éljen, én azt érdemlem, hogy aprópénzért dolgozzak és utána keseregjek, mert semmi mást nem tudok csinálni. És persze irigy vagyok rá, hogy ő ezt elérhette, neki megadatott a lehetőség, jól él, gazdag, gyereke is van meg párja akivel szeretik egymást és stb. Nekem pedig a törekéde sincs. Az tény, hogy legalább nem halok éhen, meg van fedél a fejem fölött, a szüleim lakásán, de ennél többet nem tudok felmutatni. És már amúgy is el vagyok késve mindennel, közel járok a 30-hoz, már nincs is időm, hogy egyáltalán bizonyítsak valamiben. Ha tanulnom kéne még évekig, akkor kikészülnék még jobban a gondolattól, hogy úgyse érek majd semmit a diplomával, 30-on túl, úgysem ő vagyok, rothadhatok itthon tovább, mert úgysem viszem soha semmirem. Egyszerűen csak megőrjít a gondolat, hogy ez miért van így, hogy nekem így kell élnem, ilyen lepukkant nincstelen szegényként, ő élvezheti a luxust. Egyszerűen nem tartom fairnek, miért van ez így.

2021. jún. 4. 10:09
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%

Hát én eléggé elrontottam a korai életemet, iskola és munkakerüléssel…

Meg drogokkal.


Nekem már az érettségit is felnőtt oktatásban kellett letennem, de utána munka mellett elmentem egyetemre, levelező tagozatos szakra…

Nem bántam meg.

Harminchoz közel voltam vele amikor végeztem, de el tudtam vele helyezkedni.


Most ez amit ide leírtál, nem fest rólad valami szimpatikus képet…

Ettől függetlenül én azt hiszem, hogy sejtem mi lehet a problémád, aztán vagy úgy van vagy nincs úgy…

Akkor viszont nem sikerült jól átadnod.


Nekem is van egy nálam jóval sikeresebb bátyám és az tény, hogy sok rossz döntésem felé befolyásolt az, ahogy például a szüleink vagy más rokonok viszonyultak hozzánk.


Engem sokszor bántottak a rossz jegyeim miatt, lenéztek és megvetettek… Egyetlen alkalommal sem próbáltak meg bíztatni.

Így nem éreztem semmi motivációt arra, hogy tanuljak.

Mindig a fejemhez vágták, hogy még az érettségit sem fogom tudni letenni, de már ilyen 14-15 éves koromban is.

Így egy idő után már ezt el is hittem és úgy voltam vele, hogy akkor felesleges is próbálkozni…


Mielőtt elkezdtem drogozni, a nagymamám már mondta a szüleimnek hogy biztos azért kapok rossz jegyeket, mert rossz társaságba keveredtem és drogozni kezdtem…

Egészen addig erről szó sem volt.

De mivel a családom ennyire lenézett, azzá váltam amiként kezeltek.

A bátyámat meg folyamatosan bíztatták és mindenkinek az eredményeivel dicsekedtek, távolabbi rokonoknak, stb.


Tehát ez egy létező jelenség, hogy nagyon másképpen bánnak az egyik gyerekkel és szerintem sok múlik rajta…


Sajnálom, hogyha veled is ez a helyzet, de csak Te változtathatod ezt meg…

A legjobb az lenne, hogyha ennyi idősen a saját lábadra állnál, még akkor is hogyha úgy nehezebben jössz ki anyagilag.


Ugyanis akkor úgy fogod érezni, hogy nagyobb mozgástered van és talán nagyobb motivációd is lesz a változtatásra…

2021. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, én olyan büszke vagyok a tesómra hogy annyi mindent elért. A saját sikertelenségemért pedig egyedül én vagyok felelős.
2021. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
86%
Van az az embertípus, aki nyafog, meg irigykedik, ahelyett hogy azon dolgozna, ő is előrébb jusson.
2021. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, szerinted mi az ő sikerenek a titka?

És mi az oka az elakadásodnak?

2021. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
90%

Át tudom érezni, amit a kérdező mond. Minket is sokat hasonlítgattak össze a húgommal gyerekkorunkban - az én rovásomra többnyire.

VISZONT!

Bár ez mérgezte a kapcsolatunkat sokáig, mikor különböző egyetemekre mentünk és megszűnt ez a toxikus családi közeg, sokkal minőségibb lett a kapcsolatunk. Ő azóta is bulisabb, szebb, karrieristább, mint én, de ennek csak örülök. Mindketten megtaláltuk a helyünket a teremtésben. Ő is jól érzi magát a maga közegében és én is az introvertált bölcsész közegemben. Ugyanakkor támogatjuk a másikat, ha baj van. Mi 20/19 évesek vagyunk. Téged mi tartott vissza majd 30 éves korodig, hogy változtass ezen?

2021. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%

Sok mindenről tehetsz te. Elktad. Viszont az meg tőle gonosz, hogy másokat felkarol, keres nekik munkát, neked meg nem.

Én így megszakítanám vele a jó viszonyt. Ha olyanban sem segít, ami neki nem kerül semmibe és másoknak is megtette már.

2021. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%
#18 Én se segítenék olyannak, aki a munkahelyén is hisztizne, hogy jajj amaz többet keres, emez ügyesebb stb... márpedig a leírták alapján ez lenne belőle.
2021. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
98%
Beteges, hogy ennyire irigy vagy, mert ez nem visz előre. Nyilván eltérő személyiségűek vagytok. Bátyádnak nem volt példaképe, neked a bátyád volt, de nem éltél megfelelően ezzel a példaképpel, talán nem is tudtál volna, hiszen eltérőek vagytok. Neked saját utadat kellene vagy kellett volna megtalálni. Ehelyett picsogsz. Minek kell példakép ?
2021. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim válasza:
86%

Ne mástól várd a segítséget, hanem teremtsd meg magadnak! Nyilvan könnyebb, ha segít valaki, de másnak totál senkije nincs aki segítene neki (pl. árva stb.)!


Örülj annak, hogy kimehettetek hozzájuk és kaptál ruhát. Fogd fel pozitívan. Ha annyira telibe szarna ahogy te azt leírtad, mondhatta volna, hogy drága testverem te maradj otthon a seggeden, nem kell h kigyere hozzánk!


A tanulással kapcsolatban: ne add fel! Rengetegen 40-50 éves korukban KEZDIK el!

Ha nem megy a diploma, van OKJ vagy akármi más már annak is a neve, de lényegében ugyanaz. Akármilyen más képzés stb.


Én is kicsit irigy vagyok azokra akik velem egy idősek és sokkal jobb körülményeik vannak (már megvan a diploma, jó munka stb.) De ha az önsajnáltatással tölteném az időmet akkor nem is lenne meg ezek közül nekem semmi soha. Örülök az ő sikereiknek és azon dolgozom, hogy nekem is legyen legalább ol,an jó.

Mindennek megvan a maga ideje. Nem mindenki fejezi be az iskoláit egy időben, de ez nem változtat semmin. Ez nem egy verseny, hogy " jaaj kinek lesz hamarabb diplimája,háza, gyereke stb"


21/L

2021. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
7%

20: Nem tudni, hogy a munkahelyén is így tenne-e, ugyanakkor a plcsogás nekem sem szimpatikus.

De egy testvérnek jóesetben segíteni kéne a másikat. A kérdező úgy írta, hogy direkt nem segít, esélyt sem ad. A bátyus talán tényleg élvezkedik ezen, hogy többre vitte és nem akarja, hogy a kisetesó beérje.

Tudom, mert az én bátyám is ilyen.

10 éve sehol sem voltam. 20 évesen érettségim volt csak, munkám 0, a bátyám meg egy jól menő cégnél dolgozott. Barátokat, haverokat az enyémmel azonos végzettséggel odacsábított, nekem meg sosem segített(pedig nem picsogtam), csak hallgattam tőle az osztást, hogy milyen sar vagyok.

Azóta lett szakmám, külföldön élek a férjemmel és van egy babánk is. Őt közel a negyvenhez egy nő sem tudja elviselni, a munkamániájába lassan belerokkan és az utálatos természete miatt a haverok is pártolnak el tőle. Faxa lehet neki egyedül a csilivili lakásában. (Ami már nekünk is megvan!)

Lehet, hogy náluk más a helyzet és tényleg feleslegesen picsorog, de azt se tartom kizárónak, hogy egy tényleges elnyomó a nagytesó.

2021. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!