Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkó viselkedés ez tőlem,...

Bunkó viselkedés ez tőlem, csak túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy van egy 8 éves kisöcsém. Most, hogy nyári szünet van, én nem járok sok helyre, néha kimegyek a barátaimmal, de jobb szeretek a szobámban lenni, pihenni, olvasni vagy festeni (hobbijaimat csinálni, szeretnék most kicsit pihenni, mert jövőre gimi, és szeretném az utolsó olyan nyaramat kiélvezni, amikor nem diák munkázom).

A lényeg az lenne, hogy az két öcsém is itthon vannak, az egyikük nem sokat, mert ő táborokba jár, stb. Viszont a másik, akit fentebb említettem folyton itthon van, velem. Ez magában nem is lenne gond, csak hogy, az öcsém egyedül nincs el, vagyis nem tud egyedül játszani, vagy akármit csinálni, mivel amíg iskola volt neki, minden nap a kis barátaival játszott reggeltől estig, iskola után is. Így, amikor haza jött, már csak lefeküdt aludni szinte.

Viszont most, a barátai nagy része nincs itthon, mert nekik is dolgoznak a szüleik, szóval ők a nagymamájuknál vannak, vagy táborokba, ezért az öcsém egész nap csak a tv előtt ül, és engem nyaggat, hogy játsszak vele, csináljak neki kaját, csináljam ezt, csináljam azt.

Én játszok is vele, csinálok neki kaját az alkalmak többségében, de mint mondtam, ez nekem is nyári szünet, ami nem akarom, hogy arról szóljon, hogy én az öcsémet ugrálom körbe.

Másnap meg mindig megkapom tőle, hogy de én soha nem játszok vele, soha nem csinálok meg neki semmit.

Már a szüleimmel is próbáltam erről beszélni, de nem igazán érdekli őket, mondván, amikor ők gyerekek voltak, ők is ugyanígy "vigyáztak" a testvérükre.

Túlreagálom? Tudom, hogy mégis csak a testvérem, de ez nekem kicsit sok, néha már úgy érzem magam, mintha az anyja lennék, pedig nem igazán bírom a gyerekeket.

Mit kellene tennem? Bocsánat, ha hosszú voltam.



2021. jún. 28. 10:45
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

#6, 15 vagyok, ezt oda is akartam írni a kérdéshez, csal lemaradt.

Ez igaz, hogy el tudjak foglalni magukat dolgokkal, csak az öcsémnél ez tart 30 percig, aztán jön hozzám. A szüleim hála az égnek hétvégén nem dolgoznak, bár akkor amúgy is a barátainál van öcsém. Az a baj, hogy neki nonstop figyelem kell, mert ezt szokta meg. 8 év a korkülönbség köztem és közte, a másik öcsém és közte pedig 6, ő egy mondhatni késői gyerek a szüleimnél, szóval rá elég sok figyelem irányul, az egész család részéről, mivel ő kicsi.

2021. jún. 28. 11:07
 12/39 anonim ***** válasza:
69%
* használja
2021. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Értem! 15 éves vagy te is gyerek vagy még, neked is jár a nyári szünet. Ezt meg kellene beszélned a szüleiddel. Pláne ha mondjuk vannak továbbtanulási terveid és azt tervezted, hogy a nyáron nyelvet akarsz tanulni vagy az egyetemre tanulsz, hogy az érettségin meg legyen a pont számod, vagy csak szimplán szeretnéd azt érezni, hogy gyerek vagy jogosan hiszen gyerek vagy.
2021. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már, ha egy 8 éves gyerek nem full retardált, akkor vajazókéssel meg tud magának kenni egy szendvicset, ahogy én is megcsináltam anno, amikor anyuék melóztak. Egyszer sem vágtam meg se én magam sem az öcsém, neki még 6 évesen is ment. És nem voltunk zsenik, csak nem voltunk életképtelenek.
2021. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
#14, az öcsém sem életképtelen, csak lusta, és elkényeztetett. Meg szokta, hogy minden a segge alá van téve.
2021. jún. 28. 11:18
 16/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem neked írtam kérdező, hanem annak, aki azt hiszi, hogy egy 8 éves még kisbaba és minden veszélyes rá.
2021. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha te már most úgy látod, hogy a szüleid elkényeztetik, akkor te próbáld meg nem elkapatni. Figyelj rá, de ne hagy magad ugráltatni. Csak indokolt esetben segíts neki. Meglátod, hogy ezért még hálás is lesz, mikor annyi idős lesz, mint te vagy.
2021. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Szeret veled lenni az öcséd, ragaszkodik hozzád. Ez az egyik. A másik meg, hogy használd ki az időt, és taníts meg neki dolgokat. Pl. kaját csinálni magának. Vagy csináljátok együtt, tanulja meg, hogy nem lesz kiszolgálva.


Vagy csináljatok programot, nem kell mindig otthon ülni. Menjetek valahová csak úgy, csavarogni, bringázni, nem tudom hol laktok, és mik a lehetőségek. Lehet beszélgetni közben. Vannak olyan társasjátékok, amik neked is, neki is érdekesek. Vagy kártyázzatok. Pl. römi. egy 7 éves gyerek képes megtanulni (már az értelmesebbje)

2021. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Ő miért nem mehet táborba, mint a másik? Szemmel láthatólag igényli a társaságot, valószínű hasonló korú gyerekekkel érezné magát a legjobban. Vannak iskolai szervezésű olcsóbb táborok is, meg ügyelet. A szüleidnek úgy add elő, hogy ez az öcsédnek lenne jó megoldás. Ha ez nem válik be, akkor közöld, hogy te nem vagy ingyen baby sitter, nem vagy hajlandó vigyázni rá, oldják meg, mert holnaptól el fogsz járni otthonról, amikor kedved tartja. Nem neked szültek gyereket, hanem maguknak. Hogy oldanák meg, ha te nem lennél? Nyugodtan lépj fel egy kicsit keményebben, mert ki használnak.
2021. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

#19, azért nem ment táborba mert egy olyan iskolába jár (én is oda jártam), ahova nagyon kevés gyerek jár, csak negyedik osztályig van, és ez éven nem szerveztek semmilyen tábort. Nem jár külön foglalkozásra, szóval az afféle táborok is kilőve. Abban az iskolában ügyeletet úgy volt, hogy szerveznek, de aztán valami 2 szülő igényelte volna, és őt akkor sem vitték volna a szüleim, hiszen itt vagyok én, meg a másik tesóm és mi tudunk rá vigyázni, ami persze nem igaz.

Tényleg mindannyian örülnénk, ha tudna menni táborozni, csak nem tudjuk, hogy hova.

Voltam már kint is vele játszani, medencézni, de hát ebben a hőségben mondanom sem kell, hogy ezek sem a legkellemesebb programok.

Egyszer elejtettem a szüleim előtt egy olyan mondatot, amikor már az unokatesómat is rám akarták sózni (ez szerencsére nem történt meg), hogy nem vagyok egyiknek sem az anyja. Na, hát anyám ezen kiakadt, hogy nekem testvéreként kötelességem vigyázni rá. Szóval, azért nem állok így a szüleim elé, mert abból csak nekem lenne bajom.

2021. jún. 28. 14:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!