Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy testvér ellen mit lehet...

Irigy testvér ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Középiskolai tanár vagyok, 27 éves, levelezőn jövőre teszem le a történelem doktori vizsgámat. A gimi, és az egyetem alatt nyaranként folyamatosan diákmunkára jártam, az egyetemen a tanulás mellett 2 "home office" szerű állásom is volt, a Klebelsberg ösztöndíj, valamint ingyen laktam, mert a keresztapámnál laktam az egyetem alatt. Ebből, ezekkel a spórolási, gyűjtési lehetőségekkel tudtam venni egy szép házat vidéken, közel a szüleimhez. Mindkettőnknek meg volt a lehetősége a tanulásra, csak a bátyám nem akarta még az érettségit sem letenni, 3 éves asztalos képzése van, de nem dolgozik a szakmájával. Ő is kapott a szüleimtől pénzt, amikor pestre ment dolgozni, csak mindent elherdált, és 2 hét után hazajött egy nagy kupac semmivel. Ez már kb 7 éve lehetett. Nem úgy sikerültek neki a dolgai, ahogy ő kiszámította. Viszont én, aki tett az életéért, mindig, mindenért leszól. Amikor vettem a spórolt pénzemen egy Ford Focust, akkor azt mondta hogy "biztos hitelre vetted, a házadra elment a pénz, meg hogy te szarod a pénzt?" szóval ilyenek. Amikor bejelentettük a barátnőmmel, hogy eljegyeztük egymást, ő felállt az asztalról, és azt mondta "nekem bezzeg busszal kell dolgozzak, anyáméknál élek, barátnő nélkül, neked meg mindened megvan." Ekkor 2 hónapig nem beszéltünk, majd az esküvőmön felajánlottam neki jóindulatból, hogy kifizetek neki vagy egy OKJ-s felnőttképzést, vagy a felnőttérettségit, ekkor is azt mondta, hogy hogy képzelem én hogy ő az öccsétől kérjen pénzt? Elment az esküvőről, megsértődve, pedig ő hozta fel a munkalehetőség témát. Azóta nem beszélek vele mert mindig ezt csinálja. (örüljön hogy a szüleink megtűrik, ingyen lakik náluk). Szóval nem tudom hogyan próbáljam úgymond "elrejteni" előtte a sikereimet, pedig soha nem vágok fel előtte semmivel, pedig neki az lenne a dolga, főleg bátyként, hogy legalább lelkileg támogasson. És nem csak ezekre a dolgokra, hanem arra is hogy "én az ELTE-n végeztem, ő bezzeg az érettségiig sem jutott el". Ezen mit kellene irigykedni? Neki is megvolt a lehetősége tanulni, mert nem gazdag, de legalább értelmiségi családból származunk. Szóval ő tényleg irigy rám, vagy csak simán rosszindulatú?

2021. júl. 3. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz vele! Az ő sikertelenségének semmi köze hozzád. Irigykedik rád, hogy Te többet értél el az életben, mint ő pedig mindketten ugyanonnan indultatok.
2021. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Az irigysége soha nem fog elmúlni. Ha 2x annyi pénze lesz akkor sem. Mindig lesz valami amire irigy lehet.

Azért asztalosként ha odatenné magát kereshetne akár többet is mint te, de ő nem akar, lusta. Nem tudsz mit tenni. Főleg ne akarj segíteni vagy megmenteni, mint az okj-s képzéssel. Elkell fogadnod, hogy ezen te nem tudsz segíteni. Saját magán ő tud segíteni ha akar, de még ahhoz is lusta. Jó szakmunkásként sokat lehet keresni. Ő is spórolhatna főleg ha szülőkkel èl.

Egy szónak is száz a vége te semmit nem tehetsz. Elfogadod hogy ilyen és elengeded a dolgot.

2021. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

most először látom a gyakorin, hogy egy tanárra irigy valaki...

eddig szánták őket a kilátástalanság és az alacsony fizetés miatt...


mindegy, kamunak nem volt rossz, tanár fizetésből 27 évesen hitelmentes ház és autó... aha, miből, visszavitted az üres üvegeket?


egyébként egy jó asztalos munkával nagyságrenddel lehet többet keresni, mint tanárként

2021. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
78%

Minden elismerésem, nagyon megfontoltan töltötted az egyetemi éveidet. Viszont a helyedben a bátyádnak nem beszélnék ezekről a dolgokról csak ha rákérdez, mert tényleg nagyon irigynek tűnik.


Tudom off topic, de megkérdezhetem hogy milyen típusú home office-os munkákat találtál, amiket tanulás mellett tudtál csinálni? Szeretném én is hasznosabban tölteni az egyetemi éveimet, csak eddig kicsit sikertelenül találtam munkát.

2021. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

9-es.

Ki a témavezetőm?

Dr. Sonkoly Gábor az iskola vezetője, a témavezető pedig Dr. Dávid Géza.


A nyári munka, és a home office állások?

Nyaranként igaz nem sok időre, de hazamentem a szüleimhez, nem szerettem a fővárost. Addig pedig dolgoztam egy fagyizóban. 2 home office állásommal kb nettó 200000 Ft őt kerestem ( a kezdetén nyilván kevesebbet, a végére többet, ez egy átlag).

A fagyizóban úgymond napibért kaptam, nyáron kb két hónapon keresztül, napi olyan 5-8000 borravalóval változott.


Tanítási gyakorlat nem egyenlő a gyakorlati tanítással.


A tanítási gyakorlat az amikor az egyetem utolsó évében kezdjük az alapokat valamely gyakorlóiskolában, ezért kapunk olyan 80-100000 ft-ot, kb félhavi tanári fizut. Ezt is félre raktam.


Mennyi a fizetésem?

3 tanéve vagyok a pályán, idén írtam a minősítő vizsgámat ped 1.-be, egyetemi diploma, ped 1, vagyis

Bruttó 243600+24360=267960×0,665=180000 Ft körülbelül.

Mennyi volt az ösztöndíjam?


Az utolsó szemeszterire emlékszem, 375000 Ft/félév ugye a Klebelsberg ösztöndíj.


Milyen életpálya fokozatban vagyok? Ped 1, tanított év alapján 2. Kategória.

2021. júl. 4. 20:44
 16/18 anonim ***** válasza:
36%
Látom, sikerült az adatokat valahonnan kinyerned, de ha 60 hónapon át kerestél 200 ezret, (a fagyizással többet, de aligha dolgoztál szünet és nyaralás nélkül 60 hónapon át) az ugye 12 millió, hát abból nem sok szép házat meg kocsit veszel. Az ösztöndíj (természetesen a legmagasabb összegű, mert te olyan zseni vagy, hogy még bruttó 300 ezres értékű munka mellett is kiválóan teljesítetted tanulmányaidat) havi 62 ezréből nemigen éltél meg még otthonlakás mellett sem. És hát különös, hogy aki lájtosan meg tud keresni nettó kétszázat mellékesként és tudományos kutatást folytat, az mért megy el 180-ért egy iskolába rostokolni.
2021. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
Az autóval kapcsolatosan szólok hozzá. Nekem is Ford fókusz gk. van. Használtan 450 000 Ft volt! Imádom. Csak azért írtam le mert sokan hiszik, hogy autót csak több millióért lehet venni.
2021. júl. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%
A kutatási témád nem lehet az a cím, amit írtál, mert az egy doktori program a Történelemtudományi Doktori Iskolában. Pontosan mi a tervezett disszertációd címe? Részt vettél OTDK-n (ha igen mikor és hanyadik díjat kaptad)? A doktori.hu-n nem találni olyan hallgatót, aki 2022-ben végez Dr. Dávid Gézánál.
2021. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!