Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki- mit szólna, ha a testvére...

Era50 kérdése:

Ki- mit szólna, ha a testvére anyagi okokra hivatkozva nem jönne el a gyermeke esküvőjére (mellesleg keresztgyereke)?

Figyelt kérdés
Jó a viszonyunk egymással, bár sajnos volt egy pár év amikor nem beszéltünk és nem tartottuk a kapcsolatot ( akkor is anyagi dolgok álltak a háttérben, a részéről). De ezen túlléptünk, mindkettőnk életében súlyos mélypontok voltak (gyász, válás stb) és kölcsönösen támogattuk egymást főleg érzelmileg! Nekem viszont ez most nagyon nagy pofon, hogy elutasitotta a keresztgyereke meghívását, nem tudom ezek után mi lesz a kapcsolatunkkal. Vagy én fujom fel a dolgot, kinek mi a véleménye?

2021. jún. 18. 11:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek ha szeretné hogy ott legyen megbeszéli vele. Engem nem bántana, érthető.
2021. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg elfogadnám. Én sem látom, hol itt a nagyon jó kapcsolat, sajnos.
2021. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem felfújod.


Akinek sosem volt anyagi gondja, fogalma sincs, milyen az.

Amikor éppen csak kijössz a fizuból, utolsó gondolatod, hogy esküvőre menj. Hiába fizetik a szállást.

Oda kell utazni. Egy esküvőn meg kell jelenni, még ha turkálóban próbál venni ruhát, az se olcsó, ahhoz kell egy cipő, egyéb kiegészítő, fodrász. Ismétlem, akinek anyagi gondjai vannak, annak 10000 ft is óriási kiadás, és lehet, a jövő havi konyhapénzből veszi el. És még az ajándékról nem is beszélek.

Meg azt sem tudni, hogy családdal menne-e, ezek a költségek akkor sokszorozódnak.


Hétvégén lenne a lagzi? Mert lehet, hogy másodállása van hétvégén, vagy egész héten annyit dolgozik, hogy örül, ha él hétvégén, nemhogy több száz km-t utazzon (apropó, utazási költség), és csak másnap menjen haza.


Egy szó, mint száz. Akinek soha nem volt gondja a pénzzel, az el sem tudja milyen, ha az, ha van gondja.


És ettől megalázóbb nincs, amikor "fizetek mindent, csak gyere". Csak azt ne, átéltem, soha többet!

2021. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%
Attól.még hogy nincs mani eljöhet .
2021. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon azt érzem rajta, hogy ez kifogás.

Én sem látom hol itt a jó kapcsolat.

2021. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

13, megelőztél. Csak az mondja, hogy ó, hát attól még eljöhet, aki sosem volt ebben a helyzetben.

Iszonyú kellemetlen úgy odamenni, hogy mindent fizetnek neked, és te semmit nem tudsz adni.

2021. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Igazság szerint semmi okod sem a sértődésre, sem a beleszólásra.

A gyerek minden bizonnyal nagykorú, ha házasodik, ő hívta meg a keresztszülőjét, őt utasította vissza, nem téged. Ha a gyerek nem feszeng ezen, hogy nem lesz ott a nagynénje/bátyja, akkor neked sincs okod pörögni a dolgon.

2021. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem a te esküvőd, te nem szólhatsz semmit, ez a lányod nagy napja, az ő meghívását nem fogadták el, tulajdonképpen te nem is szerepelsz a történetben. A lányod meg majd elkönyveli magában ahogy szeretné.

2. Nalatok mi a keresztszülő? Egy ember, aki 20-on éve víz alá tartott egy babát, vagy egy olyan ember aki 2. Apa/anyaként mindenben támogatta a gyereket és a tartotta vele a kapcsolatot attól függetlenül, hogy veled milyen volt a kapcsolata. Ha az első akkor nem kell képmutatni csak mint nagybácsi nem jelent meg, keresztszülő státuszát a szememben már régen elvesztette, igaz akkor meg sem hívnám, az esküvő nem rokon találkozó, az van ott aki sokat jelent a párnak, ha a második akkor a lánnyal biztos megbeszélte, ez kettőjük dolga nem a tied, ők tudják.

2021. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

Lehet olyan helyzetben az ember, hogy napi gondjai vannak.

És esküvőre menni azért annyit jelent, hogy meg kell jelenni.

Nem biztos, hogy van miben.

És ugyan mondjátok, hogy nem az ajándékért hívjátok, rendeztek mindent, de nem is kell nagyon büszkének lenni, hogy ezt a szituációt nem tudja kezelni (én se tudnám9, nem tudja elfogadni, és inkább vállalja az ebből fakadó véleményt és gondolom rosszul is esik neki, még ha nem is mondják, inkább nem megy.

Én megértem..

2021. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%
Most úgy belegondoltam, ha nekem érkezne egy esküvői meghívás, én is gondban lennék. Jelenleg nincs olyan ruhám, se cipőm, ami megfelelő lenne. Tehát vennem kellene mindkettőt. Ugyan van rá keret, de nekem ez konkrétan pénzkidobás, mert nem igazán járok olyan helyekre, ahova ki kellene öltözni, cipőben pedig speciális, boka támasztósat hordók, így konkrétan egy estére vásárolnék nem kevés pénzért. Nem ártana egy fodrász látogatás, az is pénz. Na és akkor ugye ott a partnerem, neki szintén ugyanez.
2021. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!