Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkó viselkedés ez tőlem,...

Bunkó viselkedés ez tőlem, csak túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy van egy 8 éves kisöcsém. Most, hogy nyári szünet van, én nem járok sok helyre, néha kimegyek a barátaimmal, de jobb szeretek a szobámban lenni, pihenni, olvasni vagy festeni (hobbijaimat csinálni, szeretnék most kicsit pihenni, mert jövőre gimi, és szeretném az utolsó olyan nyaramat kiélvezni, amikor nem diák munkázom).

A lényeg az lenne, hogy az két öcsém is itthon vannak, az egyikük nem sokat, mert ő táborokba jár, stb. Viszont a másik, akit fentebb említettem folyton itthon van, velem. Ez magában nem is lenne gond, csak hogy, az öcsém egyedül nincs el, vagyis nem tud egyedül játszani, vagy akármit csinálni, mivel amíg iskola volt neki, minden nap a kis barátaival játszott reggeltől estig, iskola után is. Így, amikor haza jött, már csak lefeküdt aludni szinte.

Viszont most, a barátai nagy része nincs itthon, mert nekik is dolgoznak a szüleik, szóval ők a nagymamájuknál vannak, vagy táborokba, ezért az öcsém egész nap csak a tv előtt ül, és engem nyaggat, hogy játsszak vele, csináljak neki kaját, csináljam ezt, csináljam azt.

Én játszok is vele, csinálok neki kaját az alkalmak többségében, de mint mondtam, ez nekem is nyári szünet, ami nem akarom, hogy arról szóljon, hogy én az öcsémet ugrálom körbe.

Másnap meg mindig megkapom tőle, hogy de én soha nem játszok vele, soha nem csinálok meg neki semmit.

Már a szüleimmel is próbáltam erről beszélni, de nem igazán érdekli őket, mondván, amikor ők gyerekek voltak, ők is ugyanígy "vigyáztak" a testvérükre.

Túlreagálom? Tudom, hogy mégis csak a testvérem, de ez nekem kicsit sok, néha már úgy érzem magam, mintha az anyja lennék, pedig nem igazán bírom a gyerekeket.

Mit kellene tennem? Bocsánat, ha hosszú voltam.



2021. jún. 28. 10:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell mindig egy 8 éves nyakában lenni.

Kaját maga is tudna már csinálni, pl egy szendvicset, gondolom. De itt már elkezdi a csicskáztatást tanulni, amit nem szabad neki hagyni, mert később ebbe bele fog kényelmesedni.

Tesód csak szimplán nem akar egyedül lenni, de meg kell vele értetni, hogy neked vannak saját dolgaid, amiket el kell intézned.

2021. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem reagálod túl . Nagyid van?
2021. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
21%
Igen, túlreagálod. Még csak 8 éves azaz kisgyerek akinek meg kell tenni azokat a dolgokat amiket még nem tud. Ha játszani akar ülj le vele 1-2 órára játszani érezze hogy van vele törődve hátha nem fog nyaggatni
2021. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek bár nincs öcsém/húgom. Nekem anyám sokszor fejemhezvágja hogy ő bezzeg ilyen idős korába már rég a húgaira vigyázott. De sokan nem értik hogy a régi világ és a mostani nem összehasonlítható. Mamár az embereknek gyerekeknek igen is kell saját tér és kell a pihenés kikapcsolódás. Többször mond a szüleidnek hogy neked nem teljesen jó ez a helyzet és öcséd nyílvan nem tehet erről csak így jött ki. Szerintem alakíts ki egy rutint hogy délelött fogalkozol vele ha kér kaját csinálsz neki és délután ne zavarjon mert az a te időd. Így délután és este azt csinálsz amit akarsz.
2021. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Meg kell tanulnia ellenni egyedül is.

"de nem igazán érdekli őket, mondván, amikor ők gyerekek voltak, ők is ugyanígy "vigyáztak" a testvérükre" Ez annyira érv, hogy nekik csak textilpelenkájuk volt, jó lesz nektek is.

Csinálj a tesódnak kaját, és egyezzetek meg, hogy mikor játszol vele! Pl. 09:00-10:00, és 14:00-15:00, a többi időben meg legyen el!

nem vagy köteles pesztrálni állandóan.

2021. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid dolgoznak gondolom, de szombat vasárnap is?


Mennyi éves vagy? Ha veled van egyedül otthon a kisöcséd akkor természetesnek kell lennie, hogy segítesz neki, és 8 éves szóval még bármennyire modern világot élünk még pici gyerek, két évvel ezelőtt volt első osztályos, szóval azért felügyelet kell neki, de attól függetlenül pl. el tudják már magukat is foglalni egyedül egy-egy jó könyvel vagy egy érdekes ismeretterjesző mesefilmmel vagy egy saját készítésű játékkal és stb és stb. De amúgy őrizetlenül hagyni egy 8 évest nem szabad, de tőled sem várhatják el a szüleid hogy nonstop babysitter legyél. Azért egy kisgyereknél pl. pláne most ebben a melegben arra is kell figyelni hogy megfelelő mennyiségű vizet igyon és egyen rendesen. A szüleiddel beszéld szerintem ezt meg, hogy neked is kell egy kis pihi, mert te is gyerek vagy még. Hagyjanak téged is gyerek lenni ha gyerek vagy, mert nehéz a teher, amit rád raktak.

2021. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Igen, vannak nagymamáim, akik közül az egyikhez teljesen nyugodtan le is mehetne, csak azzal a nagyinkkal nem annyira szoros a kapcsolatunk, ami azt eredményezi, hogy az öcsém ott még jobban unatkozna, mint itthon. A másik nagyimékhoz nem tud menni, mert ők még nem nyugdíjasok, ők is dolgoznak.

#1, én nem vagyok a nyakában, szerintem ő van az enyémben.

#3, az a baj, hogyha ezt meg is teszem, az öcsémnek akkor sem elég. Jobban mondva neki kevés dolog elég, hiszen a szüleim szeme fénye, szóval ilyen nincs, hogy nincs vele foglalkozva.

2021. jún. 28. 11:01
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem reagálod túl, 6-os vagyok! Csak az öcséd oldaláról közelítettem meg a dolgot, mert nem értetted miért igényli a társadágot non stop. De te is gyerek vagy nem egy főállásban alkalmazott baby sitter. Csatlakozom ahhoz a kérdezőhöz aki azt kérdezte, hogy vannak-e nagyszülők?
2021. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%
* társaságod
2021. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%
1-es egy szendvicskészítésnek is vannak veszélyei a konyhában egy 8 éves gyerekre nézve, egy szimpla szendvics készítésének is, ha az a kés nem a recés kész és azt használj a vaj megkenéséhez, vagy ha pirítóst vagy melegszendvicset akarna készíteni egyedül, pláne ha beragadt a pirítós kenyér a készülékbe és fémtárgyal akarná kiszedni a bekapcsolt készülékből, úgy hogy előtte ragadt be mielőtt a karocskát lehúzta és működés közben piszkál bele fémtárgyal.
2021. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!