Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkó viselkedés ez tőlem,...

Bunkó viselkedés ez tőlem, csak túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy van egy 8 éves kisöcsém. Most, hogy nyári szünet van, én nem járok sok helyre, néha kimegyek a barátaimmal, de jobb szeretek a szobámban lenni, pihenni, olvasni vagy festeni (hobbijaimat csinálni, szeretnék most kicsit pihenni, mert jövőre gimi, és szeretném az utolsó olyan nyaramat kiélvezni, amikor nem diák munkázom).

A lényeg az lenne, hogy az két öcsém is itthon vannak, az egyikük nem sokat, mert ő táborokba jár, stb. Viszont a másik, akit fentebb említettem folyton itthon van, velem. Ez magában nem is lenne gond, csak hogy, az öcsém egyedül nincs el, vagyis nem tud egyedül játszani, vagy akármit csinálni, mivel amíg iskola volt neki, minden nap a kis barátaival játszott reggeltől estig, iskola után is. Így, amikor haza jött, már csak lefeküdt aludni szinte.

Viszont most, a barátai nagy része nincs itthon, mert nekik is dolgoznak a szüleik, szóval ők a nagymamájuknál vannak, vagy táborokba, ezért az öcsém egész nap csak a tv előtt ül, és engem nyaggat, hogy játsszak vele, csináljak neki kaját, csináljam ezt, csináljam azt.

Én játszok is vele, csinálok neki kaját az alkalmak többségében, de mint mondtam, ez nekem is nyári szünet, ami nem akarom, hogy arról szóljon, hogy én az öcsémet ugrálom körbe.

Másnap meg mindig megkapom tőle, hogy de én soha nem játszok vele, soha nem csinálok meg neki semmit.

Már a szüleimmel is próbáltam erről beszélni, de nem igazán érdekli őket, mondván, amikor ők gyerekek voltak, ők is ugyanígy "vigyáztak" a testvérükre.

Túlreagálom? Tudom, hogy mégis csak a testvérem, de ez nekem kicsit sok, néha már úgy érzem magam, mintha az anyja lennék, pedig nem igazán bírom a gyerekeket.

Mit kellene tennem? Bocsánat, ha hosszú voltam.



2021. jún. 28. 10:45
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Ez az ötlet tényleg baromi jó lett volna, hogy megmutatom ezt a kérdést a szüleimnek, de a mai nap után már inkább hagyom.

Számomra végérvényesen is kiderült, hogy a családom gondolkodása szépen mondva is érdekes. Ma is felhoztam a témát, hogy ez így nagyon nem jó, mire édesanyám konkrétan elkezdett üvöltözni vele, hogy akkor szerintem ez mégis kinek a feladata lenne, meg, hogy ha nekem ez nem tetszik, akkor el lehet menni dolgozni, hogy lehetek én ennyire gonosz a saját testvéremmel, amivel nem mondom, hogy megbántott, mert már megszoktam. Csak az bántott meg, hogy ott volt a másik testvérem is, a 13 éves, és hozzám vágta, hogy egyébként én mennyire szánalmas vagyok. Ezek után már semennyi esélyt nem látok, hogy a ti válaszaitokat bármennyire is értékelnék, de hát igazuk van, szegény szegény öcsém, én annyira bántom őt! Az ilyen dolgaikkal a szüleim elérték nálam is, hogy ne akarjak gyereket.

2021. júl. 6. 16:57
 32/39 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Az ilyen dolgaikkal a szüleim elérték nálam is, hogy ne akarjak gyereket." 1. Addig még sok idő van. 2. Senki nem köteles a szülei hibáit elkövetni.

Te mondd meg a kisöcsédnek, hogy kaját is csinálsz neki, meg 2-szer 1 órát játszol vele egy nap, de ezen túl ennyi. A szüleid amúgy sem látják, lepattintod. Ha meg a szüleid megtudják a tesód elmondásából, akkor fapofával végighallhatod a tirádát, elszégyellést mutatsz, és utána mindent folytatsz úgy, ahogy tervezted. Sajnálom, nincs más út.

"Akkor el lehet menni dolgozni" XD Hahaha! És akkor ki lenne otthon a 8 éves gyerekkel?

2021. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Maguknak szülték nem neked te mindent megteszel érte ami tőled elvárható és ennyi
2021. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Az öcséddel ne foglalkozz, ha már ilyen erőszakosan rádkényszerítik, hogy vigyázz rá, attól még szórakoztatni nem vagy köteles. Majd ha veled jobban unatkozik, mint a nagyinál vagy a táborban, akkor talán tényleg elviszik a nyakadról. Addig csak hagyd, hadd vergődjön a kis kölyök. És feladatai viszont legyenek. Ha te kaját csinálsz, ő terítsen. Nyugodtan emeld fel a hangod! A másik, hogy jövőre már szülői engedély nélkül is mehetsz dolgozni. Használd ki, menj, gyűjts pénzt, hogy le tudj lépni ha nagykorú leszel. A családodat ismerve jól teszed, ha baromi jó relytekhelyet találsz a pénzednek! Viszont a közösségi szolgálattal kezdd, abba nem szólhatnak bele a szülők, mert kötelező. Időzítsd az egészet nyárra, jól elhúzva, napközben hogy kénytelenek legyenek gondoskodni az öcséd nyári programjáról.
2021. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Sztem menj koleszba, akkor nem kell hallgatnod a szüleidet. De egyébként ha kiírod, hogy 15 vagy, akkor az oldal letilt, és sok kitartást kérdező.
2021. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

#35, 2 dolog miatt nem megyek kollégiumba, az egyik az, mert 5 km-re van az iskola a lakhelyemtől, a másik meg, hogy a tanulással komolyak a szándékaim, koliba meg nem lehet tanulni. De egyébként meg, nyárról van szó, nyáron meg nincs koli, iskolaidőben nem kell az öcsémre vigyáznom, akkor neki is van suli, délután meg a szüleim is itthon vannak.

Tudom, hogy nem kellett volna kiírnom a koromat, de akkor most hazudjak? Csak azt akartam, hogy a válaszolók reálisan lássák a helyzetet.

Köszönöm!

2021. júl. 24. 11:35
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de sztem lehet tükrözni, hogy 6-ost cserléd ötösre, és amúgy kajak igazad van kérező (35) xd.
2021. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen bőven egyedül voltam otthon nyáron, míg a szüleim dolgoztak, szendvicset csináltam uzsonnára magamnak, délben elmentem a kifőzdébe ebédért, otthon megmelegítettem, egy ennyi idős gyerek ha nem visszamaradott, ezeket meg tudja csinálni. Soha semmi baj nem volt.
2022. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, az öcsém valószínüleg nem visszamaradott, de ha összehasonlítod a mai 8 éveseket, a 30 évvel ezelőtti nyolcévesekkel akkor látványos különbségeket fogsz találni,igen. Nem csak a testvérem, de más ennyi idős gyerekek sem képesek ilyen alapvető dolgokat megcsinálni maguknak, és igen, jól mondod, hogy ez elég bosszantó.
2022. máj. 13. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!