Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki- mit szólna, ha a testvére...

Era50 kérdése:

Ki- mit szólna, ha a testvére anyagi okokra hivatkozva nem jönne el a gyermeke esküvőjére (mellesleg keresztgyereke)?

Figyelt kérdés
Jó a viszonyunk egymással, bár sajnos volt egy pár év amikor nem beszéltünk és nem tartottuk a kapcsolatot ( akkor is anyagi dolgok álltak a háttérben, a részéről). De ezen túlléptünk, mindkettőnk életében súlyos mélypontok voltak (gyász, válás stb) és kölcsönösen támogattuk egymást főleg érzelmileg! Nekem viszont ez most nagyon nagy pofon, hogy elutasitotta a keresztgyereke meghívását, nem tudom ezek után mi lesz a kapcsolatunkkal. Vagy én fujom fel a dolgot, kinek mi a véleménye?

2021. jún. 18. 11:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
23%

Van itt más is, ami szemet szúrt nekem.

A nyitóból idézek:


"sajnos volt egy pár év amikor nem beszéltünk és nem tartottuk a kapcsolatot ( akkor is anyagi dolgok álltak a háttérben, a részéről)"


ILYEN NINCS!!!


Ilyen nincs, hogy valaki anyagi problémák miatt nem tud telefonálni (vagy telefont fenntartani, hogy legalább fölhívhassák), sem e-mailt írni, sem postai levelet írni és feladni. Ez kb. a hajléktalan ember színvonala.

Akkor is ürügy volt a testvérednek, kérdező, hogy anyagiak miatt nem tartja veled a kapcsolatot.

Ahogyan most is ürügy.


Hogy a gyereked hogyan reagálja le, az az ő dolga. Hogy te hogyan, az meg a te dolgod. Én, akármelyikőtök helyében lennék, sose hívnám többet családi eseményre, meg vendégségbe se.

2021. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell csodálkozni azon, hogy elutasítja, én sem fogadnám el az alamizsnát, még akkor sem, ha jó szívvel adnák. Büszkesége lehet az embernek akkor is, ha szegény.
2021. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
85%
Én elfogadnám hogy nem tud jönni. Ne fújd fel. Ha nem tud nem jön! Ennyi!
2021. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
62%
Megértem, hogy nem megy el. Hiába fizetnek mindent, baromi kellemetlen hogy ő meg semmit nem tud adni, adott esetben a menyasszonytáncba se tud semmit bedobni. Plusz egy esküvő azért költség, na akárhogy is nézzük. Oda kell utazni, fel kell normálisan öltözni stb stb. Ha valaki ilyen ok miatt mondaná le az én esküvőmet, simán megérteném.
2021. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy az a léyneg hogy ott legyen, nem kell ajándék stb.
2021. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos én megértem a rokonodat, nekem is ciki volt azt mondani hogy nem megyek valahova és inkább nagyokat hallgattam, mert a miért ? Mi a baj? Kérdésre szégyelltem volna elmondani, hogy nincs pénzünk sem ajándékra, de még olyan ruhánk sincs ami megfelelne az ünnepi alkalomra. Ne bántsd őt lehet szégyelli ezt!
2021. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%

“Megis megveszi, ami fontos”

Bocs, hogy befizetem a számlákat meg veszek kaját. Sőt, netán új ruhákat, cipőt is, mert nem akarok úgy kinézni, mint egy hajléktalan. Képzeld, lehet, ezzel ki is merül valakinél a havi keret vagy épp már erre sem futotta, csak kölcsönből. De azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy MÁS ajándéka, ünneplése miatt normális ember hitelekbe veri magát? Ha te olyan beszari vagy, hogy nem mered felvállalni a helyzeted, az a te bajod, veled van gond, nem azzal, aki képes addig nyújtózkodni, ameddig a takarója ér.

Kérdező, neked meg tulajdonképpen mi közöd is van a dologhoz? A gyereked esküvője, az ő vendége, nem a tied. TE mit drámázol? TÉGED személy szerint ki sértett meg? Ne haragudj, de te most csak keresed az alkalmat a hisztire, kötekedésre, drámázásra, hogy te lehess a középpontban, mert téged hogy megsértettek. Nem érzed ezt égőnek a tulajdon gyermeked esküvőjén?

2021. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!